Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy átlagban miért szeretik...

Nagy átlagban miért szeretik az emberek jobban a benzines autót mint a dízelt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 15:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
34%
mert olcsóbb majdnem minden tekintetben,és egyszerübb is.
2010. jún. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
26%
mert sok a hülye. utána meg csodálkozik hogy 1,4es motor oszt 8 litert eszik
2010. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
32%
ja és sehova sem megy
2010. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
42%

Mert olsóbb, holott a vételárat az üzemanyagár különbségével betankolják... Én dízel párti vagyok és az is maradok, a többi meg nem érdekel...


Egyébként majd ha felrobban a kocsijuk egy balesetben nem tudom melyik lesz a jobb... a dízelnél van még időd kimászni mert csak a motor ég de a benzines meg kikapcsolod az övet és felrobbantál

2010. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%
Mert drágábbak a dízelmotoros autók, és nagyobb a meghibásodás esélye is, aminek javítása szintén nagyobb költségekkel jár, mint egy benzinmotor esetében. Én azért vettem benzines autót, mert kis kocsit használok, és azt is viszonylag keveset, szóval nem hozná be az árkülönbözetet és az esetleges javítási költségeket az olcsóbb üzemanyag és a kisebb fogyasztás. Gyakrabban használt, nagyobb autó esetén dízelt vennék.
2010. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
40%

Mert olyan gyakori a robbanás...


Azért mert olcsóbb és ez itt Mo-n fontos szempont, hogy nem drágább a részlet és lehet hogy utánna drágább, de nekik mégis így könnyebb.


Amúgy meg nem hiszem, hogy annyival drágább lenne a benzin, hogy olyan hamar behozná az árát, tehát kell ahhoz legalább 2 év, persze ez függ a használattól is, hogy behozza.

2010. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
43%

Mi ez a robbanásos dolog? Elárulom a dízel ugyanúgy felrobban.

Egyébként sem gyakori eset, hogy kigyullad egy autó.

Dízel meg nem kéne csak terepjáróban és kisbuszban.

A személyautó legyen benzines.

Mert jobb a hangja, nem olyan mint egy traktor, és NEM HAGY FEKETE FÜSTÖT

http://www.youtube.com/watch?v=2oTSQ-3DOsI&feature=related

Aranyos nem?

2010. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:55nek


idióta vagy. a benzin nem robban, csak gyullad, az élet nem hollywood. csak akkor robban, ha porlasztod + ideális körülményeket biztosítasz neki. lást mythbusters, amikor ezeket a mítoszokat tesztelték...


meg gondolj bele, ha csak úgy felrobbanna, akkor a ladába az oroszok tettek volna olyan úri huncutságokat, mint a karburátor? (nem lada szidás, csak az egyszerű, mint a faék)

2010. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
59%

LOL :D

Ez nem a cobra11 xD , hanem a való élet :D Ugyan hányszor hallottad a hiradóban hogy súlyos balesetnél felrobbant a kocsi ?! :D Mutogatják a kettészakadt kocsikat , és azok sem robbantak fel.


Hát én úgy vagyok ezzel , hogy most egy benzines autót vezetgetek , de ha megtetszik egy dízeles , nem azon fog mulni hogy megvegyem-e.

2010. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
51%

Olcsóbb maga az autó és az alkatrész. Télen is pöccre indul, nem kell izzítani. Felrobbanni nem fog mert a mai korszerű autókban vmi szerkezet ütközéskor elzárja a benzin útját.

Régen igaz volt a dízelre hogy lomha volt és nem sokkal fogyasztott kevesebbet mint egy benzines.

A mai turbó dízelek ugyan olyan dinamikusak mint egy benzines és jóval kevesebbet fogyasztanak, de az alkatrész még mindig marha drága és az autó vételára is.

A benzines még azért is jó mert csendes. Nekünk benzines kocsink van és dízelen tanultam kb fél éve és az nagyon lomha volt, igaz nem TD volt.

Amúgy 100km-enként az a 600-700Ft nem egy nagy összeg főleg ha nem megyünk hosszútávra vele, max a legközelebbi városba.

2010. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!