Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy átlagban miért szeretik...

Nagy átlagban miért szeretik az emberek jobban a benzines autót mint a dízelt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 15:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:

Nekünk benzines kocsivan de sokat olvastam dízel kocsikról lehet ink olyat vennék :) és am is nemtom miért imádom ezt a hangot :D


http://www.youtube.com/watch?v=CLDLKyo7x8w

2010. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
0%
Miért?Mert vannak bisexuálisak is nem csak heterok...Meg ráragasztott dolgok a tudatlanok által...Turbó, adagoló...Nem megy jól..
2010. jún. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 lodarazs ***** válasza:
41%

Egy korszerű dízel motor általános meghibásodásai: turbó (min 120000 ft), nagynyomású szivattyú (200000 ft), vagy pd elem ( darabja kb 80000 ft), kéttömegű lendkerék (60000 ft). Ezeket nem kompenzálja az alacsony fogyasztás...

Ezekkel szemben a benzinesnél: tafó (10000 ft-tól), uzemanyagszivattyú (60000)

2010. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
21%

"Egy korszerű dízel motor általános meghibásodásai: turbó (min 120000 ft), nagynyomású szivattyú (200000 ft), vagy pd elem ( darabja kb 80000 ft), kéttömegű lendkerék (60000 ft)."


Milyen álalános te hülye?! Szerinted 10 autóból 10 év alatt mennyinek megy tönkre a turbója? Nagyon max 2...

2010. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Hát igen a turbóik se bírnak túl sokat..

Amúgymeg a benzines nem ráz, csenedesebb, egyenletesebb.

Egyébként 1.6 benzin 2.0 turbódízel ugyanolyan erősek

Ugyanannyi köbcentivel egy dízel sosem erősebb, mint a benzines.

Max ha turbós.

De ha a benzinest is felturbózzuk akkor meg megint a dízel van hátrányban.

Ja és melyik hang tetszik jobban:

benzin:

http://www.youtube.com/watch?v=q1gQRZ3Hi1I

dízel:

http://www.youtube.com/watch?v=CLDLKyo7x8w

2010. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 lodarazs ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:00


Épp te írtad: 10 autóból 2-ben tönkremegy.

2010. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:02


Jó igen ne hasonlítsunk már egy Subaru WRX STI-t valami régi 18 éves 2es golf Dízelhez :D

Akkor ennyi erővel jóhogy nem trabantot hasonlítassz egy idei luxus TDI Mercihez :D


Szerintem úgy dönti el mindenki, ahogy szeret vezetni... Ha szereti jól kihuzatni a sebességeket, magas fordulattartományban autózni, és van jósok pénze üzemanyagra akkor benzineset vezessen...

HA szereti alacsony fordulaton üzemeltetni a kocsit... max félgázig kihuzatva ( ami szerintem egyébként a normális...) Akkor vegyen dízelt...


Kicsi érdekességek... Kadett 1.6 D-vel ( 20 éves ) Úgy otthagytam az 1.4-es benzines ford focusos ismerősöm hogy annyit tudtam csak mondani h PFFF

G astra 1.7 TD-vel pedig a thailia 1.6ost szintúgy...

Kíváncsi lennék mit szólnának a benzinesek, ha beülnének egy igényesen karbantartott VW Golf II 1.6 TD-be... Volt hozzá szerencsém... Szerintem csúcs autó... Imádom ahogy megy, ahogy már alulról húz... és sehol nincsenek hozzá a benzinesek:)


Aki pedig hisztizik, hogy a dízelek mennyire "romlandóak" Jöjjön el, nézegesse meg a kadettot... 20 éves, 10 éve van nálunk, anyukám használja nap mint nap... hát amit kibír az az autó... az eszméletlen! Anyukám úgy nem bír vezetni, hogy az valami félelmetes... Neki tényleg jobb lenne valami benzines... v inkább vasgolyót adnék neki:)

És az ő vezetési stílusa mellett eszik 4 - 4,5 L-t... Most akkor nemtudom mennyi a gázolaj... de elég olcsón ki lehet vele jönni:)


Tehát én 100%-ig dízel párti vagyok... De az álomautóm az EVO IX... Egyszer tuti lesz olyanom, ha bele döglök is... :) Az Impreza pedig... húúúúú! Ahogy a Winkler mondta a BUBU :D

2010. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
Ja, és mégvalami... HA NEM FÜSTÖL NEM IS JÓ!!! :D
2010. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
40%

21:02 vagyok


23:33!

Tökmindegy hasonlíthattuk volna a legújabb dízel hangját és a legújabb benzines hangját és ott is egyértelmű lesz a győztes. A BMW 530d-n alig észrevenni, hogy dízel, de aztán még azon is észreveszed.

Audi dízeleinek olyan hagja van, mint egy traktornak :D


Egyébként 1.7TD-val otthagysz egy 1.6 thaliat?

Fúrjuk fel a Thaliát 1.7-re, meg rakjunk rá egy turbót szerinted melyik fog győzni?:D


Amúgy egy dízel zabál 6 körül, az én benzinesem 7,2.

Akkor 100 kilométerenként nekem megéri azt a 300 akárhány forintot, hogy benzinesem legyen

2010. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:33


turbóst a turbóshoz, szívót a szívóhoz... a corsa A simán leveri 1.4es benzinessel az 1.4es szívódízel citroen ax-et...

2010. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!