Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy átlagban miért szeretik...

Nagy átlagban miért szeretik az emberek jobban a benzines autót mint a dízelt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 15:14
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül ad 0%-os válaszokat...
2010. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim válasza:

A benzines autó nagyobb fordulatú motorral rendelkezik , jobban reagál a gázadásra , kevésbé szennyezi a levegőt , a motornak nincs kopogó hangja , a benzin télen nem paraffinosodik , nem tömíti el az üzemanyag csöveket , télen könnyebben indul , a motor hamarább éri el az üzemi hőfokot,télen nem kell előizzítás !

A benzin és a dízelolaj között nincs olyan árbeli különbség,hogy az előnyök mérlegelése után ne benzines autó válasszon az ember !

2010. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:50nak


tényleges árbeli különbség tényleg nincs, de a magyarembernek nem tudod elmagyarázni, hogy literenként az az 5forint különbség nem számottevő...

2010. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:09!


Mi ázik be?!

Te láttál már benzines autót?

Világéletemben benzines autóim voltak, 1-es Golftól kezdve Renaulton át BMW-ig és egyiknek se ázott be soha semmi..

2010. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Most írjam, hogy Trabant 601, Trabant 1.1, Opel Omega, Opel Astra "F", KIA Rio, KIA cee'd <-- ezek mind benzinesek voltak, és egyszer sem romlott el, egyik sem! SOHA!

De az Omega, és Astra között volt egy 1.6 D Kadett-E "csepp", 1 évig tökéletesen ment, bár -7 fok alatt nem indult, csak betolásra, és amúgyis kaki volt. Tehát nyomni kellet neki, hogy egy kicsi meleg jöjjön, nevetséges 54 lóereje volt, zörgött, mint a zállat, és maga a motor is hangos volt.

És 1,5 év után eljutottam oda, hogy a jó régi szívódízel már 25 fokban sem akart indulni...

Aki írta az 5 forintosat annak idéznék ebből a kérdésből:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__961..

"Azért akarom átalakítani, hogy ne belőlem gazdagodjanak meg a Júingok Dallasban...mellesleg ha van egy lehetőség hogy 100 Ft-tal olcsóbban lehet autózni akkor miért ne?"

2010. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem az abszolút pojént.

5 liter környékét ette meg 100-on, boldog voltam, majd mikor még kábé 1 év tortúra után megvettem az 1.6-os Astrát, az 107 kilométeren fogyasztott 7,023 litert...

2010. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:

Én a villanymotorokat szeretem :)

Egyébként a benzinmotor kipuffogógázát sokkal jobb illatúnak tartom, mint a dízelek fullasztó bűzét :)

2010. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
Nem szeretik jobban, csak nem ismerik a dízelt.Most már nem is olcsóbb.A dízel különben megy növényi olajjal és HHO-val is, ami környezetbarát csak még tiltják, mert az olaj nagy üzlet.
2010. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim válasza:
én dízel párti vagyok, mert a dízel autók többet elmennek javítgatás nélkül, és ha jól be vannak állítva akkor nem szennyezik jobban a levegőt mint egy benzines, persze ez függ az évjárattól is: pl egy 85-ös szívódízel 2.5-ös ford úgy lyukasztja az ózont, mint tű a lufit, de egy mai részecskeszűrős, katalizátoros dízel kocsi sokkal kevésbé szennyez mint egy ugyanakkora motorral rendelkező benzines és még kevesebbet is fogyaszt, nagyobb a nyomatéka....stb.
2010. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
10%
én utálom a dizelest, büdös az olaj bele, büdös a kipufogó szaga (valami katalizátor dolog miatt savanyu) később meg füstöl mint a gyárkémény. Ha benne ülök utálom a vibrációt amit benne érezni lehet. És végül a dízel motor hangja sem jön be. Lehet hogy olcsobb vele járni, de drágább megvenni. Egy előnye a nagy nyomaték alacsony fordulaton, hát ezt bukom.
2010. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!