Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás vizsgán az...

B kategóriás vizsgán az azonnali bukás, ha kanyarodáskor rossz sávba érkezek? Vagy esetleg rossz sávban haladok?

Figyelt kérdés
Van valami tuti tippetek arra, hogyan tudnék vizsgán JÓ SÁVBA érkezni?

2018. aug. 10. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem sikerül jó sávba érkezned akkor vizsga helyett vegyél még pár plussz órát. Amúgy nem értem miért nem az oktatódtól kérdezel?? Fejed nem harapja le!!!
2018. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Nincs rossz és jó sáv, hacsak nem az ellenirányúban haladsz.

Legfeljebb az úti célodnak nem megfelelő sávban autózol.

2018. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, ha be kell kanyarodni balra és én a küslőbe érkezek, azért órákon berántotta az oktató a kormányt, hogy belsőbe menjünk. De ha vizsgán külsőbe érkezek, az lehet hiba vonal?
2018. aug. 10. 17:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Van hogy oda kell érkezni, mert pl. a belső sáv kapásból a kanyar után elkanyarodik balra, így még átmenni sincs lehetőség szinte előtte.

Nekem konkrétan az volt vizsgán, hogy egy lámpás kereszteződésben el kellett kanyarodnom balra, de balra 2 sáv is volt. Automatik a belsőbe kanyarodtam majd az oktató mondta a kanyarodás után közvetlen, hogy akkor tartsak egyenesen. De mire ez a mondat elhangzott + megértettem, a két sáv között már ott volt a záróvonal, így kénytelen voltam elkanyarodni balra. Mondtam is hogy hát most itt nem tudok egyenesen menni, amire azt a választ kaptam, hogy nem baj, majd bent forduljak meg és kanyarodjak ki amerre kellett volna haladni. Hibavonalat sem kaptam érte.

2018. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-és jól mondja. Ha egy sávból érkezhetsz kettőbe, akkor választhatsz, hogy melyik. És ha pont ilyen helyzetbe kerülsz, hogy az a sáv másfele visz, akkor haladj arra, amerre szabályos. Akkor már ne próbálj korrigálni, abból jó nem lesz, az nagyobb hiba. Viszont, ha mész arra amerre szabályos, azzal olyan nagy bajod nem lehet. Majd az oktatód mondja, hogy merre menj tovább, hogy kerülj vissza a vizsgaútvonalra. Legrosszabb esetben egy hibavonalat kapsz, ami még mindig jobb, mintha záróvonalon akarsz visszamenni a “jó” sávba. Az én oktatóm még azt a tanácsot adta nekem vizsga előtt, mert ez jellemző hibám volt, hogy ha egy kereszteződésnél ő mond egy irányt, én meg félreértem, vagy nem arra megyek, akkor ne pánikoljak, egy hibavonal, majd ő mondja tovább merre, csak minden legyen szabályos.
2018. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
S hogy melyik sávba kanyarodjak kereszteződéskor ezt mindig jelzi a besorolást jelző tábla?
2018. aug. 11. 19:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindent elfelejtettem már annyira fosok szerintem csoda lesz ha az idegtől görcsölő lábam feltudom emelni
2018. aug. 11. 19:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még besorolást jelző táblával sosem találkoztam. Szóval valószínűleg nem jelzi. Kanyarodj be valamelyikbe, aztán majd lesz valami. Legrosszabb esetben elvisz más irányba a sáv, de az nem nagy probléma.
2018. aug. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is a szabályt kell tudni gondolkozás nélkül, hogy az adott keresztezödésben szabad-e kanyarodás közben sávot váltani, megválasztható-e melyik sávba akarsz érkezni, vagy az ott tilos.

Igen, ebben segít a besorolás jelző tábla, azon.már a kereszteződéstől távolabb látható a sávok elosztása. (Pl két balra kanyarodó sáv, stb)

Ehhez az információhoz kell hozzáadni az oktató utasitását, logikusan cselekedni (pl, ha balra kanyarodást kér, bemenni a belsőbbe, ha jobbra, majd balra, akkor szélsö sávból a belsőre kanyarodni, ha az ott szabályos, stb)

Forgalmi vizsgán egyszer "el lehet téveszteni" a sávot, az csak hibapont, de határozottan kell vezetni, ha a két sáv között kacsázol, nem tudod hová kellene érkezni, rögtön bukás.

Azért is megbuktatnak, ha sorozatosan nem követed az oktató utasításait.

Gyanús, hogy nálad az a probléma, hogy nem tudod eldönteni, mi a szabályos, illetve nem reagálsz idöben az utasításokra.

Ezen csak a gyakorlás javíthat.

2018. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Ha annyi sáv van a kanyarodóban, mint ahova érkezel, akkor abba kell érkezzél, ahonnan elindultál. Mehetsz át közben másikba is, de akkor körültekintés, irányjelzés, stb. Különben bukta. Ha több sáv van ott, ahová érkezel, mint ahonnan indultál, akkor választhatsz, hogy melyikbe érkezel. Viszont ilyenkor érdemes a belsőt választani, mert a külsőbe a szembejövő bekanyarodhat jobbra és akkor összeakadhatsz vele :)
2018. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!