Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire tartjátok butaságnak...

Mennyire tartjátok butaságnak az ilyen hozzáállást?

Figyelt kérdés

Sokadjára merül fel bennem a kérdés, de mostanra eljutottam oda,hogy megkérdezem.

Előzményként annyi,hogy én egy 26 éves Mercédesszel járok, jó pár éve megvan, jelen pillanatban az óra szerint 544 ezer kilométer van benne.(300 ezerrel vettem)

Hogy ez tekerve van e vagy nem, benne van a pakliban, szerintem nincs.De nem zárhatom ki, mindenesetre a kocsi sosem hagyott cserben, és szeretem.

Legutóbb egy munkatársam volt nagyon okos, de nem elsőként.

Nemrég vett egy autót amire nagyon büszke, ez egy 14 éves dízel Ford ami 900 ezer forintért cserébe csupán 170 ezer kilométert futott Csonti bácsi szerint, és a kocsi egyenesen németből jött.

Nem mondok rá semmit, én nem akartam bántani, de a minap megnézte a kocsimat, és látva a kilométer óra állását, megkérdezte a kocsi korát.A válasz után fanyalgott,hogy ő biztos nem venne öreg és sokat futott kocsit, meg hogy lassan akkor vihetem a bontóba.

Megmondom őszintén a sírjak vagy nevessek kérdés rögtön felmerült bennem, nem bírtam ki, hogy ne közöljem vele,hogy az övében szerintem több van, de nem ő biztos állítja,hogy az valós.

Tudom,hogy nem kéne ezzel foglalkozni, de ez most tényleg felbosszantott.

Tisztában vagyok vele,hogy nem menő egy közel 30 éves autóval járni, még akkor sem ha műszakilag toppon van mint az enyém.

Szeretnék is egy új autót egyszer, de szalonból, mivel tudom,hogy engem is simán átvágnak egy tekert órás kocsival, azt meg nem szeretném.

Csak miért van ez a buta,tipikus hozzáállás,hogy nem állapotra hanem korra és kilométerre veszünk autót?Ilyenkor tökre megértem azokat akik tekerik az órát, mert tényleg erre van igény, és a piaci igényeket ki kell elégíteni.

De vajon fog valaha változni ez a gondolkodás mód?Vagy tényleg z a normális, és nem látom jól?


2018. aug. 11. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Külföldről behozott 14 éves dízel, amivel Hansék évente 12e km-t kocsikáztak... Na persze! :D


Pont ez a kategória, az ilyen még nem hulladék, de már öregedő 15 év körüli lerúgott autó, amit soha nem vennék.

Vagy legyen új, vagy csak pár éves, amivel az ember élvezni tudja a modern innovatív megoldásokat. Vagy ha a célnak megfelel, legyen egy régebb, de patika állapotú, akár OT-s autóm, aminek már inkább eszmei értéke van.

Nálunk is a családban van egy 40 éves autó. Nem azért mert ne lenne pénz újabbra. A sajátom pedig még nincs egy éves. Szeretek a régi autóba is beülni. Van egy feelingje. De nyilván nem azzal fogok autópályán ingázni. Arra ott a másik.

A kollégád meg jó nagy suttyó lehet. Ismerem ezt a típust, aki vesz valami fostalicskát és el van szállva magától, hogy ő kötötte az évszázad üzletét és a kocsi is amit vette a világon a leg-leg-legeslegjobb minden szempontból. Nem kell vele foglalkozni, rá kell hagyni, különben csak a veszekedés lesz!

2018. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele ki mit mond, ha neked jó akkor használd és kész.

Olyan autót még találtak fel, amelyik mindenkinek tetszik.

2018. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Van igaza mindkettőtöknek. Te egy kicsit makacs vagy (már bocsi), mert nem mersz újabb autót venni, de a kollgád is, mert leszólta az autód, pedig egy öreg, szép Mercedest csúnya dolog leszólni.

Az arany középút ott lenne, hogy megtartanád a Mercit, de vennél mellé valami modernebbet is a mindennapi nyüstölésre. Én is így csinálom, tartogatom apám 30 éves Daciáját is, meg megvan egy öreg BMW-m is, amit régen sokat hajtottam, de sajnálom eladni, ennek ellenére van modern, új autóm is, Németországból ráadásul, és jól elvagyok vele.

2018. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zavard el a 170ezret futott sz.rjához hogy d.gja meg a kipufogócsövét!
2018. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam már, hogy veszek mellé valami modernebbet, de szeretnék valami átlag új autót pár extrával venni, tehát nem egy alapárasra pályázok, és inkább még gyűjtöm a pénzt.Ez igazából álom, hogy egyszer szalonból vegyek kocsit.

Persze ettől még tartok is a használtaktól.

De nem azért van a Merci mert "lerúgott prémiummal" menő közlekedni, hisz ezt is megkapja az ember.

Viszont büszke vagyok az állapotára, és arra,hogy a kora ellenére is bármikor elmernék vele indulni az ország másik felébe, de akár külföldre is. (így tavaly megjártam vele Észak-Olaszországot gond nélkül)

Számomra pedig ettől lesz jó egy kocsi, hogy elindulhat vele az ember, és nagyobb gond nélkül visszatér (mert van ismerősöm aki újonnan vásárolt akkor 4-5 éves Audival lerobbant, mégpedig úgy hogy márkaszervízben szervizeltette mindig)

2018. aug. 11. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért van ez a hozzáállás, mert amíg a komoly szigorítások nem jöttek be, addig szinte az összes autó 200 ezer km alatt volt óra szerint(tipikusan 170-180 ezer km), mert ennyire tekerték vissza, aztán ha egy 20 éves autóban 240 ezer km volt az óra szerint, azt már kb vasárban akarták csak elvinni.

Aztán jött a szigorítás, így hirtelen egész véletlenül egyre több autó jelent meg 200ezer km feletti óra szerinti futásteljesítménnyel.

Totalcaron is volt egy cikk, ahol 2 ugyanolyan autót, egy 170 körül futott rosszabb állapotút és egy sokkal jobb állapotú 200ezer km feletti autót árult ugyanaz a nepper.A lerúgottabbat hamar elvitték több százezer ft-tal drágábban, a jobb állapotú magasabb futásteljesítményűt pedig nagyon nyomott áron vitték el elég sok idő múlva is.



Így hát a nyugatról behozott, 20 éves, 180 ezer km-es TDI Passatok országa lettünk, aztán ha valaki megvett egy 700 ezer km-ről 180-ra visszatekert, 5 éve szervizt sem látott példányt, nem nehéz bele rögződnie az emberbe annak a tévhitnek hogy 200ezer km-rel már teljesen kuka az autó.

2018. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!