Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fillérb*szó autók: ki melyiket...

Fillérb*szó autók: ki melyiket választaná és miért?

Figyelt kérdés

Szükségmegoldásként kéne egy autó ami elég ha 2-3 évet kibír, gombokból fenntartható és keveset fogyaszt. Mindenképp kisautó kell, csak hozzon be a munkahelyre (60km) meg vigyen haza. Minden másra van egy nagyobb-értékesebb autó, csak szeretném kímélni a munkábajárástól és az ottani szabadtéri parkolástól.


A jelöltek:


A jó öreg Swift, bár ez áll a szivemhez a legkevésbé, de mit mondhatnék, a garasoskodás bajnoka: Mennyire kockázatos 2-300 környékén egy swift? Lehet nem porrárohadtakat kifogni? 1.3 mennyivel eszik többet mint az ezres?


Citroen Saxo / Peugeot 106: 1.5 szívódezső vagy benzin, mennyire megbízhatók, és milyenek lehetnek 2-300-ért? Kasztni hogy bírta az idő múlását?


Opel Corsa B: Isuzu dízel lenne a tuti, de 300 körülig lehet normálisat kifogni? Autó többi része milyen lehet ennyi idősen?


Egyéb javaslat?



2018. szept. 4. 12:25
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Na látod, pont ez a fajta hozzáállás az, ami miatt a legtöbb magyar soha nem fog tudni lépni egyről a kettőre :)


A kettőnk bruttója több is mint amit leirtál, de eléggé le van terhelve az albérlettel és nem 1-2 lakáskasszával IS! Ennek tekintetében a spórolt pénzünket biztos nem fogom kivenni a lakáskasszából csak azért hogy vegyek egy hulladék 6-700 ezres Golfot. Nem is tudom melyiket válasszam, a széthullós 1.4-et, az olajzabálós váltóhibás 1.6-ot, vagy a tekert kilómétermilliomos 1.9TDI-t belőle. Lássuk mi van még 6-700ért? Egy jó magyarok kedvence 320D? A kulcsot el se kell forditani már csörög a kettőstömegű :) Vagy mit tudsz mondani 6-700-ért ami annyival fiatalabb, biztonságosabb és jobb??? Egy olyan autó, amiből 1 millió felett kezdődnek a vállalható állapotúak hol lenne már jó egy 6-700 ezres? Egy baleset után szarul javitott lökháritóval megb*szhatom a biztonságot is. A kényelmet kiveséztük, alacsonyak vagyunk, egyszerűen nincs szükség egy passat bőrfotelére, de ezt már harmadjára irom le, ha még mindig nem sikerült felfogni, javaslom a beiratkozást a legközelebbi általános iskolába. Klima még a swiftekben is van. A napi 120km sem igaz, de ezt is leirtam fentebb, havi 6-10 alkalommal lesz szükség az autóra. Nem is tagadom, de ha ez eddig nem lett volna nyilvánvaló, a hobbi autó fenntartása sem kevés, de az szenvedélyből van, nem sajnálom rá. De egy 4-es Golfra (ami szintén 18-20 éves) már sajnálnám locsolni a pénzt.


A helyett hogy turkálunk más zsebébe, inkább tessék KONKRÉT példákat mutatni ami 6-700-ért nagyobb, kényelmesebb, felszereltebb, olcsón fenntartható és hibátlan állapotú.


A kötekedést félretéve komolyan várom a javaslatokat, mert nincs semmi kőbevésbe, de az ilyen rosszmájú hozzászólásokkal nem tudok mit kezdeni.

2018. szept. 5. 08:34
 22/37 A kérdező kommentje:
De nem újdonság az e fajta hozzáállás, megkaptam akkor is, amikor a hobbi autóra gyűjtöttem. Persze amikor megvettem, mindenki gratulált és azt mondta hogy legyek büszke magamra, micsoda eredmény bla bla bla, holott ha hagyom hogy befolyásoljanak, soha nem értem volna el. Most ugyanez a helyzet, csak a végleges otthonnal, most az mindentől nagyobb prioritást élvez, és meg fogja érni.
2018. szept. 5. 08:44
 23/37 anonim ***** válasza:
41%

"Na látod, pont ez a fajta hozzáállás az, ami miatt a legtöbb magyar soha nem fog tudni lépni egyről a kettőre :)"


Na látod, pont ez a fajta hozzáállás az, amivel egész életedben rakosgathatod a százezreidet, millióidat szaladsz a pénzed után, nem élsz és inkább ülsz egy 20 éves roncsban. :)


"ha még mindig nem sikerült felfogni, javaslom a beiratkozást a legközelebbi általános iskolába."


Na ez nagyon frappánsra sikeredett.:D

Ajánlottam én neked a széthajtott 1.9 TDI-t vagy esetleg a 320D-t? Olajzabáló 1.6? Úgy érted mindegyik? Támadsz, hogy miért nem ajánlok hibátlan 600-700E-s autót? (Megjegyzem egy szóval nem mondtam, hogy hibátlant kapsz ennyiért, de gondolod majd 300E-ért igen?)

Azért nem ajánlok konkrét autót, mert kikötötted hogy 300-ért akarsz venni.:) Kezdjük együtt azt az általános iskolát?:D

Egyébként a passat bőrfotele és a suzuki székecskéje között akad néhány lehetőség még. Suzukiban klíma? Van persze, csak az 50 Le-ből 10 azt fogja forgatni.:)

2018. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
60%

Sokan meg akarják mondani mit csinálj, mit vegyél.... az emberek ilyenek :D


Golfot én sem vennék, egyik hulladékabb mint a másik!

Az 1-es golf még szép de az már hobbiautó kategória...


G astrát nem ismerem, H astra a céges autóm, utálom mint a sz*rt...

1.6-os dupla szelepsoros, úgy zabálja az olajat mint állat, sokat fogyaszt, kényelmetlen, kicsi a beltere, ronda, műanyag vacak!

2018. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

#23:


"Na látod, pont ez a fajta hozzáállás az, amivel egész életedben rakosgathatod a százezreidet, millióidat szaladsz a pénzed után, nem élsz és inkább ülsz egy 20 éves roncsban. :)"


Tekintve hogy van egy több mint 200 lóerős sportautóm ez amit irtál egy az egyben egy banális hülyeség :D E mellett nem érzem szükségét hogy élményt keressek egy szükségmegoldás autóban.


"Azért nem ajánlok konkrét autót, mert kikötötted hogy 300-ért akarsz venni.:)"


Számtalanszor leirtam, hogy nem ragaszkodunk konkrétumhoz, véleményt és egyéb javaslatot kértem a kérdésben emlitett autókról, és összegről. Ha visszaolvasnád az eddigi kérdéseket-válaszokat, minden hasznos infót szivesen fogadtam. Minden értelmes választ és lehetőséget számitásba veszek. Ez azt jelenti, hogy ha 300 környékén csak hulladékokat fogok találni, akkor nem veszem meg. De hahun ezeknek az autóknak a szórása 0-500.000-ig tart. Már a 300 ezer is a jobbik felébe esik, de ha azt mondom legyen 4-450 a felső határ, az már bőven a kinálat teteje. 4-500 közt Swiftből bőven 2002-2003-as példányok vannak, amik közt biztos van nem szétrohadt, jó állapotú 1.3-as GLX. Ami segitek, egy 15-16 éves autó.


Az amit te csinálsz csak üres fröcsögés és okoskodás, és lám csodát, még mindig nem mutattál EGY értelmes autót sem 6-700 környékén.


Suzukis lenézést el kéne engedjem az ilyen inkompetens emberektől mint te, de 1.3-asból van 84 lóerős, ami hozza menetteljesitményben egy 1.6-os Golf-Astra szintjét, pont annyira fogja meg a klima mint azokat. Mellesleg ezresben azt hiszem csak utólagos klima létezik. Egyébként ne ragadjunk le a Suzukinál, sok egyében is gondolkodunk, plusz sok egyebet ajánlottak a tőled hasznosabb válaszadók is eddig.


"Ajánlottam én neked a széthajtott 1.9 TDI-t vagy esetleg a 320D-t? Olajzabáló 1.6? Úgy érted mindegyik? Támadsz, hogy miért nem ajánlok hibátlan 600-700E-s autót?"


Igen támadlak, mert annyira bizonygatod hogy mekkora hülye vagyok, akkor nyilván tudsz tökéletes autót 6-700 környékén, nem? Akkor az ócsárolás helyett mért nem ajánlasz már egyet? Rászánod az időt hogy kötekedj, ahelyett hogy mutatnál 1-2-őt és le lenne zárva a vita :)


Továbbra is várom az általad bizonygatott sokkal jobb, jelenleg ismeretlen autók egyikét az "érveid" alátámasztására. Bár úgy hiszem hiába...



#24:


Egyetértek, volt szerencsém ülni párszor H astrában is. G Astra meg csak rosszabb, ugyanolyan puritán műanyagdoboz az egész, cserébe még a szerelő jó sokszor fog emlegetni ha egy kisebb hibával elviszed hozzá :)

2018. szept. 5. 11:11
 26/37 veterán vas ***** válasza:
52%

Azt értem, hogy olcsót -alkalomadtán még olcsóbbat- szeretnél venni.

Neked viszont azt kellene megérteni, hogy minél kevesebbet fizetsz a vételárért, annál nagyobb a sansz arra, hogy magasabb lesz a szervizszámlád.

Matematika:

most egy veszel olcsó autót, az ha két-három év múlva eladásra kerül, akkor a veszteség: X %. Na de ha drágább autót veszel, és ugyan ennyi idő múlva eladod, akkor a majdani eladási ár is több lesz. Ergo a pénzednél maradsz, de biztonságosabb/komfortosabb körülmények között telik el az a pár év, sőt, jobb autó esetében, a szervizre is kevesebbet kell költeni.

...szerintem.... ;)

2018. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

veterán vas:


Engedjük már el ezt az újabb, jobb kényelmesebb dolgot. Ha feltolnám a büdzsét 1 millióra, akkor is ugyanezt a méretkategóriát nézném, és rohannék egy Honda Jazz-ért. De 6-700-ért abból sincs értelmes.


És nem, nem érted. Nem azon van a hangsúly, hogy olcsóbbnál is olcsóbbat, hanem azon, hogy az adott keretösszegben (tegyük fel 3-500 ezer), mi lehet a legjobb. Mi lehet ebben a kinálat teteje. Elhiszem hogy lehet Golfot, Astrát kapni 600-ért, csak hogy én azért pénzt nem fogok adni.


És a matekod sem minden esetben helyénvaló. Tegyük fel veszek egy 18 éves 4-es Golfot 600-ért. Eleve több lesz rá a súlyadó, a kötelező biztositás, és minden kötelezően szervizelendő dolog (nehezebb, drágább fékek stb.). E mellett szinte minden esetben lesz más kiadás, ragadjunk ki egy rohadó karosszéria elemet. Mire lesz drágább, a suzukira vagy a golfra? És akkor nem beszéltünk az egyéb kockázatokról, ami egy 600 ezres golfnál szinte kötelezően jelentkezni fog (olajfogyás, elektronikai gondok, dizelnél kb minden egyéb ami tönkremehet). Ez esetben inkább adok ki 400 ezret egy jó állapotú 2002-2003-as Swiftért bármikor.


Hosszabb utakra, kirándulásokra meg minden egyébre ott a másik autó. Az ad nekem élményt, kényelmet meg mindent amire én személy szerint vágyok. Az hogy munkába mi visz el havonta 6-10 alkalommal??? Legyen 4 kereke és ne ázzak benne, semmi többre nincs szükség. Ha havi 20-22 alkalommal a reggeli dugóban ülnék nyilván nem ilyenben gondolkodnék. Látom kiragadtátok páromat is. Az hogy ő mivel megy fodrászhoz meg bevásárolni pár kilómétert szintén rohadtul nem érdekli. Télen ne fázzon benne ennyi. Miért kell hülyének nézni ezért az embert?


De századjára is le fogom irni, hogy mindig jöhet alternativa, csak konkrétan mutassatok rá egy autóra, hogy szerintetek AZ jobban megérné, hiába 750-ért hirdetik.

2018. szept. 5. 11:43
 28/37 anonim ***** válasza:
52%
Nem olvastam el a hosszadalmas eszmecserét itt előttem, de fillérb*szni mindig csak kompromisszumokkal lehet. És szerintem a legjobb akkor is egy Suzuki Swift. Mégpedig 1.3 8V 68ló motorral. Kicsit hangos, néhol zörög, talán nem elég tágas, az ülés is biztos lehetne kényelmesebb. De jól fogyaszt, jól megy, alkatrész árak vicc kategória, gumi is, nem kell sajnálni. Szóval swift a legjobb erre sztem.
2018. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
41%

Nyilván inkompetens vagyok, de amiben gondolkodsz az attól még továbbra is egy vicc.:D Nem fejtegetem tovább, kik vesznek autót olyan hozzáállással hogy csak bírjon ki 2-3 évet oszt jó.

A 84Le-s suzukit (egyébként ilyenem nekem is van, de komolyan:)) ne hasonlítsuk egy astrához vagy golfhoz. Attól, hogy gyorsul úgy egy darabig, nem ér fel hozzájuk.

Na, részemről befejezve.

2018. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Be is fejezheted egészen nyugodtan, mert ebből a vitából csak rosszul jössz ki :) És benyögöd a végén hogy Suzukid van. Itt te csináltál magadból viccet.


(ui.: most se javasoltál alternativát pedig vártam)

2018. szept. 5. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!