Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki a hibás ebben a szituációban?

Ki a hibás ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Többsávos útra kanyarodok rá, a külsőben nincs senki. Elkezdem a kikanyarodást a külső sávba, ám időközben a középsőből kijön az emberünk a külsőbe, ami eddig ugye üres volt. Megtörténik a baleset, az autóm oldalának csapódott a sávváltó. Nincs tanú, sem egyéb bizonyíték. Ki a hibás? A sávváltó, vagy én, aki az akkor még üres külső sávba szándékozom kikanyarodni?

2018. szept. 16. 01:57
 1/8 anonim ***** válasza:

hááááátz necces kérdés, rajzol le vhogy a helyzetet ...

így nehéz ezt elképzelni, na meg milyen távolságra volt tőled a másik autó stb.

de ha úgs van, ahogy gondolom, akkor sztem ilyenkor te vagy, mert addig nem szabadott volna a gyorsítósávból ráhajtani a külsőre, amíg azt biztonsággal meg nem lehet tenni. ha ott jött vmi, akkor neki elsőbbsége van ...

2018. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezért használjatok kamerát! 165-ös látószögű már jó! Hol is van az a szabály, hogy ha már elérte a gyorsító sávban haladó a 80km-t onnétól elő kell segíteni a besorolását? Kvázi ez nekem úgy jön le, mármint a szitu, hogy a holtterébe kerültél és lezúzta a kocsidat, szerintem meg a másik fél a hibás ha nem állapítják meg a kölcsönös felelősséget.


Ha módod van rá tájékoztass minket, hogy mi lett a vége a sajnálatos esetnek, remélem nem történt személyi sérülés!

2018. szept. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, butaságot írtam, nem.autópályán volt a szitu, nem figyeltem. #2-es voltam.


Abban bízhatsz, hogy kölcsönös felellösség lesz.

2018. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Gyakorlatilag, ha több sáv van és kb. egyszerre szeretnének sávot váltani, a belsősávból kifelé haladónak van elsőbbsége. A holttér miatt. (nem részletezem). De a jelen esetben lévő szitu a leírás alapján nem teljesen egyértelmű. ("Többsávos útra kanyarodok rá, a külsőben nincs senki.")
2018. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, valószínűleg 50-50 lesz.

Ha akkor jött neked, amikor már kikanyarodtál és haladtál a sávban, akkor ő a hibás.

Ha még a kikanyarodásod előtt megkezdte a sávváltást, akkor te vagy.


Ezért kell többsávos útnál, körforgalomnál figyelni a belső sávban érkezőket is.

2018. szept. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na ja .. és akkor hülyének néznek, amiért nekem elöl is és hátul is van menetörgzítő kamerám, pedig sokszor úgy tűnik h oldalra se ártana ...
2018. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Bár én is sokszor szoktam így kimenni főútra, hogy csak a külső sáv üres, valójában ez nagyon veszélyes. Egyértelműen a te sarad, tudom biztosan, ismerős megjárta. Mindenkinek elsőbbséget kell adj, nemcsak a külső sávban haladónak.
2018. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azok az okostojások, akik erre a szakaszra nem festettek fel záróvonalat a sávok közé!
2018. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!