Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás a...

Ki lett volna a hibás a következő szituációban?

Figyelt kérdés

Szóval vasárnap óta ezen gondolkodom..


Mentem 50-es tempóval a városba, elém kanyarodott egy csoda autó, és 35-40-el battyogott, míg én kicsit siettem. üres volt a placc, arra gondoltam ,hogy a zebra előtt megelőzöm. Aztán egy furcsa hang miatt nem tettem, mintha azt monda volna , hogy "ne előzz gyökér" -ez igaz, így volt- mihelyst ezt felfogtam és úgy döntöttem nem előzök azonnal egy gyalogos ment át az úton, de jobbról jött szóval nem láthattam. Viszont ha előzök és elütöm, én lettem volna a hibás? Elvették volna a jogsim?


( jó persze a gyalogos élete is érdekel , de nem lett baj)


2017. febr. 14. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Zebra előtt tilos előzni! Egyértelműen te lettél volna a hibás.
2017. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az már baj, ha kérdésként merül fel, hogy ki lett volna a hibás...

Nem ok nélkül tilos gyalogosátkelőhelyen az előzés.

A gyalogosnak megkülönböztetett elsőbbsége van a zebrán, ott a járművezetőknek kell számítani arra, hogy gyalogos jöhet...

Nos, ki lett volna a hibás?

2017. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
egyértelmű, hogy zebrán nem előzünk te gyökér.
2017. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"a zebra előtt megelőzöm" kvázi a felfestés előtt az előzés biztonságosan be lett volna fejezve a csávó a zebra előtt 200 méterre lépett le.


Zebrán még biciklis mellett se haladok el, vagyis előzök. Eddig csak párszor nem engedtem át gyalogost, mert satuznom kellett volna és mögöttem mindig közel jöttek, tudom, hogy aki belém jön, ő a hibás , de akkor időlegesen autó nélkül maradok... de ez mellékes.

2017. febr. 14. 20:56
 5/15 A kérdező kommentje:
és mielőtt bárki is rám írna én nem pontozok le senkit, bárki lehet rossz szövegértésből. Vagy csak figyelmetlen.
2017. febr. 14. 20:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a kérdés? :)))


Kb olyan, hogy: nem volt türelmem megállni a STOP táblánál, és telibe kapott egy kamion. Ki a hibás? :)))

2017. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Dögöljek meg én tényleg nem értem.


Most akkor volt zebra vagy nem, meg hol van a kérdésben a 200 méter meg a "biztonságosan befejeztem volna az előzést"?



A következő hozzászólásban mi fog kiderülni?

Hogy te zöld lámpát kaptál vagy te voltál a gyalogos?

2017. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ne aggódj, én tudok olvasni és értem a kérdést is.


Magyarról-magyarra fordítás következik:


A kérdező előtt volt egy autó, amit szeretett volna megelőzni. Kinézett, üres út, a távikban egy zebra, azelőtt simán befejezte volna az előzést, de meggondolta magát szerencséjére, hiszen egt gyalogos sétált át az úton. Jóval a zebra előtt, ahol előzött volna.


Pénzt nem mernék rá tenni, de szerintem a gyalogos volt a hibás. Ahok nincs zebra, ott az autósoknak van elsőbbsége. Ha ebben az esetben téged hoznának ki felelősnek, akkor teherautót sem szabadna előzni, hiszen bármikor átfuthat előtte valaki és nem látod hogy mi van előtte.


Gyakorlatilag nem biztos hogy baleset lett volna, hiszen a bal sávból már belátsz a másik elé és fékezhetsz időben, illetve van kormányod és a gyalogos is megállhat a felezőnél, tehát halmozott balf szság kell ahhoz, hogy ebből baleset legyen.


A teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy remélem friss jogsis vagy és ezért nem láttad időben a gyalogost. Én már megszoktam hogy mindig radarozok mindenfelé, előre gondolkodok és emellett hajtok gyorsan.

Tehát elvagyok a kis zenémmel/telefonálok, közben pedig sasolok minden mozgó lényt és minden helyet ahonnan előbukkanhat bármi, így nem érhet meglepetés

2017. febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem csak a jogosítványodat vették volna el, hanem a kimeneteltől függően felfüggesztett/letöltendő is, ha elcsapod a gyalogost.
2017. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

"Zebrán még biciklis mellett se haladok el, vagyis előzök. Eddig csak párszor nem engedtem át gyalogost, mert satuznom kellett volna és mögöttem mindig közel jöttek, tudom, hogy aki belém jön, ő a hibás , de akkor időlegesen autó nélkül maradok... de ez mellékes."

Súlyos tévedés. Gyalogátkelő helyet úgy közelítünk meg mindig, hogy biztonsággal meg lehessen állni előtte, nem satufékkel. Hallod, te hol szerezted a jogsid?

2017. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!