Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ittas vezetés autóval mennyire...

Ittas vezetés autóval mennyire büntetnek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 18. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor még dolgoztam ( 20 éve ) 100000.- volt és a jogsi. Meg ujra kellett tanfolyamra járni, és levizsgázni.
2018. szept. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

A (pénz)büntetés a mért véralkoholszinttől, az anyagi helyzetedtől, és az ügyvédedtől függ. Lehet pártízezer is, meg milliós tétel.


De a legrosszabb a baleset okozása. A biztosító ugyanis ilyenkor kihátrál mögüled. Mind a kötelező, mind a Casco. Azaz összetörsz egy drágább autót, lesz a másik félnél sérülés, esetleg maradandó, az sokmilliós tétel lesz. Jó ügyvéddel és jó magaviselettel 4 halott is csak pár év börtön, mint ahogy azt Rezesová esetében is láttad.

2018. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Függ attól hogy mennyire vagy ittas. Bizonyos mértékig szabálysértés, afelett meg bűncselekmény.

Ha szabs. akkor jah, 100 + jogsi + utánképzés. Ha bűncs. akkor felfügg böri is lehet, ha nem vagy visszaeső, ha az vagy akkor sitt.

2018. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én biztos vagyok benne, hogy több a büntetés, mint hogy hívj egy taxit, bárhol is legyél és az hazavisz 2-3 ezerért. Nincs lebukási, baleset, vagy kár okozási kockázat. Nem töröd össze se a saját, se más értékét. Nem játszol se a saját se mások testi épségével. A legrosszabb ami lehet, hogy berókázol a taxiba. De ha meg már annyira rottyon vagy akkor inkább az legyen mint, volán mögé ülj.
2018. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!