Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell beindítani egy...

Hogyan kell beindítani egy 50cc-s aprila motort?

Figyelt kérdés

légyszi gyors válaszokat

thx


2010. jún. 23. 11:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

légyszi válaszoljatok!!!!!!!!!!!

pls

pls

2010. jún. 23. 11:13
 2/11 A kérdező kommentje:
légysziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
2010. jún. 23. 11:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Önindítója van,belehelyezed a kulcsot,és mint egy autóban eltekered,vagy lehet van egy Start gomb rajta!
2010. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ráülsz és azt mondod: MÚKOGGY!
2010. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
xD azért köszi (önindítóval nem működik)
2010. jún. 23. 11:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor átvágtak a motorral:) Van 1 berúgókar,azt rúgd be,ha ráülsz kb. a bal lábad mögött lesz!
2010. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyújtásra teszed, egyik féket húzd be, és akkor startgomb. Berugás: gyújtás, majd lenyomod a berugó pedált.
2010. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
írjatooooook plízz
2010. jún. 23. 11:42
 9/11 A kérdező kommentje:
kösziiii
2010. jún. 23. 11:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Önindítós, start gombos indítás.


1. Ráülsz

2. Eltekered a kuclsot ameddig tudod

3. Behúzod az egyik féket és a start gombot EGYSZERRE (A start gomb általában a jobb kezednél van legalul, a hüvelykujjaddal tökéletesen meg tudod nyomni ezt a gombot)

4. Ilyenkor már indulnia kell a motortnak.



Önindítós, kulcselforgatós indítás. (Ilyet egy benelli robogón láttam)


1. Ráülsz

2. Eltekered a kulcsot, (Ha le van zárva a kormányzár akkor 2 kattanásig, ha nem akkor csak egy kattanásig)

3. Biztonsági okokból húzd be az egyik féket, majd forditsd el a kulcsot

4. 4. Ilyenkor már indulnia kell a motortnak.



Berugókaros indítás.


1. Nem ülsz rá a motorra.

2. Eltekered a kulcsot, (Ha le van zárva a kormányzár akkor 2 kattanásig, ha nem akkor csak egy kattanásig)

3. A motor bal oldalán van egy szép, fényes kar (ha robogó akkor a hátsó kerék bal oldalán van, ha váltós motor akkor a sebváltó környékén, szintén a motor bal oldalán), nah azt elkezded teljes erődből rugdosni( nem oldalról, hanem a talpadat ráhelyezed a berugókar tetejére, és lefelé rugdosod, a berugókarnak csakis függőleges irányú mozgást szabad végeznie), ha ezt a műveletet robogón csinálod, akkor mindenféleképpen szükséges felraknod sztenderre (támasztóra)

4. Ilyenkor már indulnia kell a motortnak.



Betolás. (Ezt a műveletet csak váltós motorokon lehet elvégezni)


1. Nem ülsz rá a motorra.

2. Behúzod a kuplungot (a bal kezednél az a kar, ami annyira hasonlít egy fékkarra)

3. Rárakod a váltóra a lábadat és berakod egyes sebességfokozatba. (a váltó a motor bal oldalán található, a berugókar mellet) e művelet közben végig behúzva tartod a kuplungoz.

4. elkezdesz futtni a motorral (még mindig behúzva tartod a kuplungot) majd amikor már eléggé gyorsan futsz hirtelen felugrassz a motorra, a kuplungot közben hirtelen kiengeded, majd húzol neki egy kis gázt

5. ha meg is akarsz állni akkor behúzod a kuplungot, húzod a fékkart és nyomod a fékpedált, szépen óvatosan, majd amikor megállt a motor berakod a váltót üresbe (rakd a váltókar alá a lábad majd egy kattanásig nyomd felfelé) majd kiengeded a kuplungot.



6. ilyenkor a motornak már járnia kell.



Pedálos módszer A változat

1. ráülsz a motorra

2. amennyiben a bal kezednél látsz egy elég nagy kart amit a hüvelykujjaddal tudsz nyomni, akkor azt benyomod teljesen.

3. a kart még mindig benyomva tartod és elkezdessz pedálozni mint az őrült.

4. ekkorra a mottornak már járnia kell


B változat


1.amennyiben nem fellelhető az a bizonyos kar, amit az A változatban említettem, akkor csak felülsz a motorra és elkezdessz tekerni mint az őrült

2. ilyenkor a motornak már járnia kell.



3 állású kapcsolós indítás (eddig a rometnél és a swalbe-nál láttam ilyet)


1. ráülsz a motorra

2. a lámpa tetején van egy 3 állású kapcsoló, annak az állását beállítód középre.

3. a fentiekben leírtak szerint, a berugókart elkezded rugdosni

4.ilyenkor a motornak már járnia kell.



Írta és publikálta ÉN

Ezt a szöveget 100%-ig én írtam, és 2010.06.24-én 1:49-kor publikálom, sehonnan sem kopiztam


Elnézést a helyesírási hibákért csak már késő van.

2010. jún. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!