Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kell minden úttesten...

Miért nem kell minden úttesten közlekedőnek KRESZ vizsgát tennie?

Figyelt kérdés
Jelenleg (már fél éve) csomagfutárként dolgozom, és heti szinten találkozok olyan biciklistákkal akik szabálytalanul közlekednek. Sokszor felváltva használják a járdát és az úttestet, elsőbbségadás-táblánál még csak nem is lassítanak. Ezzel nem az a problémám, hogy olyan kereszteződésnél is le kell lassítanom ahol elsőbbségem lenne, hanem hogy ezzel más közlekedésben részvetőket is veszélyeztetnek. Nyáron majdnem volt is egy balesetem. Egy nem egyenrangú útkereszteződésben haladtam volna egyenesen, nekem volt elsőbbségem, mégis jobbról érkező 8-10 éves gyerek út átsuhant előttem egyenesen hogyha csak kicsit is gyorsabban megyek akkor biztos hogy elütöttem volna. Pedig ismertem azt a szakaszt, eleve lassabban közelítettem meg a kereszteződést mert ugyanott volt már hasonló szituációban részem. Ami frusztráló volt a dologban hogy az anyjával együtt biciklizett, csak ő lemaradt pár 10 méterrel. Mikor megálltam és kiszálltam a kocsiból még engem cseszett le hogy miért nem vigyázok jobban, holott látható helyen kint volt az elsőbbségadás tábla - ez persze őt egyáltalán nem érdekelte. Magyarán valószínűleg azt sem tudta hogy mit jelent az a "háromszög". Ilyen esetekkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy egyrészt ha valaki kimerészkedik forgalomba akkor miért nem tanulja meg magától a rá vonatkozó szabályokat/jelzőtáblák jelentését, másrészt miért nincs még bevezetve hogy csak KRESZ vizsgával lehet az úttesten közlekedni? Itt nem csak a biciklistákra gondolom, hanem azokra is akik rollerrel, görkorcsolyával, gördeszkával, azzal a piros elektromos 3 vagy 4 kerekű istennyilával, vagy valami hasonló járművel közlekednek.

2018. okt. 13. 11:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt: a többi "járműre" azért nem tértem ki, mert azokkal amúgy sem szabad részt venni a közúti forgalomban.
2018. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"attól, hogy nincs jogsija a kresz rá is vonatkozik, nincs olyan, hogy nem ismerte és erre hivatkozik, ez így nem igaz. A törvények nem ismerése nem jelent kibúvód a betartásuk alól."


Ez így van ahogy mondod. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy minek egyáltalán a jogosítvány meg a vizsga? Beülsz autóba és kész, ekkor már tőled elvárható, hogy ismerd a rád vonatkozó jogszabályokat.

Szóval érzed ezt a kettősséget a válaszainkban?!

2018. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!