Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autógumi kb hány éves...

Egy autógumi kb hány éves kortól veszélyes?

Figyelt kérdés
Néha megnézem a parkoló autókat, akad amelyiket DOT szám alapján 2001-2006 között gyártották, mennyire veszélyes ilyen idős gumikat használni?
2018. okt. 18. 11:05
 1/8 A kérdező kommentje:
*Természetesen úgy értem, hogy van ha rajtuk elegendő mintázat
2018. okt. 18. 11:10
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
41%
Kb 8-10evesen a gumi akarhogy tárolod elöregszik annyira(értsd:kikeményedik megrepedezik stb stb)hogy azt utána már csak homokozó szegélynek valo,vagy driften lefüstölni.
2018. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6-7 év után én már erősen és rendszeresen vizsgálnám szemrevételezéssel az állapotát. De 10 év körül ha még nm is kopott el és nincs is kirapadezve, annyira ki tud keményedni, hogy már nagyon nem biztonságos a használata.

Az utcán parkoló autóknál előfordul ilyen. Mint ahogy elég sokan járnak nyáron is téli gumival. A szomorú csak, hogy az ő spórolásuk miatt nem csak saját magukat veszélyeztetik, hanem másokat is.

2018. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért ez erősen gumifüggő és tárolásfüggő!


Értsd egy 10-12 éves régi Michelin ha nem napon élte az életét akkor még mindig jobb mint egy pár éves noname vacak!

2018. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Nem az a kérdés hogy 10-12 éves Michelin vagy pár éves Salon Triangle, hanem az hogy miért egyik sem.


Ha kenyérre nem lenne pénzem, akkor sem járnék 10 évnél öregebb gumival. A mostani 5 éves középkategóriás, esőben érezni hogy már könnyebben megcsúszik, hamarosan cserés.


Nincs megadva pontosan hogy mikortól csereérett, használattól, tárolástól stb függ. Ha van egy pici tapasztalatod és érzéked hozzá, majd észreveszed

2018. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb 3 évesen 50-60%osan mindig eladom, és ujat veszek. Általában az új árának a feléért gyorsan elviszik. Még eddig 1héten bellűl eladtam az összeset. 😎

Nekem meg csak 60000 a garnitura nem pedig 120000

2018. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"10-12 éves régi Michelin ha nem napon élte az életét..."


Két autóm van. Az egyiken idén 6 éves Michelin Alpin A4-esek a téligumik. Van garázsom, soha nem aszalom az autót a napon. A gumik szakszerűen vannak tárolva, de már néhány mikrorepedést felfedeztem az "árkokban" a futófelületen.

A másik auotómra (új autó, első téli szett lesz) most vettem Continental TS860-as gumikat, pont ma hozta a futár. A kettőnek a tapintása sem ugyan az. Nagyon érződik, hogy a 6 éves Michelin már ki van keményedve. Pedig új korában az sem volt rossz gumi. Gond nélkül úton voltam vele a 2013-as márciusi hóviharban is. Talán még idén felrakom, de jövőre erre is mindenképp újat veszek. A márkanév nem jelenti azt, hogy nem öregszik a gumi. 6-7 év már általában határeset. 10 évnél régebbi már kuka!

2018. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik kocsinkról most letz ledobva a 13 éves gumi, mert elkezdett repedezni. A kocsi alig futott évi 1000km-t.


Másik kocsi, amivel hétvégente autópályázok most kapott újntélit, a régi 7 éves volt.


A 13 éves nem jeletett kockázatot, mert telekre járós kocsin volt, de a repedések miatt cserélni kellett, míg a 7 évest nem raktam vissza, nem kockáztatom a családom életét.

2018. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!