Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rátok jönnek hátulról...

Ha rátok jönnek hátulról amikor egy kamion sort előztök, és még villognak is rátok, akkor ti is akár túllépitek pályán a sebesség korlátozást? Én sajnos igen, pedig 8 éve vezetek, de ösztönös.

Figyelt kérdés
volt többször is, hogy a külső sávban feltorlódtak a kamionok és én elkezdtem kielőzni őket. Nem sokkal, a megengedett maximális 110-es sebesség mellett, megjelent mögöttem egy BMW ami kb 200-al ment... nem tetszett neki hogy nem sorolok be a kamiobnok közé amíg ő elmenne, ezért rámdudált, villogott és mutogatott is. Én ilyen helyzetben sajnos gyorsítok, pedig tudom hogy nem kéne, és sajnos bezsebelem a büntetést is.... ti mit csináltok ilyen helyzetben? Érdekes, 8 éve vezetek de nem tudtam rájönni hogy kezeljem még ezeket az embereket. évi kb 25000 kilómétert vezetek, nem vagyok kezdő, de sajnos ez még mindig nem megy nekem.
2018. okt. 28. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Néha azon gondolkozom, hogy kötelezővé kellene tenni a Dashcam rendszert az autókban, elől, hátul is. És bevonni néhány száz vagy ezer jogosítványt. Rögtön meggondolná mindenki, hogy vezessen.


De ugyanez a dudálás megy belvárosi dugóban is. Ha nem 10 centire mész az előtted lévőhöz képest, akkor mögötted már dudálnak. De még a gyalogosok is ilyenek, neked mennek ha nem abban a tizedmásodpercben rajtolsz ahogy zöldre vált a lámpa a zebrán.

2018. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus helyzet. Autópályán velem is volt már hasonló párszor. Én 18 éve, kb 400.000km óta vezetek. Ilyenkor kicsit oda szoktam lépni, hogy ne tartsam már fel szegény embert, az addigi tempomatos 140 helyett, de max 150-ig, mert a 30.000-es csekkat nem fogja helyettem kifizetni.

A legdurvább eset, hogy az volt a köszönet, ahogy alkalmam lett kihúzódni, kivágott elém és 150-ről satuféket nyomott. Szerencsére jók a reflexeim ezért a leálló sávba félre tudtam rántani, az ESP persze villogott ezerrel. Úgy látszik hirtelen rájött, hogy már nem annyira sietős. Ha hátulról 150-nel beleszállok, akkor repül ő is az árokba, tehát nem értem ez mire jó... Egyébként egy szerb rendszámú autót vezető "úriember" volt, aki elkövette a szándékos emberölési kísérletet.

2018. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem németországban vagyunk!


Kötelezővé tenném az autós kamera használatát, mint az oroszoknál!


Egyébként nem értem, mit akar a büntető fékező?

Ha előttem csinálja ezt, abban biztos lehet, hogy nem rántom a kormányt sehova, egy közel 300 kilós vasdarab van a motorháztetőm alatt, nem fogja megköszönni.


Valamint a satufékező legújabb megszólítása: "vádlott, álljon fel" lesz, max 3 év letöltendővel.

2018. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Az most mellékes, hogy a szerelvények közt kellene annyi helyet hagyni, hogy személyautóval biztonságosan beférjen a másik, szorult helyzetben lévő.

Ha előzöd a szorosan összeállt szerelvénysort, akkor a 130 helyett mehetsz akár 145-el, miközben indexel jelzed, hogy előzésben vagy..ha látos, hogy vissza tudsz sorolni, akkor azt is jelezd.


aki mögötted jön, annál két dolog lehet...vagy siető kormánykocsi, vagy simán viccből szopat..


nem kell gyorsítani, mert hamar sokba kerülhet..lehet, hogy pont a mögötted jövő a mérőkocsi, csak épp behúz a csőbe..


szóval nyugi..ne kezelj senkit sehogy, csak vezess.

2018. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a Dashcam mellett simán szigorúbb büntetéseket kellene osztani. Emberélet veszélyeztetése miatt ülnének az ilyenek pár hónapot, rögtön kétszer meggondolná mindenki, hogy érdemes-e játszani a másik életével kedvtelésből.


Főleg, hogy az esetek többségében nem a vétkes fog meghalni az agyon biztosított drága autóban, hanem a régi Swiftes 4-5 fős család akikbe belerepül. Vagy a gyalogos, kerékpáros akiket elgázol.

2018. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki nyomni , csak normálisan előzni.
2018. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, majd szépen megvár.
2018. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A SUV-mnek kellően magas a háta, hogy ne lássam a mögöttem lévő fényszóróját, ráadásul le is van sötétve a hátsó ablak, szóval tökre nem érdekel, hogy a paraszt mit villog mögöttem, maradok a megengedett sebesség +10%-nál. Majd biztos emiatt fogok többet tankolni, mert ezek miatt lassítgatnom, meg gyorsítgatnom kell. Kifizeti? Nem. Ennyi.
2018. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 _Jessy_ ***** válasza:
0%
#13 Ezzel mindössze annyi a probléma, hogy ha te mész bele hátulról, esélyed sincs semmilyen bíróságon. Hacsak nincs kamerafelvételed az esetről.
2018. okt. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

le kell szarni.

ha nagyon erőlködik akkor motorfékkel 90-re visszalassítani, és behúzódni az éppen előzött kamion MÖGÉ

2018. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!