Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedés nyitása telephe...

Autókereskedés nyitása telephely nélkül?

Figyelt kérdés

Jó estét, sziasztok!

Lehet, hogy nem jó kategóriába írok, a "jog"-hoz tartozna ez inkább, de itt hátha több autókereskedő, és hozzáértő bukkan fel, esetleg valaki olyan is, aki ebben a cipőben jár(t).



Szóval:

Kb 3 millió Forintom van. Értek az autókhoz, valamint egy szerelő barátom is besegítene.

Egyéni vállalkozóként szeretnék autókereskedést nyitni, már irodahelyiség megvan, ami egyúttal a székhely is, illetve a levelezési cím. Viszont először telephely nélkül csinálnám, 7 autóról lenne szó egyenlőre, és először a házam előtt tartanám az autókat, vagy az iroda előtti parkolóban, az érdeklődőkkel egy megbeszélt helyen találkoznék, megbeszélnénk egy helyet ami mindkettőnknek jó, és oda elvinném az autót (Kb 10-30 km-es körzetben).

Utána már ha mondjuk ebből a 7-ből bejönne egy xy haszon, akkor egy olcsóbb telket, telephelyet nézve bejelenteném azt, kialakítanám, és itt már meg is lehetne tekinteni az autókat. (A házam egyéb okok miatt semmiképp nem szeretném telephelynek megadni.)


Lehetséges lenne ez szerintetek, hogy először telephely nélkül nyissak kereskedést?

Beszéltem egy könyvelővel, péntekre van időpontom hozzá. Akkor elmondanám neki a konkrét ötletet, elvinném az üzleti tervet, és a telefonban úgy beszéltük, hogy akár már akkor el is tudjuk kezdeni, hétfőn okmányiroda, és mehet is a meló. Mondta, hogy szedjek össze minden dokumentumot, köztük a telephelyi engedélyt, hogy a telephely tulaja hozzájárul hogy oda jelentsem be... Itt lefagytam, nem mondtam neki telefonban, hogy nem lenne először telephely..


De viszont ha most vennék egy olcsó városszéli ingatlant, vagy telket, kialakítanám, akkor el is fogyna a pénz. És még kellene egy műhely oda, meg szerszámok meg stb... Úgy gondoltam, hogy forgatom a pénzt, az első kör eladásából a telephely, a második körből a műhely felhúzása, a harmadikból a szerszámok, meg ami kell.

Ez lehetséges lenne szerintetek, hogy muszáj mindenképp a telephely, azon a műhely, és csak úgy lehet megnyitni?

Köszönöm a segítséget előre is!


2018. nov. 6. 23:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Jav: "Ez lehetséges lenne szerintetek, VAGY muszáj mindenképp a telephely, azon a műhely, és csak úgy lehet megnyitni?"


Elnézést a kicsit zavaros fogalmazásért, csak fáradt vagyok, meg egyben ideges is, délutántól ezen dühöngök, mert ha telephely kell, akkor biztos hogy legalább tavaszig búcsút mondhatok a kereskedésnek.

2018. nov. 6. 23:19
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a tipikusan udvarból feketén nepperkedő kategória...

Eleve komolytalan kereskedő leszel, aki ebből akar élni és nem tudja a helyszínen bemutatni a kocsikat. És még sorolhatnám, fizetsz minden héten a mosatásokért, a kisebb nagyobb kipofozásért, amit minden kereskedő csinál? Egyszerűbb lenne a saját udvarodban bohóckodni, ha van. Ha még az sincs akkor nem is nagyon látom, hogyan lehet ez a gyakorlatban nyereségesen üzemeltetni.

2018. nov. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs gond, de 3 millabol mit akarsz ? 3 millabol 7 auto az 400e ft darabja. A kotelezo jotallas amit vallalnod kell.. 400e ftos autora, szoval erted, ha ingyen kapod oket az is csod :))


Szerintem fuss a temanak ujra mert ez igy bukas.

2018. nov. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ez így kb olyan mint festő-mázolónak vállalkozni egy ecsettel a kezedben.......
2018. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak lehet mert hamar bejon 1 csiszologep ara ea addig lehet kezzel csiszolni. Ott mehet a katas vallalkozas havi 50 adoteherrel. De legalis autokereskedest nyitni 3 millabol amibol 1 rendes auto ha kijon eselytelen. Jarulek konyvrlo havi 150 es akkor meg csak papiron van minden. Garantalt csod.
2018. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát sajnos be kell látnom, hogy igazatok van.

Néztem a környéken olcsó telkeket, házakat, egy városszéli ház lenne eladó 3 milla körül, illetve 1 millióért szintén a város mellett egy telek, ami kb 800 m2. Szerintetek a házat vegyem meg, (udvara viszonylag jó, kb 10 autó fér el ott), és a házat pedig egy irodává tudnám átalakítani, vagy a telket, és azon egy konténer irodát venni 6-800 ezer körül?

Akkor ahogy számolom, 2 millióba benne lenne már ez így, és van egy füves telkem, egy konténer irodával, se garázs, semmi, azt még gazoltassam ki, és ha nem akarom hogy esős időben tiszta sár legyen minden autó + az esetleges vevők is, akkor lebetonoztatom, ami körülbelül a maradék 1 milliót vígan el is viszi..

vagy pedig 3-ért van egy ingatlan, amit át kellene alakítanom, szerszámokat venni, aknát csinálni, stb.. Tehát konkrétan az a 3 millió arra sem elég, hogy legyen egy telephelyem, vagy max csak arra. Akkor így nem is érdemes belefogni, mert már csak ezek 3-4 millió, + havi adózás, meg minden.. És ha tisztességesek akarom csinálni, 1 autón max 50-100 ezer Ft-os haszonnal, akkor körülbelül 50 autón túl kellene lennem, hogy ez a befektetés visszajöjjön.

2018. nov. 7. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt csinálnám a helyedben az elején, hogy hozok be külföldről kocsit másoknak. Hollandia, német, az elején mindig 1-et rendelésre.
2018. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 D. Brasco ***** válasza:
52%
Amugy suerintem nem kellene ezt erőltetni tekintve hogy ennek az autón való nyerészkedésnek már régen leáldozott főleg így nulla ismeretséggel kapcsolatrendszerrel.Kintről mar csak kb magadnak éri meg behozni mert csupán 1darab autón amit behozol szinte semmit nem fogsz tudni keresni!Egyaltalan azzal kapcsolatban is erős kétségeim vannak,hogy nullszaldóra tudnád hozni a bulit,mert annyira olcsón kinn sem tudod megvenni az autot vagy ha igen az olyan is!Es akkor még el kell menni érte,haza kell hozni le kell papirozni stb stb......es mondom mindezt úgy hogy most akarod az egeszet a nulláról elkezdeni!
2018. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nezd szamolj ha ugyes vagy 10 szazalekot lehrt fogni egy auton. 30 millioert van 10 autod. Te mesz kulfoldre 1 beosztott arulja. Beosztott havi 5-600e ft, neked tobbet illene keresned legyen 800e ft, utikoltseg 600e ft havonta, aprosagok 600e ft. 2.6 millio havonta. Szamolj 3 milliot.


Kell meg kockazati tartalek mert garit kell vallalni 30 m ft nyi autonal 1m ft nem sok.


4 millio havonta. Tehat akkor leglabb 15 db 3 millas autot KELL eladnod. Es ez a veszforgatokonyv.

2018. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!