Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbkéz szabályos utcánál...

Jobbkéz szabályos utcánál balra is kell nézni?

Figyelt kérdés
Pénteken fogok menni forgalmi vizsgára és bár tudom a kresz szabályt, de abban még bizonytalan vagyok, hogy az egyenrangú útkereszteződésekben jobbra tekintés után balra is kell-e majd néznem. Mindenki mást mond és attól tartok hogy bármelyik eset miatt megbukhatok (akár balra is nézek, akár nem)...

2018. nov. 7. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Első alkalom?
2018. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Forgalmi vizsga? Igen, első alkalom lesz
2018. nov. 7. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mindenképpen!!!

Mert elsöbséged akkor van ha azt meg is adják!

2018. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor amint jobbra nézek, utána rögtön egyből balra is (egy pillanatra), majd újra jobbra?
2018. nov. 7. 12:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vizsga előtt ezt beszéld meg az oktatóddal, és pontosan úgy csináld, ahogy ő mondja.

Egyébként kell balra is nézni, mert ahogy írták, simán lehet, hogy jön onnan valaki, aki nem adja meg neked az elsőbbséget. Én úgy szoktam, ahogy írtad, jobbra-balra-jobbra.

2018. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
Az úgy azért vagány lenne hogy nem nézek balra mert ugyis nekem van elsőbbségem..........elsőbbséged csak akkor van ha megadják!
2018. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Azta :D Nyilvánvalóan nézünk mindenfelé és nem megyünk, mint a vak bányaló. Most őszintén, te komolyan berongyolnál akármilyen kereszteződésbe úgy, hogy nem vagy biztos benne, mi vesz körül? Vetetném vissza annak a jogsiját, aki azt mondta neked, hogy ne nézz balra! Ugyanígy azét a vizsgabiztosét is, aki megbuktat azért, mert próbálsz minél jobban tájékozódni...
2018. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én már jártam úgy, nem egyszer, hogy balról tök gyorsan jött valaki, nem is lassított, meg se fordult a fejében, hogy neki elsőbbségadási kötelezettsége van. De a legjobb az volt, amikor még egy ilyen mutogatott nekem :D
2018. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lassíts és nézz szét mindkét irányba. Én régóta vezetek, mégis mindig ezt csinálom. Volt már olyan hogy belémjöttek volna ha nem figyelek. Az elsőbbség csak akkor van ha megadják.


Volt olyan ismerősöm aki azt mondta szrik bele mert kifizetteti a biztosítóval. De az egész balhét nem éri meg. Akkor inkább körbenézek minden alkalommal.

2018. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, mert balról jöhet mentő, tűzoltó, rendőr, aki ha villogóval jön meg kell neki adnod az elsőbbséget. Persze azt hallod is, de én mindig nézek balra is, ráadásul tényleg jöhet balról valami idióta, aki nem áll meg és ha számítok rá, akkor jobban járok.
2020. dec. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!