Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit engedtek egy autó...

Mennyit engedtek egy autó árából eladásnál?

Figyelt kérdés

Feltettem hirdetni az autómat, de pár nap után levettem, mert páran a felét lealkudták, mindenképp el akartak jönni megnézni ennek ellenére, én meg olyan sokat nem engedtem volna. Műszakilag teljesen hibátlan, friss vizsga, 2004-es évjárat, 350-ért hirdetem. Peugeot.

Egyik kitalálta, hogy szét van rohadva az alja, én még aknáról megnéztem fél éve, teljesen rozsdamentes a szerelő szerint is.

Idegileg teljesen kivagyok egy ilyen eladásnál.



2018. nov. 28. 09:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Még "saját kezűleg" nem adtam el autót. Pont az ilyen alkudozók, igérgetők de el nem jövők, tesztvezetők és hasonlók miatt nincs hozzá időm, energiám. Inkább beszámíttatom vagy beadom kereskedésbe, nem érdekel, hogy valamennyit bukok rajta. Az én időm, munká is pénz, amit így viszont megspórolok.
2018. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nem épp a bölcsész-tanszékről jöttek hallgatók autóvételnél eddig, és még enyhén finoman fogalmaztam.

Legutóbbi autó eladásomnál direkt beleírtam a hirdetésbe, hogy lehetőleg tesók, meg hasonlóak kerüljenek, ennek ellenére megjelent 5 darab cigó, egyből én lettem a legjobb haver, meg máig nem tudom, honnan a bánatból tudták a nevem, de ott mondogatta mindegyik, mint a rendőrök igazoltatásnál.

Ha az emberen kicsit látják, hogy nem elég dörzsölt, megveszik kilóra.

Szerintem eddig akik kerestek, azok kereskedők voltak.

Én eddig ha elmentem megnézni egy autót, és tip-top állapotban volt, az ára is reális volt, eszembe nem jutott alkudozni.

2018. nov. 28. 11:52
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha kisebbségi hív, hirtelen rossz a hallásom!
2018. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veterán vas ***** válasza:

Tapasztalatom szerint még mindig a legjobb eladási helyszín, az autóspiac. Nincs az az üresjárat, amikor egy telefonáló "elfelejti" a megbeszélt időpontot. Nem bóklásznak idegenek a portán azzal a dumával, hogy "jaj, drága az autó, de az a betonkeverő érdekelne", és nem szorul össze a gyomrod, amikor azt hallod, "mennyi volt az a szép kiskutya, nem fél hogy elszökik?" stb.

A piac az igazi. Kiteszel egy cetlit hogy 2004-es évjárat 180E. km- futott. műszaki érvényes 2019.01.30.-ig, az ára 350E Ft. Már az első kérdésből meglátod, hogy vagy érdemes további részleteket kiadni, vagy csak azt mondod: oda van írva!

Tanács: akinek az ősei a Gangesz partjáról jöttek, azzal nem szabad szóba állni, ha azonnal KP.-ben fizet, akkor sem. Kerüld el, bármit is ígérjen.

2018. nov. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Autót nem adtam még el, csak számítógépes hardvereket.


Videókártyámat akartam eladni. Ott is utánanéztem mi az átlag használt ár. Az átlag alá lőttem be pár ezer forinttal. Nem keresni akartam rajta, csak azt akartam, hogy ne nálam porosodjon így én is jól járok meg más is.


Ott is jöttek a feléért azonnal viszem, meg "kápéban fizetem egyben" ajánlások. Nem is tudom mit gondolt, hitelre adom? Bár volt aki Erzsébet utalvánnyal, kaja jeggyel meg mindenféle kacat cseréjével akart üzletelni.


Végül inkább megtartottam.

2018. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Párszor adtam már el autót tesóknak, a legutóbbinál volt az, hogy rá 3 hónapra felhív, hogy nem jó a váltó...és hogy adjak vissza pénzt.

De már az eladásnál alkudtak a 200 ezerből vagy 80-at, meg üzembentartóival, meg mi van még hozzá, meg másnap inkább visszaadja, mert nem tetszik neki, vagy fizessek még neki vissza pár ezret...

Tényleg ha már autót kell eladnom, egy doboz nyugtatót veszek előtte.

Bármi mást normálisan el lehet adni ebben az országban, műszaki cikkeket, ingatlant, kutyát, macskát.....de autót....amit most vettem helyett, lehet, megvárom majd amíg kiesek az alján, vagy evvel együtt fognak eltemetni.

2018. nov. 28. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!