Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak, kis pénzből...

Első autónak, kis pénzből dízelt vagy benzinest vegyek?

Figyelt kérdés
Viszonylag friss jogsis vagyok, első autónak kellene, így azt sem tudom, mennyit járnék vele. Mivel nem vagyok elereszteve pénzzel, ezért nem feltétlenül használnám az autót arra, hogy még a sarki boltba is azzal menjek, max a hideg téli időkben (mint most). Valószínűleg a közeli (20-30 km) városokba mennék vele inkább. Alapvetően benzinesben gondolkodtam, de most lenne egy dízel autó ami tetszik, egy Mitsubishi Carisma 1.9TD, csak nem tudom érdemes lenne-e megvenni. Az utóbbi napokban kevés nekem tetsző benzinest találok (pl. B Vectra, vagy ha van ilyen, azt általában romák árulják, akiktől nem szívesen vásárolnék autót, mert sunyik... (tiszt. kiv.)). 18-20 éves autókat nézegetek, maximum 300 ezer forintig. Ennyiért érdemes lenne-e a fent leírtakat figyelemebe véve dízelt venni, vagy maradjak inkább a benzinnél? Illetve érdemes-e az említett Mitsubishit (330 ezer kilóméterrel, de szép állapotban) megvenni, jó motor-e az annál a típusnál, stb? Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 3. 00:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Vegyem meg, írássam át, majd a biztosítás, feleljen is meg az elvárásaimnak, a keret pedig véges. Így nem feltétlenül férne bele egy olyan javítás, amit mindenképpen el kellene végezni a lehető leghamrabb, illetve téli gumi vásárlása is, ha az nincs.
2018. dec. 4. 00:56
 12/13 anonim ***** válasza:

Azt azért tudomásul kellene venni, hogy az autó folyamatos kiadásokkal jár, az nem olyan, hogy miután kifizetted, nem kell rá költeni, ráadásul vannak előre nem tervezhető kiadásai is.

A járulékokat ( vagyonszerzési illeték, adók, biztosítás, stb) lehet tudni előre, kalkulátorral kiszámolható, és a szervizelésnek is vannak tervezhető részei (kopott a gumi, jövőre cserélni kell, stb)

A műszaki vizsga előtt is lehet öreg autóknál a vizsgadíjon túl is kiadás, kopás miatti alkatrész cserék, de ezeken túl rengeteg a bizonytalanság.

Sok alkatrészt meg lehet venni bontóból, de ahhoz az kell, hogy legyen a bontóban, lehetőleg jó sok, ha a kereslet nagyobb, mint a kínálat, a bontott alkatrész is drága.

A rozsda alattomos, 20 éves autóknál nehéz olyat találni, ami teljesen rozsda mentes, de nagyon nem mindegy mennyire rozsda-ette.

Mindezek részlet kérdések, a lényeg, hogy aki autót tart, annak kell lenni tartalékban a váratlan kiadásokra.

Lehet az szerviz, de lehet elnéztél egy táblát, és megy a 30ezres mikulás csomag...

2018. dec. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Régi TD-k jók (pl, galant, carisma,ford) illetve a swift.

Igazából ne km-t vegyél hanem állapotot. Ezt mindig jegyezd meg. Ha nem hallasz semmi hangot, kuplung is jó (korához képest), akkor nagyon mellé nem tudsz fogni. Fiat Puntó is egy elég jó kezdő autó, rengetek motorral: kis benzinestől kezdve, 1.9 td/jtd-ig. 1.2 benzines puntó nem is olyan rossz amúgy. 250 körül lehet kapni viszonylag normálisat.

2018. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!