Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát csere után is...

Morekamion kérdése:

Termosztát csere után is miért nem jo a fűtés?

Figyelt kérdés

Opel g astra 1.6 16v benzin

98as évjárat

Termosztát csere megtörtént mert szinte a párát fujta le az ablakrol

De most is ugyanez a helyzet áll.fent

Nem jövök rá a problémára csövek nem eresztenek fagyállo fel töltés megtörtént hűtőmoso folyadékkal történő mosás megtörtént már nem tudom mire gondoljak

Üzemi hőfokot eléri de menetszél vissza visszi 80c fokra talán a hidegtől


Kérlek segitsetek mi lehet a baj 2 gyerekem van szoktunk hosszu utat járni és sajnálom őket be ültetni a hideg autoban :(


2018. dec. 15. 14:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nincs fűtéscsap, a radiátor fixen kapja a meleg "vizet". A fűtést csak levegőáramlással lehet vezérelni ezekben. a középkonzol meleg mint állat nyáron is.

80 fokos víz már fűtene.

A radiátor a legmagasabb pont, ha kevés a hűtőfolyadék először elmegy a fűtés.

Lehet, hogy a levegőcsappantyú nem megy, így nem a radiátoron át jön a levegő.

A radiátor el lehet dugulva. 20 éves autónál simán lehet.

Én az enyémen ugyanígy fűtés gondokkal küszködtem.

Lekötöttem a radiátort, és kerti slaggal óvatosan átmostam midenkét irányba. Hát ne tudd meg mennyi "vesekő" jött ki belőle. Utána fűtött mint állat :)

2018. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

1 megprobálom a radiátor átmosását slaggal

Kérdésem pedig melyik csőben kell elindittani a slagbol jövő vizet alsó vagy felső mármint ami a tűzfalban lévő radiátor cső végekre gondolok


2 megoldás esetleg ecetes víz a viztartályba elinditott motorral és le engedni ?


Csupán még annyi hogy néztem a csövek hőmérsékletét a felső totál forro az also enyhe langyos szerelő mondta több mint valószínű dugulás és vízkő

Radiátor cserére 45.000ft ot mondtak de nem szeretnék ennyit költeni rá

Köszi a válszokat

2018. dec. 18. 12:20
 13/13 anonim ***** válasza:
Annyi csak hogy a komolett ecetes átmosás kémiailag könnyen megbonthatja a rendszert máshol ami később szivárgást eredményezhet.
2018. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!