Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok ha 175/65...

Levente87 kérdése:

Mire számíthatok ha 175/65 r14 használt téli gumiaimat 165/65 r14-es új téli gumira cserélem?

Figyelt kérdés

Megy a vita itt a haveri körben hogy alacsonyabb lesz az autóm! Csak nem tudom miért lenne alacsonyabb amikor a gumi szélessége lesz kisebb! Egyesek szerint a kisebb kerék miatt nagyobb fordulatszám, egy nyüansznyit több lesz a fogyasztás, mások szerint kevesebb de gyengébb tapadás! Szóval tudom leheletnyi a külömbség csak érdekel hozzáértők mit mondanak, írnak!

Autó peugeot 206 se 1.4 hdi bár nem tudom az autó ebben a helyzetben semmit sem számít



2018. dec. 20. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Az autód 6,5mm-rel lesz alacsonyabb (175mm-165mm=10mm, és ennek a 65%-a, azaz 6,5mm), szerintem ez nem észrevehető különbség.

Fogyasztásban emiatt biztos, hogy semmit sem fogsz észrevenni, mert gyakorlatilag minimális az eltérés.

Hóban jobbak a virsli gumik. Azt ugye tudod, hogy ez a két méret nem egymás váltómérete? Kilométer-órádat egy kicsit becsapod majd vele, ennyi.

2018. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
Ugyan valoban nem valtoméretek de annyira kicsi a kulonbseg hogy te ebbol semmit nem fogsz észrevenni semmilyen szinten...se fogyasztás se km óra csalás meg tarsai
2018. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 veterán vas ***** válasza:

Az egyik az, hogy nem beszélhetünk a kapitális méretkülönbségről.

A másik, hogy a jégfoltokon való túlpördülések úgy is felülírnak mindenféle kerékfordulati, vagy fogyasztási számításokat. ;)

2018. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kerék átmérőd 13 mm-rel lesz kisebb.

De én nem tennék keskenyebb gumit , főleg meg télen.

A szélesebb gumi jobb tapadást biztosít, mégha ezt nem is lehet nagyon észre venni.

2018. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szélesebb gumi jobban tapad száraz aszfalton, keskenyebb gumival könnyebb hóban közlekedni. Ez semmi más, csak fizika. Utána lehet választani, hogy kinek éppen mi a prioritása.
2018. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:

"De én nem tennék keskenyebb gumit , főleg meg télen.


A szélesebb gumi jobb tapadást biztosít, mégha ezt nem is lehet nagyon észre venni."



Ez csak szaraz aszfalton igaz!Esőben hóban nem!Éppen ezért nem 245-ös gumikon mennek 160-al keresztben a hóban a rallyban hanem a virsli gumikon!

2018. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azért rakom ezt a gumit mert ezt hozta nekem a rokonom ajándékba! Magyarul ingyen megdobtak 4 uj szet teli gumival! Ha én vettem volna 175-et veszek! Így meg már tegnap este óta a 165-ös gumikon gurul!

Köszönöm a válaszokat! Igazán rendessek vagytok!

2018. dec. 20. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Asszem ez nem váltóméret, úgyhogy kár volt ezen spórolni.
2018. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Jaj-jaj "nem váltóméret" a neve!

Pffff, és akkor mi van? :D

Kapott négy új gumit és most örül neki. Használja egészséggel.


#4!

Téli guminál (is) igaz a mondás, hogy "a kevesebb a több"!

(értsd: a keskenyebb, jobban fog)

2018. dec. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel nyugodtan!
2019. jan. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!