Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 10 + 4 ért kaptam 2 használ...

Ha 10 + 4 ért kaptam 2 használt első gumit, akkor lehúztak?

Figyelt kérdés
A gumi márkája Vredestein és az oldalán még rajta vannak a kis gumiszőrök. Mondjuk 6 éves.

2018. dec. 19. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
2 ev mulva az a gumi kuka. Te tudod hogy megerte-e neked ennyiert.
2018. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Mi az a 10+4? 14 ezer forint? Téli vagy nyári gumi? Mekkora gumi? Ebből nem sokat tudtunk meg. Ha 6 éves, akkor 4-5 évig még használható maradhat. Nem olyan nagy átverés, de én inkább új gumit szoktam venni. 8-10 évenként kibírható az az 50-60 ezer forint 4 gumiért.
2018. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Háát... számoljunk utána.


Erre a márkára az árukereső átlag 15000Ft-ot ír darabjára. Te kettő darabot kaptál. Számoljunk a gumival 10 évre. Ebből 6 már elúszott.

Ha újonnan veszed akkor az éves költség: 2x15000/10=3000/év

Amit most vettél: 14000/(10-6)=3500


Matematikailag így évente 500 forinttal többet fizetsz a gumiért, a 4 év végére ez 2000 forint többletet jelent majd mintha 10 évre vetted volna a gumit. De ezt az összeget be lehet annak is tudni hogy nem kellett egyszerre nagy összeget kiadnod érte. Illetve rövid távra fektettél be időben, nem kellett olyan sokáig elköteleződnöd hogy a pénzednél legyél. Azok anyagilag mindig rosszabb befektetések ugyan annál a terméknél vagy lekötésnél (vagy a kockázat nagyobb).


Úgyhogy szerintem üzleti szempontból lehet azt mondani hogy árában vetted.

2018. dec. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha első keréken volt, ráadásul kopott is.
2018. dec. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A matek ott sántít, hogy senki nem vesz 10 évre gumit. Mennyit megy akkor az autóval évente? 5000 km-t. Akkor minek kocsi?
2018. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pl. én megyek 5 ezret, vagy még annyit se, és bizony 10 évre veszem a gumikat. Kevés a km, viszont nélkülözhetetlen az autó. Amúgy épp idén cseréltem le a téli és a nyári garnitúrámat is, mert kirepedeztek a koruk miatt, pedig még 4-5mm minta volt rajtuk.
2018. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Suzuki Swift. A Csávó normális volt, csak féltem, hogy az ingyen kapott gumit eladta nekem újra, amit már valakiről lehúzott, hogy kuka. Az enyém elég sima volt már, plusz lyukas is.

két év múlva úgyis cserélni kell, mert nyáron is ez lesz rajta.

2018. dec. 20. 10:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor bizony nem volt olyan jó befektetés.


Amúgy nekem 13 éves gumik vannak fent, mert jó ha havi egyszer-kétszer használom az autót. Jelenlen 7mm vastag.

Műszaki vizsga előtt mindig legurultam a gumishoz megkérdezni hogy szerinte csere érett-e. Most egy hónapja utoljára. Azt mondta hogy ha akarom lecseréli nekem, de semmi baja.

2018. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!