Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi éri meg jobban?...

Szerintetek mi éri meg jobban? Egy alu felnin cseréltetni a téli-nyári gumit, vagy befektetni egy második szett alufelnibe és teljes kerekeket cserélntetni?

Figyelt kérdés

#gumi #téli #felni #aluefelni
2018. dec. 21. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül új 17"-os alufelnit venni télire. Vehetsz lemezfelnit is és máris töredékéből kijössz annak a 150-nek.

Jó olcsó gumishoz jársz ha 4db 17-es kereket kompletten átszerelnek 7e-ért. Én 10-12 alatt nem úsztam meg. Számold bele az idődet, üzemanyagot is, ami alatt odabattyogsz, időpontot foglaltatsz, stb. Ellenben otthon akkor szereled át, amikor épp ráérsz, akár ünnepnapon is, amikor a gumis nincs nyitva. Gyári emelő, kerékkulcs eddig minden autómban volt. Igaz, most már egyre elterjedtebb a defektjavító készlet, lehet ahhoz nincs. De így is egyszer kell megvenned egy emelőt, egy kerékkulcsot, egy nyomatékkulcsot. Ez azért nem egy vagyon... Ha új autót veszel, ezek megmaradnak. Bár én pl nem cserélgetem úgy az autóimat, mint az alsógatyákat.

2018. dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Lemezfelni jó lenne, csak az nagyon nem illik az autóhoz. Ráadásul az is 20-nál kezdődik, tehát a szett 80 ezer. Esetleg használt alufelni jött szóba, az is ilyesmi áron van. Időpontot telefonon szoktam foglalni, max a 3. Gumis általában tud adni időpntot. Eleve a kocsi varosban van, a gumit meg nem a lakásban tároljuk, úgyhogy üzemanyagban, időben ugyanaz, akkor is ha én cserélem. Tavasszal pesten cserélték ki 6400-ért, most novemberben gyálon 8400-ért, tehát mondjuk nem 7, hanem inkább 8 ezer, egy évben olyan 16-17.
2018. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"10 évig meg még egy új autót se tart meg az ember, használtat pláne."


Irigyelem az ilyen embereket. Sajnos nem ez a magyar átlag. Pl apám újonnan vett autója 28 éves. A használtan vett pedig 12.

2018. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

:D Nálunk is van egy újonnan vett autó a csládban, ami idén nyáron töltötte be a 40. évét.

A sajátomat is újonnan vettem, most néhány nap híján 10 hónapos. :)

Én azt irigylem, akiknek 6-7eFt egy komplett gumiszerelés. Előkerestem a legutóbbi, múlt havi számlát. Budapest, pesti peremkerület, 4db 16"-os alufelni felgumizás, centrír + autóra szerelésért fizettem 12.800Ft-ot. Pedig én a másik kerékszettet sem hagyom ott, hanem elviszem. Lemosom, kap gumiápolót az abroncs és otthon elvan a garázsban.

2018. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!