Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy mostantól nem kell elsősegély vizsga a jogosítvány megszerzédéhez? Mi lesz, ha balesetet okoz? Hogy vezethetnek így más országban?

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utólag nézve várhattam volna a jogosítvánnyal 1 évet. KRESZ tanfolyam pénzt is vissza lehet igényelni, elsősegélyre sem kell fizetni. Így spórol az ember 40-50 ezret. Így nézve jó.


Viszont amondó vagyok, hogy hasznos az alapvető elsősegély tanfolyam. Persze nem lesz tőle agysebész az ember, de jó ha tudja egy két kisebb nagyobb sérülés ellátását.


Netes videókon látok ilyeneneket, hogy gyereket elütik erre anyuka első dolga hogy felkapja és bőgve rángatja rázza, mert az olyan jót tesz a törött csontoknak. Vagy csak hagyják az eszméletlen embert fuldokolni.

2018. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Közben kiderült ez egy félreértès volt, ugyan úgy kell, már csak a vezetői engedély kiállításához kell, de ugyan úgy kell. A vöröskeresztet hívta fel az index és kérdezték meg, ők mondták, hogy a forgalmi vizsgához már nem kell.
2018. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Forgalmi vizsgához eddig sem kellett.


Fél éve voltam és csak az okmányirodában kérték vizsga után.

2018. dec. 23. 15:05
 14/16 anonim válasza:
100%
Mindegy, pontosan nem vagyok otthon a témában, mert még én is az egész elején vagyok és megörültem, hogy eggyel kevesebb vizsga és tanulás, de nem, az a lényeg, hogy nem törölték el, ugyan úgy kérik továbbra is és félre lett értelmezve a törvény, továbbra sem adhatnak jogsit annak akinek nincs eü vizsgája. Annyival lett egyszerűbb, hogy majdnem minden megvan nekik a gépen az adatbázisban a kormányablakoknál, kevesebb papírt kell vinni magaddal.
2018. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Nagy_Róbert válasza:

Öt percet guglizzatok meg keressetek Ctrl+F kombóval!


kormányablak.hu felületről idézet:


"...rendelkezik az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését bizonyító igazolással (vagyis eredményesen elvégezte az elsősegély-nyújtási tanfolyamot vagy végzettsége miatt felmentést kapott);..."

2019. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Utolsó abból az apróból íródott a kérdés, hogy megjelent több friss cikk december 21-22 körül, hogy nem kell már eü vizsga... és azóta már tiszta a helyzet mindenkinek.
2019. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!