Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Racionális döntés egy használt...

Racionális döntés egy használt Audi Q7 3. 0 TDI, alább taglalt felhasználás/igények mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 000 euró környékén nézek 2008 körüli, Q7-es Audikat. Lentebbről indul az áruk, mint az említett összeg, azonban nem szeretnék a kínálat aljából válogatni.

Magánszemélytől, leinformálhatóan 200 000 km alatt/környékén tervezem vásárolni, autószerelőt is vinnénk magammal a vásárláshoz, az állapotfelméréshez megfelelő felszereléssel.


Fontos számomra az impresszív, komoly megjelenés, a megfelelő teljesítmény (elég a 3.0-ás, elnyűhetetlen motor; a 4.2-esen is gondolkodtam, de előbbi prioritást élvez), s a méret.

22 éves vagyok, ebben az életkorban ez az autó még bőven státusz, sokan még egy 20 éves 3-as BMW-t is annak élnek meg.


Sokat autópályázom (Budapestre egyetem, nyaralások, hétvégézések), de az utazások javát 100 kilométer környéki főúton való közlekedés tenné ki.

Városi cirkálásra van másik, kisköbcentis, benzines , egyszerű autó is, így azzal nem is feltétlenül kínoznám.


Fontos megjegyeznem, hogy tisztában vagyok a magas fenntartási költségekkel, s a 10 liter környéki/feletti fogyasztással (teljesítmény/súly/életkor arányában egyébként kimagaslóan jó az érték szerintem).

Sem tankolni, sem esetleges meghibásodás alkalmával milliós tételt rákölteni nem jelent problémát. Inkább ezen bukjak, mint egy új autó értékvesztésén.

Pláne, hogy 2-3 évig tervezem használni, utána szeretnék bemenni egy szalonba és hasonló kategóriájú autót kihozni újonnan, készpénzzel (hitelre sosem vennék autót), értékvesztéssel nem foglalkozva- legalábbis ez a cél.

Jelenleg eddig ér a takaróm úgy, hogy a legkisebb mértékben sem jelentsen problémát.

Azért bátorkodtam ezt leírni, hogy a válaszokat kérdésemre (racionális döntés-e?) ezek fényében fogalmazzátok meg. Tisztában vagyok vele, hogy egy 2 éves Vitara, vagy egy 6 éves Passat 2.0-ás motorral ésszerűbb lenne, azonban arra vagyok kíváncsi, hogy hasonló presztízsű autókkal összevetve árkategóriájában logikus opció-e a Q7.


Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán kérdésem megválaszolására!



2018. dec. 26. 21:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

3, 2, 1...


[link]

2018. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt sajnos nem értem, lehet, hogy máshova szántad.
2018. dec. 26. 22:07
 3/25 veterán vas ***** válasza:

Nem értem, hogy mit nem értesz!

Szerintem kifogástalan a válasz. :D

2018. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet venni ha van évente 1-1.5 millió forint szervizre félretéve. De szerintem ez a forma nagyon gyorsan megöregedett, én inkább egy C7-es A6-ot vennék. Ennek sem sok presztízse van, ahogy az E46-nak sem, de az mégis jól néz ki a kora ellenére is (gyári állapotban).
2018. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Érdekes, én pont a Q7-re mondtam azt, hogy nem sokat öregedett a forma.

A hátsó lámpa tetszik nekem leginlább korához viszonyítva, a korabeli X5 és Cayenne jóval idejétmúltabbnak tűnik.



A C7-es a6 nagyon szép, valóban modernebb megjelenésű, de fedezi 15 000 euró?

Feltételezem, hogy a szerviz hasonló nagyságrend.


Egyébként minimális terepjáró-képességekre esetenként szükségem lehet, ezért húz a szívem a Q7 fele.

2018. dec. 26. 22:32
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Megnézem a svájci hirdetéseket ( elég zárt piac, kellően sok lóvés emberrel így ott ezek nyomott áron mennek), még ott is csak a kínálat legalja van 15 000 euroért.


Mondjuk egy 20 éves keveset futott cabrio 3-asért vagy M3-ért simán elkérnek másfél-kétszer ennyit, de nyilván az nem státuszszimbólum :)


Ha ennyire van korpa, nem számít a tankolás, a fenntartási költségek, az értékvesztés akkor miért nem nézel valami fiatalabb, kevésbé pénztemetőt. Faceliftes Q5,X3 akármi. Csak azért megvenni egy tizenéves Q7-et, hogy többnek nézz ki.


A Q7-et nem tudod összevetni csak az X5-tel,Cayennenal vagy ML/G Mergával. Árban hiába ugyanennyi egy Passat vagy Vitara ég és föld a Q7.


Racionális? Szerintem nem.

2018. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
40%

A C7-es A6-nak még van presztízse, mert frissnek hat a formája. Amúgy a Q7 sem tűnik túl elavultnak, pont azért jó az Audi, mert nagyon időtálló a formája, és ezt nemcsak én gondolom így.

Igazából nem nagyon van mit válaszoljak, mert a leírásodban te már el is döntötted, hogy ilyet fogsz venni. De én sem foglak lebeszélni, mert a Q7 alapvetően egy jó autó. A motorja jól sikerült darab, a 3.0 TDI-k sokat bírnak. Én a 4.2 V8-ról sem hallottam rosszat, de az a baj, hogy extrém ritkák, nem is nagyon lehet róla infót szerezni, jobban jársz a sokkal elterjedtebb 3.0 TDI-vel. Maga az autó szintén elég strapabíró, legrugók el szoktak fáradni, de ebben már sokkal problémamentesebbek a légrugók is, mint a nagyon rosszhírű Allroad Quattro A6-osokban. Aztán, hogy milyen az autó megitélése, azt gondolom tudod, ennek vállald a következményeit. Egyébként ha 22 éves vagy, még megnézheted az Audi A5-ösöket is, amit én bátran ajánlok, persze ez nem nagy dög SUV.

2018. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Hatos: 15 000 euróért a német ("dízelkiírtó") piacon nem a kínálat alján vagyunk a korai évek modelljeit tekintve, jelentősen lentebbről indulnak, a mobile.de-n szemezgetek.

Sajnos az X BMW-k nem tetszenek (az újak nagyon, de az jelenleg erősen takarón kívül van).

Q5 tetszik, de a forma az első generációnál nem modernebb, s amennyivel azonos évjáratra kevesebbet kell(het elvileg) költeni, annyival drágább is- szerintem, persze lehet, hogy tévedek.


Hetes: Igen, valóban csak némi- végső- pozitív megerősítést várok, jól látod.

A C7-es A6 egyébként megtetszett, őszinte leszek, eddig nem is szemezgettem vele, azt hittem, hogy az említett összegbe csak a régebbi fér bele- annak a beltere hasonló a Q7-hez.

Érdekes az értékvesztés kérdése egyébként, szerintem nagyságrendileg egy árban mozgott újkorában a C7-es A6 és a Q7 is, mégis utóbbiból a 10-12 éves kerül annyibe, mint előbbiből a 4-6 éves.

A terepjáróképességeket figyelmen kívül hagyva el is gondolkodnék a tippeden, de a barátnőmnek az a6 nem tetszik- érdekes ízlése van, csak az SUV-k tetszenek neki, a Nissan Juke a favoritja (amennyiben azt annak lehet nevezni), de a szememben az csúnyább, mint a Fiat Multipla... :)

Pedig valóban látványosan modernebbnek hat a C7-es- habár az emberek többsége nem nézi ilyen behatóan a járműveket, inkább a méretek taglózzák le.



Köszönöm a válaszokat, s azt is, hogy nem feltétlenül próbáltál lebeszélni, objektíven írtál a típusról!

2018. dec. 26. 22:57
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Tekintettel arra, hogy értelmesen írtál, olyan válaszokat is kaptál. Nekem ugyan érthetetlen, hogy egy 22 éves egyetemista mi a fenének akar komoly presztizst, Q7-et, de ez az én bajom. ha kint élsz, van rá pénzed és ennyire tisztában vagy a költségekkel, vedd meg, használd egészséggel és kívánjuk, hogy legyen 10 milliód pár év múlva egy új presztízs autóra!
2018. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%

Ez státusz? Max egy borsodi kis faluban... Még az uj is gyengén felszerelt, es eleg gagyi, nyomába se ér a Rolls-Royce Cullinamomnak.


17/F

2018. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!