Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Racionális döntés egy használt...

Racionális döntés egy használt Audi Q7 3. 0 TDI, alább taglalt felhasználás/igények mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 000 euró környékén nézek 2008 körüli, Q7-es Audikat. Lentebbről indul az áruk, mint az említett összeg, azonban nem szeretnék a kínálat aljából válogatni.

Magánszemélytől, leinformálhatóan 200 000 km alatt/környékén tervezem vásárolni, autószerelőt is vinnénk magammal a vásárláshoz, az állapotfelméréshez megfelelő felszereléssel.


Fontos számomra az impresszív, komoly megjelenés, a megfelelő teljesítmény (elég a 3.0-ás, elnyűhetetlen motor; a 4.2-esen is gondolkodtam, de előbbi prioritást élvez), s a méret.

22 éves vagyok, ebben az életkorban ez az autó még bőven státusz, sokan még egy 20 éves 3-as BMW-t is annak élnek meg.


Sokat autópályázom (Budapestre egyetem, nyaralások, hétvégézések), de az utazások javát 100 kilométer környéki főúton való közlekedés tenné ki.

Városi cirkálásra van másik, kisköbcentis, benzines , egyszerű autó is, így azzal nem is feltétlenül kínoznám.


Fontos megjegyeznem, hogy tisztában vagyok a magas fenntartási költségekkel, s a 10 liter környéki/feletti fogyasztással (teljesítmény/súly/életkor arányában egyébként kimagaslóan jó az érték szerintem).

Sem tankolni, sem esetleges meghibásodás alkalmával milliós tételt rákölteni nem jelent problémát. Inkább ezen bukjak, mint egy új autó értékvesztésén.

Pláne, hogy 2-3 évig tervezem használni, utána szeretnék bemenni egy szalonba és hasonló kategóriájú autót kihozni újonnan, készpénzzel (hitelre sosem vennék autót), értékvesztéssel nem foglalkozva- legalábbis ez a cél.

Jelenleg eddig ér a takaróm úgy, hogy a legkisebb mértékben sem jelentsen problémát.

Azért bátorkodtam ezt leírni, hogy a válaszokat kérdésemre (racionális döntés-e?) ezek fényében fogalmazzátok meg. Tisztában vagyok vele, hogy egy 2 éves Vitara, vagy egy 6 éves Passat 2.0-ás motorral ésszerűbb lenne, azonban arra vagyok kíváncsi, hogy hasonló presztízsű autókkal összevetve árkategóriájában logikus opció-e a Q7.


Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán kérdésem megválaszolására!



2018. dec. 26. 21:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot, remélem, így lesz! :)


Az egyetemet levelezőn végzem, mellette dolgozom.

"Magamat képviselem" a munkám során, s az életkoromból adódóan eleve hendikepből indulok, ezért releváns számomra a presztízs, a komolyságot sugárzó megjelenés.

Illetve persze gyarló is vagyok, jólesik státuszt képviselő autóban ülni, mitagadás. :)

Ettől függetlenül persze tisztában vagyok azzal, hogy ez látszat, édesanyám Vitarája is ennyit ér, amit senki nem néz meg.


Dillemmát okoztatok egyébként a C7-es A6-tal.

Mind a kettő prémium, de azonos árért az A6 modernebb küllemű kívül-belül, fiatalabb és azonos nagyságú motorral kevesebbet fogyaszt, s nyilván jobban is megy, hiszen könnyebb.

Ellenben a Q7 laikusoknak talán még komolyabbnak hat a mérete miatt, s talán könnyed tereppel is jobban megbirkózik. Illetve, ugyebár, a barátnőm szava is efelé húz...

2018. dec. 26. 23:11
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszoló!


Amennyiben privát üzenetben megkeresel, szívesen vendégül látlak, s januárban már az autóm is örömmel megmutatom neked. A nevem sem titok, mihelyt rámírsz itt, látod.

Ha noname módon szeretnék felvágni, melynek értelmét egyébként nem látom, akkor nem egy 10 éves Q7-ről diskurálnánk, aminek az árából jelenleg egy komolyabb Renault-t nem tudnék szalonból kihozni.

2018. dec. 26. 23:15
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok Németországban jártas, mik az ottani viszonyok az üzleti életben, de erősen gyanítom, nem az autód alapján vesznek majd komolyan. Ha veszel egy szép állapotú Audit, egy rendes elegáns ruhát és értelmesen tárgyalsz, többet számít. A megspórolt pénzen meg bulizz, szórakozz, utazz, vagy forgasd vissza a bizniszbe. Aztán amikor úgy megy a bolt, vegyél egy új bármit. Azzal hitelesebb is leszel. Ez a saját véleményem itthonról.
2018. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
41%

"Pláne, hogy 2-3 évig tervezem használni, utána szeretnék bemenni egy szalonba és hasonló kategóriájú autót kihozni újonnan, készpénzzel (hitelre sosem vennék autót), értékvesztéssel nem foglalkozva- legalábbis ez a cél."


Ha úgyis anyád/apád fizeti akkor szóljmá neki ne legyen egy zsugori g*ci és vegye meg neked most kpra, mert nyilván nem te keresed rá a zsét, hiszen ha te keresnéd, akkor nem járnál egyetemre, mégis minek ha már most is olyan munkád van, amivel 2 év alatt félreteszel 30 millát, hehe hülyegyerek. Válaszolók: Még 5-6 nap és eltűnnek ismét a kisgyerekek a kategóriából, mert kezdődik a suli, tartsatok ki. Annyira unalmas már, hogy mindig iskola szünetben jelennek meg itt a fiatal milliomosok/milliárdosok.

2018. dec. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Jajjj 14 ee de hitetlen vagy, mindjart irja hogy evi 300 millat keres a vallalkozoasaval
2018. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy sokakat bánt a dolog. Ezrek vesznek itthon új Vitarát, Daciát, s egyéb márkákat, legtöbbször 15 000 euróval ekvivalens értékben, ha nem drágábban, az mégsem bicskanyitogató, holott 2 év alatt ugyanúgy elbukják a gyors értékvesztésen azt, amit én esetlegesen majd szervizre költök.

Ha szórakozni akarnék, vagy "milliomoscsemetét" játszani, nem egy 4,5 millió forintos használtautó lenne a téma, ami ráadásul még 10 éves is, ismétlem.

Korombeli németek a középosztály felsőbb részéből gond nélkül vesznek ennyi idősen vadonatúj Golfokat, A3-as Audit, vagy éppen vadonatúj Civiket, nem beszélve a tömegével jelenlévő 5 év környéki BMW-Mercedes-Audi özönről. Kétszer ennyiért...


Sajnálom, hogy sokaknak még ez is nagy dolog, erről nem ők tehetnek, de el kell fogadni, hogy nem mindenkinek elérhetetlen egy ilyen autó fiatalon.

Ahogy élnek a világban tízmilliók, akik egy újért is gond nélkül besétálnak a szalonba, én is elfogadom.

Bükön (Vas megye) él egy fiatalember, az apja gazdálkodással és turizmussal foglalkozik, Panamerával jár, aki környékbeli, naponta látja, mert nem rejtegeti.

Érdekes módon engem egy pillanatra sem zavart, s nem is frusztrált, ha megtehetik, miért ne járjon azzal?

Egy dolgot szűrtem le: azt, hogy én is szívesen járnék hasonlóval, teszem a dolgom, s majd lesz.


Egyébként hamar itt lesz január-február, én nevemet is vállalva szívesen feltöltök egy videót az autóról, a nevemen lévő forgalmival úgy, hogy a születési évem is látszódjon.

Nem fogom nagyzának érezni, egyrészt azért, mert egy 10 éves, 5 milliót sem érő autóval nehéz lenne nagyképűsködni, másrészt pedig azért, mert a normális válaszok helyett megint a hülyeség özönlött.

Utána viszont elvárom a "kedves" hitetlen válaszadóktól, hogy kérjenek bocsánatot- arcukat vállalva.

Ez így korrekt?

2018. dec. 27. 11:16
 17/25 anonim ***** válasza:
Okes várjuk a videot:)
2018. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Több, mint 20 éve Büktől 5 percre lakom kocsival és még soha nem láttam ott Panamérát, pedig naponta járok arra, akkor most mivan?

:(

2018. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ezek szerint biztos, hogy nem autózol Bük és Csepreg között, konkrétan minden reggel.
2018. dec. 27. 16:10
 20/25 anonim ***** válasza:
Ne süketelj várjuk a videót:)
2018. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!