Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Racionális döntés egy használt...

Racionális döntés egy használt Audi Q7 3. 0 TDI, alább taglalt felhasználás/igények mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 000 euró környékén nézek 2008 körüli, Q7-es Audikat. Lentebbről indul az áruk, mint az említett összeg, azonban nem szeretnék a kínálat aljából válogatni.

Magánszemélytől, leinformálhatóan 200 000 km alatt/környékén tervezem vásárolni, autószerelőt is vinnénk magammal a vásárláshoz, az állapotfelméréshez megfelelő felszereléssel.


Fontos számomra az impresszív, komoly megjelenés, a megfelelő teljesítmény (elég a 3.0-ás, elnyűhetetlen motor; a 4.2-esen is gondolkodtam, de előbbi prioritást élvez), s a méret.

22 éves vagyok, ebben az életkorban ez az autó még bőven státusz, sokan még egy 20 éves 3-as BMW-t is annak élnek meg.


Sokat autópályázom (Budapestre egyetem, nyaralások, hétvégézések), de az utazások javát 100 kilométer környéki főúton való közlekedés tenné ki.

Városi cirkálásra van másik, kisköbcentis, benzines , egyszerű autó is, így azzal nem is feltétlenül kínoznám.


Fontos megjegyeznem, hogy tisztában vagyok a magas fenntartási költségekkel, s a 10 liter környéki/feletti fogyasztással (teljesítmény/súly/életkor arányában egyébként kimagaslóan jó az érték szerintem).

Sem tankolni, sem esetleges meghibásodás alkalmával milliós tételt rákölteni nem jelent problémát. Inkább ezen bukjak, mint egy új autó értékvesztésén.

Pláne, hogy 2-3 évig tervezem használni, utána szeretnék bemenni egy szalonba és hasonló kategóriájú autót kihozni újonnan, készpénzzel (hitelre sosem vennék autót), értékvesztéssel nem foglalkozva- legalábbis ez a cél.

Jelenleg eddig ér a takaróm úgy, hogy a legkisebb mértékben sem jelentsen problémát.

Azért bátorkodtam ezt leírni, hogy a válaszokat kérdésemre (racionális döntés-e?) ezek fényében fogalmazzátok meg. Tisztában vagyok vele, hogy egy 2 éves Vitara, vagy egy 6 éves Passat 2.0-ás motorral ésszerűbb lenne, azonban arra vagyok kíváncsi, hogy hasonló presztízsű autókkal összevetve árkategóriájában logikus opció-e a Q7.


Előre is köszönöm mindenkinek, aki időt szán kérdésem megválaszolására!



2018. dec. 26. 21:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az a gond a kerdeseddel hogy telepakolgattad provokatív dumával ami senkit sem érdekel vagy pedig pont irritál.


Én olyanokkal amúgy szoba sem állok akik statuszbol vesznek autót de mindenkinek más a prioritása.


22 évesen 5 millióval bejarnam a világot inkább. Nekem kis volkswagenem van amit a szüleimtől kaptam, most már majdnem 20 éves, mivel tömeg autó ezért olcsó a szerviz olcsó a fenntartás a maradékot meg hasznos dolgokra is el tudom költeni.


De ismétlem engem a státusz teljesen hidegen hagy.

2018. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer. Időmtől függően most pénteken, vagy hétfőn szerzem be a kérdés tárgyát képező autót.
2019. jan. 22. 18:14
 23/25 anonim ***** válasza:
Akkor várjuk a videot:)
2019. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Közben sikerült beszerezni, imádom! :)
2019. jan. 30. 17:43
 25/25 anonim ***** válasza:
Nah akkor nincs más hátra mint a video:)
2019. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!