Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is feltûnt, hogy...

Másnak is feltûnt, hogy Budapesten RENDSZERESEN az autósok rajtamaradnak a zebrán?

Figyelt kérdés

Gyalogosok meg zöldet kapnak és úgy kell õket kerülgetni!

Vicc nélkül, gyakorlatilag NAPI szinten szembesülök vele, azért ez mekkora gáz már, nem? Nem szabadna ott állva maradniuk.

Ennyire nem tudnak vezetni, számítani, h mikor nem érdemes nekiindulni?!


(Azért olyan szokatlan nekem, mert most fél évet itt lakom, sok éve Nyugaton élek, tudom bezzeg a Nyugat fárasztó, de itt egy héten több idióta állja el a zebrát mint ott 2 év alatt kb).


Ti is észrevettétek?


2019. jan. 2. 16:41
1 2
 1/15 Beviz Elek ***** válasza:
61%
Bezzeg nyugaton... Elmész Londonba és elsírod magad a közlekedésen.
2019. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amerre én járok Budapesten, ott sosem fordul ez elő. Merrefelé tapasztalsz ilyet?
2019. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Öcsi talán nem kellett volna nagyvárosban csúcsforgalomban kitalálni a tele zöldes lámpát.

(pl. Újpesten a megyeri és fóti út sarkán át is alakították, hogy a 30-as busz el tudjon menni, x év után rájöttek mennyire nem volt jó a lámpa tele zölddel...)

Én meg a gyalogosokat bírom, hogy mint a libák mennek, van aki meg úgy megy át mint egy tetű, telefonozik vagy zenét hallgat.

Ha én gyalogosként megyek, mindig sietek a zebrán, mert tudom mekkora szívás egy nagyvárosban a csúcsban...

2019. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Évekig buszt vezettem Európától távoli országokban. Olyan városban is, ahol több autó volt, mint nálunk az egész országban...

...nos az emberek közlekedtek, ahogy tudtak..élmény volt azt a végtelen türelmet látni, ahogy a gyalogosok az autók közt mentek át egy nyolcsávos úton..soha nem volt koccanás, vagy gyalogosgázolás..


itt az emberek úgy közlekednek, ahogy az útméretek engedik a többszörösére növekedett autósforgalmat...majd akkor lesz szép világ, ha valami elmeroggyant megtiltja a járműforgalmat a Belvárosban(is)


Ha kellően kigyűlölködted magad,akkor menj vissza nyugatra...illetve ahogy írtad Nyugatra...mert ez nagyon fontos.

2019. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
51%
Na igen, ezt én is jópárszor tapasztaltam, a legjobb az volt amikor egy, a zebrát teljes szélességében blokkoló műterepjáró hátulját megkopogtattam aztán,egy szőke ri**nc kirikácsolt valamit.
2019. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Fõleg a 6. kerben, de ált. bárhol van, Budán is elõfordul.
2019. jan. 2. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Pécsen pl. több lámpánál a gyalogosok külön időben mehetnek át, mondjuk nem akkora város mint Budapest.
2019. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves buszsofõr, tipikus értelmes válasz a "menj vissza". Kösz, már alig várom.


A kreszt akkor ismered, az egyik legnagyobb hiba/ bunkóság gyalogátkelõn maradni. Ismétlem, én speciel ezt ennyire gyakran sehol máshol nem tapasztaltam.


Igen, támogatom az autók kitiltását a belvárosból. Elmebeteg az, aki elhiszi, hogy mindenkinek kocsival kell vitetni a seggét. Talán nem lenne ekkora szmog Pesten és nem halnának évekkel korábban a pestiek (nézz utána). Jobb helyeken bicikivel, busszal jár a többség, de te ezt a buszból biztos nem láttad.

2019. jan. 2. 18:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Minden városban előfordul, sokszor akaratlanul. Bevallom, én is van hogy beragadok kereszteződésbe, vagy zebrán, pedig kifejezetten odafigyelek erre. Ja és ezt a bezzegnyugatozást hagyd már légyszives. Németország ami valóban jobban áll, de az is csak azért, mert nagyon türelmesek az emberek, hozzá vannak szokva a dugókhoz. Viszont Párizs például hányinger, még Bukaresttől is jobban utáltam ott vezetni, pedig Bukarest se gyenge a bunkós sofőrök tekintetéből.
2019. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

5 éve élek Németo-ban, dugó elõfordul, de most nem arról szólt a kérdés, és ott senkit nem láttam beállni a zebrára soha.

Na meg a levegôjük minõsége is vajon miért sokkal jobb, a pesti az egyik legrosszabb.

2019. jan. 2. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!