Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak is feltûnt, hogy...

Másnak is feltûnt, hogy Budapesten RENDSZERESEN az autósok rajtamaradnak a zebrán?

Figyelt kérdés

Gyalogosok meg zöldet kapnak és úgy kell õket kerülgetni!

Vicc nélkül, gyakorlatilag NAPI szinten szembesülök vele, azért ez mekkora gáz már, nem? Nem szabadna ott állva maradniuk.

Ennyire nem tudnak vezetni, számítani, h mikor nem érdemes nekiindulni?!


(Azért olyan szokatlan nekem, mert most fél évet itt lakom, sok éve Nyugaton élek, tudom bezzeg a Nyugat fárasztó, de itt egy héten több idióta állja el a zebrát mint ott 2 év alatt kb).


Ti is észrevettétek?


2019. jan. 2. 16:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez lenne a legkisebb gond... Ettől 100× durvábbakat tesznek egyesek...
2019. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak Budapesten! Én Budapesten dolgozom, de vidéki városban élek. És elmondhatom hogy vezetési kultúra terén semmi különbség! :(

Amúgy hacsak ez lenne a legnagyobb és leggyakoribb szabályszegés már boldogabb lenne a világ. Sajnos napi szinten látok ennél sokkal cifrábbakat.

2019. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A Mechwart ligetnél ez rendszeres. Ugye mindenki nagyon siet, hogy még egy és még egy és még egy autó átérjen a "halványpiroson", aztán sokszor a kereszteződésbe is beragadnak, akkor meg jön a dudakoncert meg az anyázás. :D A zebrán rendszeresen nem lehet nyugiban átmenni, mert ha ottragadtak rajta az autók, akkor mindig van köztük, aki megpróbálna előbbre gurulni, de elölről-hátulról kerülgetik őket a gyalogosok... szóval nem egyszerű, na... de hát ez van. Gyalogosként nem tudsz mit csinálni, autósként meg ledudálnak anyádba, ha nem haladsz, mert esetleg szabályosan közlekednél - pl. átengeded a gyalogost a zebrán. És ehhez nem is kell Budapesten lenni, az agglomeráció sokszor rosszabb.
2019. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívül budapest és a balaton menti városok a legélhetőbbek vezetés szempontjából. Próbáljatok meg egy durvább faluban közlekedni ahol a biciklisek szrnak a kresszre, keresztbe kasul mennek éjjel-nappal, át elötted arárendelt útról. A józsi bácsi a kocsmából is a swifttel jön haza amit néha amúgy is az árokba tesz le, így nem zavarja hogy a szűk utcán jössz szembe, nem hogy lehúzódni nem fog, de meg se várja hogy te lehúzódj, nyomja neki. A munkások meg hazafele a 30-as táblánál rallizva mennek a lerohadt opellel, ami műszakiztatva utoljára 10 éve volt. Gyalogosok meg simán kifutnak eléd minden szar mögül, mert kiszökött a kutya vagy elgurult a labda. Télen nincs letakarítva az út, így ha te még nem is csúszkálsz mert megoldod skillből vagy felszerelésből, akkor is Lakatos Nintendó a menő ladával vagy 316i-vel kereszbe jön szembe, és az egyedüli reményed hogy még mielött neked jön árokba megy. Nyáron éjjel meg lámpák nélkül jár a fele, mert úgy nem látja annyira a rendőr és nem kapják el olyan könnyen ha nincs rajta rendszám.


Nem rossz hely budapest vezetés szempontjából. Elengedsz 1-2 idiótát, péntek-szombat este odafigyelsz a lurdi, pólus és váci közelében az önjelölt Ken Block utódokra. És aránylag élhető is.

2019. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyrészt a túl magas autóforgalom, másrészt a magyar mentalitás miatt van.

Nagyon sokszor fordul elő pl egy ilyen szitu:

Zöldet kapok, mennék egyenesen, de előttem a kereszteződés (utáni zebra) után már áll a kocsisor. Kresz szerint ilyenkor nem szabad elindulni, így várok, közben pedig pirosra vált a lámpa. Most a keresztutca kap zöldet, az utolsó bekanyarodó autós jobb esetben megint a zebra végén áll, rossz esetben nem foglalkozik a kresszel, rááll a zebrára. Így ha én kapok megint zöldet, szabály szerint megint nem indulhatok. És ez így mehet akár sok-sok lámpaváltáson keresztül tovább, amivel szabálykövetőként óriási dugót okozhatok.

Ilyen és ehhez hasonló szituban a kisebb rossz, hogy elindul az ember és ha nem fér át, akkor belóg a zebrára, így valamyelyest kialakul egy zipzár elv enyhítve a torlódást.

2019. jan. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!