Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyerekek mit szóltok hozzá...

Gyerekek mit szóltok hozzá hogy ez egy ilyen szintü "nyílt titok"?

Figyelt kérdés

[link]

Velem is ugyanez van. Megbuktattak semmi indokra elsőre..rettegek a következőtől ami 1 hónap múlva lesz. A helyszín Budapest. Kérnék tanácsokat, hol lehet mostmár pontot tenni a végére.



2019. jan. 3. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár túl vagyok a gyerekkoron:

[link]

2019. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A változásnak más előnye is lehet, hiszen az eddig köztisztviselőként dolgozó, majd ettől az évtől céges alkalmazotti státuszba kerülő vizsgabiztosok magasabb fizetést kaphatnak, így csökkenhet a korrupció.

Leegyszerűsítve alap számokkal, eddig kaptak havi 100at mellé 200-at zsebbe. Most kaphatnak havi 200-at és mellé még az a megszokott 200..hát igen,minden bizonnyal ettől csökkenni fog a korrupció, haha.

Én 34 óra után mentem vizsgára, szó nem volt arról,hogy valamit a zsebbe. Az oktatóm csak annyit mondott amikor kiderült kivel megyünk,hogy szerencsém van. Egyszer lefulladt az autó és ennyi volt az össz hiba,nagyon nagyon jó hangulatba telt a vizsga. Amiket olvasok és hallok, tényleg szerencsém volt,mert a nagy semmi miatt is buknak meg azért mert épp olyanja van a vizsgabiztosnak és nem kapott pénzt. De az még mindig a jobbik eset amikor valaki azért megy át kenő pénzzel mert amúgy rossz hangulata lett volna a vizsgabiztosnak és nem azért megy át mert ugyan fizetett,de vezetni azt nem tud.

2019. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó tapasztalataim vannak.

Nálunk is poénkodtak páran, hogy van-e lefizetés. És nekünk azt mondták, hogy még csak ne is próbálkozzon senki, mert az azonnali bukás.

A vizsgabiztos tök normális volt, akinél vizsgáztam, sikerült is, pedig nem fizettem senkinek.

Az oktatóm nem volt a szívem csücske, de nem barátkozni mentem oda, hanem tanulni.

A 30 órán meg minek kell parázni? Nem kötelező a 30 óra után vizsgázni, ha nem ment 30 óra alatt, utána bármennyi plusz órát lehet venni.

2019. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Olyan a cikk, hogy akár én is írhattam volna. 2x buktam meg, mire oktatót váltottam, mert a folyamatos alázástól nem haladtam semmit, cserébe viszont minden alkalommal gyomorgörcsöm volt, már akkor mikor otthonról elindultam az órákra vezetni...

Az új oktatómmal a nulláról újrakezdtük a vezetést és mondta, hogy nem érti mi volt itt a probléma, mert jól vezetek. Ő hozta fel először, hogy mi lenne ha fizetnék a vizsgáért. Nekem is 20.000 volt. Vizsga után mondta, hogy tiszta a lelkiismerete, mert biztonságosan vezetek, csak sajnos olyan a rendszer, hogy ha olyan lábbal kel a vizsgabiztos, akkor meg tud buktatni a semmire is (másodjára pl azért buktam, mert a vizsgabiztos szerint nem néztem tükörbe, mondom de belenéztem, szerinte nem...).

Ennek 8 éve, azóta is balesetmentesen vezetek. 2 év telt el, mire nem volt halálfélelmem mikor autóba kellett ülnöm egyedül, segítség nélkül.

2019. jan. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is mindenki mondta ezt a "készítsd a borítékot" szöveget.


Aztán elsőre átmentem nélküle. Mint ahogy átment az összes családtagom, rokonom, ismerősöm, munkatársam. Egyik sem fizetett. Az oktatóm is segített amiben tudott, direkt nem vitt bele komolyabb forgalmi helyzetekbe, egyszerű helyeken jelezte, hogy ideje parkolni, megfordulni.


Na meg a megbuktattak a semmire történetek nagy részéről kiderül, hogy nagyon is jogos volt a bukás.


Az oktatás része sajnos tény, hogy erős lehúzás tud lenni és az oktató sem mindegy, hogy milyen habitusú.

2019. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Én ezen meglepődtem, mikor először hallottam róla, de tényleg így van. Valamelyik kolleganőm mesélte, aki épp vizsgára készült, hogy tök természetes, hogy 25-30ezreket adnak, ez el is várás, hát mindenki így szokta. És nem értette, miért akadok ki. :D
2019. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én nagyon-nagyon el vagyok kenődve. Szeretném ha privátban valaki írna nekem Budapesten autós sulit, és külön oktatót ahova érdemes lenne mennem. Megvan mindenem, az eütől kezdve, a kresz elméleten, át elsőre sikerült minden.. 30 alapórával elengedett az oktatü hogy jól vezetek. Elhuztak a vizsgán szó nélkül , nevetve indok nélkül. Másfél hónapot kell várnom a következő vizsgára, sorozatban ez lesz , ebben biztos vagyok. Kérem valaki írjon nekem privátot.
2019. jan. 3. 13:01
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"cserébe viszont minden alkalommal gyomorgörcsöm volt, már akkor mikor otthonról elindultam az órákra vezetni..."


Én is hasonlót éltem át. Pedig egyik oldalról dicsért és segített az oktató, másik oldalról nálam is kialakult ez a fajta gátlás és gyomorgörcs.


Nem régóta van saját autóm, de folyamatosan feszült, görcsös vagyok, ha tudom, hogy útnak kell indulnom. Szinte rettegve megyek oda a kocsihoz. Néha vezetés közben is rám tör ez a fajta görcsösség, jellemzően akkor ha hibázom és nem tudom elengedni.

2019. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
de végül mi lett? hogy mentetek át a vizsgán? hanyadjára stb? mennyi időbe telt?
2019. jan. 3. 13:11
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyílt titok, de azért nincs kőbe vésve ez sem :) Én B-n is, A2-n is csak egyszer buktam, A-n meg egyszer sem. Az autós oktatómat a végére nagyon nem bírtam már, de annyi előnyöm volt, hogy 13 éves korom óta vezettem autót viszonylag rendszeresen (nem közúton), ami miatt elég magabiztosan mentek legalább az alapok, és csak a forgalomban való közlekedésre kellett figyelnem. Pótóra, lefizetés nélkül sikerült mind a 3 kategória (Budapesten), úgyhogy nem lehetetlen, csak kell hozzá kis mázli, meg az sem árt, ha van gyakorlatod máshonnan.


A bátyámnak anno viszont konkrétan utaltak rá, hogy jobb, ha lefizeti. Úgyhogy van ilyen is, olyan is sajnos, eléggé rulett alapon megy.


Óbudán tudok egy jó iskolát, ha érdekel. Irtó cuki a néni, és jóban van a vizsgabiztosokkal, úgyhogy nem kell lefizetni senkit.

2019. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!