Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen extra erős csavarlazító...

Milyen extra erős csavarlazító sprayt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Ide WD40 nem elég. A legnagyobb overkill kell amit csak lehet kapni vagy ki lehet valahogy kutyulni. Az se baj ha nem olcsó.

Azokat kérdezem akiknek van tapasztalata ezekkel, ki mit ajánlana?


2019. jan. 4. 23:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én ezt a házi keveréket használom, nagyon hatásos:

Automata sebességváltó olaj(lehetőleg full szintetikusat a jobb eredmény érdekében) + aceton 50-50%-os keveréke.

Ezt elég régóta sokan használják


De ehhez kell egy lezárható, erős tartály, hogy ne párologjon el az aceton és ne olvassza meg az anyagot.

Például egy ilyen:

[link]


De van videó is róla:

https://www.youtube.com/watch?v=2WuVBFTzoKc

2019. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Akinek kell ingyen automata váltó olaj az nálam Kaposváron átveheti `99-be kevertem össze még váltó olajal aztán azóta is bontatlan. Obi lehet kapni zöld kupakos csavarlazitót, én nekem olyannal jött le a kocsi kerékcsavarja.
2019. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az a megoldás nem játszik, hogy fémfúróval belefúrsz a csavarba?
2019. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem csavarhoz kell. A vízpumpa nem akarja adni magát. Valószínűleg a gumi perem rajta.

Valami nagyon erős angolúl "penetrating fuid" nevű cucc kéne. Külföldi fúrumokon ugyan ezzel a problémával sokan szenvednek, és mindenhol azt írták hogy extra erős penetrating fluid megoldja. És nekem mikor kérdeztem hogy ennek mi a magyar neve, azt mondták hogy annak a magyar neve csavarlazító.


Külföldi fórumokon ugyan azon problémával mint az enyém, PB Blaster Penetrating Fluid cuccot ajánlották. De itt magyarországon ilyenre nem dob ki semmit a google.

Így igazából nem tudom merre kéne keresnem valami bika erős erre való cuccot. Sajnos hevítés a körülötte lévő műanyag vackok miatt nem játszik. Már mindent megpróbáltam. Utolsó esélyem valami ilyesmi lenne.

2019. jan. 5. 12:06
 15/23 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz?


Amúgy nincs hely a megmozdítására? Pl kalapáccsal egy picit megkocogtatni, pajszerral picit feszíteni, ilyesmi. Milyen autó, milyen motorral?

2019. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Amúgy egy képet lőhetnél róla. Hátha valakinek akad egy jó ötlete.
2019. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen, arra a PB Blasterre gondolok.


1996 316i

Hivatalosan felül és alul van egy-egy menet a vízpumpán amibe csavart téve ki lehetne feszíteni. De olyan erősen fogja, hogy azok letörtek. Próbáltam svédfogóval és csavarfeszítővel is.


Ugyan ez a szituációm mint ennek a csávónak. https://www.youtube.com/watch?v=BTs5ZN0fTrk

Annyi különbséggel, hogy az enyém sehogy se mozdul.


WD40-el fújtam egy hétig és feszítgettem, de semmi. Hatalmasat meg nem akarok feszíteni, mert csak a motornak tudok támasztani, és nem akarok kárt tenni benne.


Az ATF+aceton megoldást nézegettem youtube-on. Mindenki dicséri. ATF-em van itthon. Viszont tiszta acetont nem tudom merre lehet kapni. Meg ugye az új vízpumpán is van gumi tömítés és műanyag alkatrész. Nem vagyok benne biztos hogy acetonnal kiszedni és utána az acetonos helyre betenni az újat jó dolog lenne

2019. jan. 5. 13:41
 18/23 anonim ***** válasza:

Az aceton illékony bro, nem marad ott, ezért használják az okos bro-k herbál készítésére xD.

[link]


Tessék, legyen szép napod! Ja és persze csak akkor párolog el 100%-osan, ha jár körülötte a levegő, de akkor tényleg.

2019. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha dobós a vízpumpa én a tengely végét ütögetném gyengén , merőlegesen, több irányból.

Van olyan is hogy tömítés eltávolító spray, de az nem fog neked bekúszni közé az a baj.

2019. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


A koma is úgy járt mint te, csinálj te is egy ilyen kiszedőt :D

2019. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!