Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám csökkenteni az...

Hogyan tudnám csökkenteni az izgulásomat forgalmi vizsga közben?

Figyelt kérdés

2hónapja vizsgáztam autóval de megbuktam, és szerintem 100%ban az izgulás miatt volt. Nem raktam ki az inrányjelzőm mikor jöttem ki a körforgalomból, ami nálam rendkívüli esetnek számított, mivel a 30gyakorlati órámon egyszer sem csináltam még ilyet! Egyszerűen annyira izgultam, (és az előttem lévő zebrához érkező gyalogosra figyeltem) hogy elfelejtettem...

Az oktatóm szerint, és szerintem is a vezetés amúgy tökéletesen megy nekem, nem éri hogy miért csináltam ezt.

Jövő héten megyek újra vizsgázni és már elaludni is alig bírok, egész nap ez jár a fejemben, hogy megint valami "apróság" miatt megbukok :S


Esetleg aki hasonlóan izgulós, tudna valamit ajánlani, amivel addig is + a vizsgán tudnám nyugtatgatni magam hogy sikerülni fog?


Előre is köszönöm!



2019. jan. 5. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

az izguást nem lehet csökkenteni...kivéve, ha begyógyszerezed magad..akkor viszont még a lakásból se menj ki, nemhogy autóval vizsgázni...


te ilyen izgulós vagy...pont mint én...aztán csak megszereztem, pedig halálra izgultam magam..

2019. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igyekezz úgy felfogni, hogy ez is csak egy sima vezetés. Annyi, hogy többe kerül. Nem úgy kell felfogni, hogy tétje van, hogy ez számít. Mert nem számít, ha megbuksz akkor sincs semmi.


Ami segíthet, ha vizsga előtt közvetlenül vezetsz egy órát. Akkor már úgy gurulsz oda a vizsga központhoz, hogy "kezedben van" az autó. Az is segít.

2019. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy csak Te vagy az oktatóddal a kocsiban, és senki nem ül hátul. Nekem meglett elsőre a forgalmi vizsgám, pedig én is izgulós típus vagyok. Nem vettem be semmilyen gyógyszert, csak úgy mentem már a vizsgára is, hogy mi van akkor ha megbukok? Semmi. Majd újrapróbálom. Nem lett teljesen hibátlan a vizsgám, de nem csináltam olyan hülyeséget, ami miatt buktattak volna. Sőt még kenőpénzt se adtam a vizsgabiztosnak.


Szóval állj az egész vizsgához te is úgy, mintha csak egy sima vezetés óra lenne.

2019. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Senkit nem buktatnak meg az izgulás miatt, azért buktatnak, ha a vizsgázó hülyeséget csinál, mert arra nem mentség az, hogy izgul... a két dolog nem ugyanaz.

Az teljesen természetes, hogy a forgalmi vizsgán izgul a tanuló, tudják azt a vizsgabiztosok is, de teljes joggal várják el, hogy azzal együtt is képes legyen biztonságosan vezetni a vizsgázó.

A vizsgadrukk kezelhető, sok vizsgázó tudna mesélni arról, hogy igen, izgult, de amikor elkezdődött a vizsga furcsa módon nem azon morfondíroztak, hogy mennyire izgulnak, hanem a feladatra koncentráltak - és kb ez a lényeg.


Meg lehet inni a vizsga előtt egy kávét, vagy energia italt, ha úgy gondolod, hogy az használ, de a gyógyszer felejtős, a kávénak is kb annyi a szerepe, hogy hiszed, hogy az jót tesz... Egyszerűen fejben kell helyre rakni a dolgokat, nem azon agyalni, hogy "jaj, vajon mit fogok elrontani", hanem az aktuális feladatra koncentrálva semmit nem "elfelejteni". Egy elfelejtett index mellesleg nem arra utal, hogy "szét izgultad" a vizsgát, egyszerűen nem figyeltél oda. A szétizgult vizsga úgy néz ki, hogy folyamatosan jönnek a kisebb-nagyobb hibák, amit a vizsgabiztos általában hamar meg is un, "gyakoroljon még" jelszóval véget vet a vizsgának.

2019. jan. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha tudsz előtte alacsony forgalmú helyen vezetgetni kicsit az oktató nélkül, akkor gyakorolj. Én csak a vizsga után jöttem bele igazán a vezetésbe, mikor már az oktató nem volt ott és nem avatkozott bele folyton, hogy hogyan vezetek.


2. Ha fiú vagy, verd ki előtte. Mármint nem az oktató meg a vizsgabiztos előtt, hanem a vizsga előtt.

2019. jan. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérd meg az okatót hogy beszélgessen. Csak a vezetésre, biztonságra koncentrálj ha vissza kell kérdezned az sose baj.
2019. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!