Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belülről egy foltban párásodik...

Belülről egy foltban párásodik a szélvédő, hogyan lehet letisztítani?

Figyelt kérdés

Roppant idegesítő. Pont az orrom előtt van egy folt, ami párásodik. Nem lehet szárazra törölni. Ha letörlöm egy ronggyal, papír zsebkendővel, akkor úgy néz ki, mintha szilikon olajat maszatoltam volna el. Egyszerűen nem lehet semmivel sem letörölni.

Nyáron, száraz időben nem látszik.

Próbáltam már jégoldót, páramentesítőt, impregnált szélvédő törlő kendőt.

Évek óta nem használok szilikont a burkolathoz, nem értem miért most jött elő?

Lehet, hogy mégis szilikon? Akkor hogyan távolíthatnám el?

Érdekes, hogy a folt nem "terjed" a törléssel, mindig ugyanott van és ugyanakkora.



2019. jan. 21. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám (akár többféle módszerrel) alaposan megmosni (ablakpucolóval, alkohollal, ecetes ronggyal, zsilettel stb) és hátha valamelyik segít rajta. Rosszabb biztos nem lesz és sokba se kerül se pénzben se időben.


Barkácsáruházakban lehet kapni szilikon eltávolító folyadékot/gélt, de én először hagyományos módszerekkel próbálkoznék.

2019. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

féktisztító vagy nitro hígító utána normál ablakmosóval át törölni.


Valószínűleg szivárog a fűtő radiátorodból a glikol

2019. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!