Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha eladtam az...

Mi van akkor ha eladtam az autóm, a vevő körbe nézte, rögtön megirtuk az adás-vételit, elvitte. Most pár napnak utána felhív, hogy nem tudja le műszakiztatni, mert a 2 utolsó alvázszám be van rozsdásodva. Vegyem vissza?

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 14:21
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
55%

#20-as: nem, ez csak akkor áll, ha az eladónak tudomása volt a problémáról, és eltitkolta (és ez bizonyítható).


Édesapám már nyert ilyen pert, mint eladó: annakidején eladta a család 26 éves autóját, amit a vevő megtekintett és aláírta, hogy a megtekintett állapotban megveszi.

2 hét múlva emelőre rakták és rozsdásodás miatt eltört valami az alvázban, autó kuka.


Az volt az ítélet, hogy

1. az autónak volt érvényes műszakija, tehát az úton való közlekedésre alkalmas volt (az eladás időpontjában).

2. a tulajdonostól nem elvárható, hogy a műszaki vizsgát meghaladó módon vizsgálja otthon az autóját - ha a rozsdát és a strukturális gyengeséget nem szúrta ki az eladás előtt 1 évvel a műszaki, más sem hibáztatható ezért

3. egy 26 éves autónál a vevőnek számítania kell rá, itt-ott rozsdásodik, és lehetőséget kapott rá, hogy az autót átvizsgálja - az ő baja, hogy nem volt elég alapos.

2019. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 veterán vas ***** válasza:

#20!

Tegyük fel, én vagyok az eladó:

-a bíróság elvárja, hogy önmagamat ellenőrizzem?

Mivel érvényes műszakija van.

-a bíróság szerint én -az utca embere- kételkedhetek a legutóbbi vizsga szabályosságában?

A vevő (és szakértője) nem vette észre a rozsdás számot

-a bíróság szerint, én az eladó szólítsam föl a vásárlójelöltet az ellenőrzésre?

és a többi, és a többi......

Ugye Te sem gondolod komolyan?

2019. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Most kaptam visszajelzést szakértőtől.

Azt mondja,hogy lényegtelen a mulasztás bármely félről...Ameddig nincs eredetiség vizsga,addig az autó átírása sem történik meg,így a nevemen marad.Onnantól pedig jogtalanul van nálam a kifizetett összeg ..E.V. nélkül nem történhet adás-vétel.

2019. jan. 23. 21:30
 24/39 anonim ***** válasza:
Nem tudja a nevére íratni, így vissza kell adni a pénzt.
2019. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 veterán vas ***** válasza:

...és mi van akkor, ha úgy szólt a (szóbeli) megállapodás, hogy az új tulaj intézi az eredetvizsgálatot?

Anno én is vettem úgy autót, hogy az első utam az eredetvizsgálat volt. (a régi tulaj nélkül)

2019. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Ezek szerint,ha nem tudták volna kiolvasni a számot,akkor vissza kaptad volna a pénzed...
2019. jan. 23. 21:54
 27/39 imnard ***** válasza:
Úgy megvásárolni egy autót, hogy nem ellenőrzi le az alvázszámot, motorszámot-kódot, elég nagy felelőtlenség. Ez a vevő hibája, sajnálatos ha ezért vissza az egész! Ezeket vásárlás előtt mindig érdemes le is kérdezni rendszámmal együtt, mert más negatív tételek is előbukkanhatnak, mint pl különböző bírságok, súlyadó(vagy minek hívják most nem tudom) elmaradás, ilyesmik..
2019. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Ezért írjuk bele az adásvételibe hogy "megtekintett és kipróbált állapotban". Eleve hogy vesz úgy autót hogy nem nézi meg az alváz meg motorszámot? Én nem venném vissza.
2019. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs olyan opció,hogy nem veszem vissza.

Ha nem vagyok hajlandó,akkor vissza vetetik.

2 karakter nem olvasható,nem lehetséges eredet vizsgáztatni,az nélkül pedig nem léphet életbe adásvétel,innentől pedig jogtalanul van nálam a kifizetett összeg...El lehet játszadozni a dologgal,de a végén én szívom meg.

Már tárgytalan,vissza vettem.Új alváz szám beütés,szigorított műszaki és mehet tovább...-csak sajnos mindez nincs ingyen...

2019. jan. 25. 01:32
 30/39 A kérdező kommentje:

Szinte havonta szigorítanak az eredetiség vizsgán,így már ismerős sem vállalja be,hogy csúsztat kicsit...nem mernek játszani...

Remélem aki olvasta ezt a posztot,az tanul a hibámból és renszeresen ellenőrzi és kezeli majd az autója alváz számját.

2019. jan. 25. 01:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!