Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha eladtam az...

Mi van akkor ha eladtam az autóm, a vevő körbe nézte, rögtön megirtuk az adás-vételit, elvitte. Most pár napnak utána felhív, hogy nem tudja le műszakiztatni, mert a 2 utolsó alvázszám be van rozsdásodva. Vegyem vissza?

Figyelt kérdés

2019. jan. 23. 14:21
1 2 3 4
 31/39 veterán vas ***** válasza:

Magam vizsgáztatom az autóimat (volt közte 1962-es is) de ez az alvázszám dolog nekem érthetetlen.

Azt mondod, a legutóbbi műszakin még olvasható volt.

Természetes, hogy azóta korrodálódhatott, na de pár mozdulat egy csiszolóvászonnal, vagy egy éles acéldarabbal, és rozsda réteg eltávolítható.

Az alvázszám elég mélyen van beütve, így nem kell attól félni, hogy egy kis felületi kapirgálástól eltűnik.

/nem vitázni akarok, csak a saját tapasztalatomat írtam le/


Na és folytatás.....

Van a kezedben egy érvényes adásvételi, továbbá az előírásoknak megfelelően, bejelentetted az autó eladását.

Akkor most ezek a hivatalos iratok most semmisnek minősülnek?

Tényleg hihetetlen! :/

2019. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is eszembe jutott ez.

Érdekelne, milyen autó, és mennyi idős, aminek így tönkremegy az alvázszáma.

Nekünk is van egy 38 éves autónk, olvasható az alvázszáma. Igaz, ő keveset futott, garázsban áll. Nemrég adtam el a sokat futott udvaron álló kocsimat, semmi baja nem volt az alváz számnak.

2019. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Igen.

Hiába adom le én a saját részemről az adásvételit...ő nem tudja...egy oldalról leadva pedig nem érvényes.Nem csak eladó hanem vevő is kell,hogy legyen.

20 éves terepjáró,aminek kimondott tipus hibája az alváz rozsdásodás,-szakértők szerint...Eddig nem szóltak műszakin,vagy nem is érdekelte őket.Most viszont már 2 karaktert nem tudtak elfogadni a számsorból...A vevő 2 helyen próbálkozott,én meg tegnap ismerősnél...Egyik sem merte bevállalni.

2019. jan. 25. 13:59
 34/39 anonim ***** válasza:

"Hiába adom le én a saját részemről az adásvételit...ő nem tudja...egy oldalról leadva pedig nem érvényes."


Dehogynem. Pont ez a lényege. Mi leadtuk a papírt, hogy eladtuk a kocsit. A vevő bacta átíratni, ment neki a levél, majd pár hónap után kivonták a kocsit a forgalomból. Mert elmulasztotta a kötelességét. SZóval de, azért írja alá mindenki mind a 4 példányt, mert ez így érvényes.

SZóval ballagj be egy okmányirodába, és jelentsd le, hogy visszavetted a kocsit. Gondolom írtatok erről is papírt...


Milyen típus, ami ennyire rozsdásodik???

nekünk volt 27 éves terepjárónk, annak a számával nem volt ilyen gond.

2019. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 veterán vas ***** válasza:

Mi az, hogy: "egy oldalról nem érvényes?"

Akkor minden át nem íratott autót vissza kellene adni?

Ugye hogy nem.

Te eladtad, és ezt -kezedben az érvényes adásvételivel- be is jelentetted.

Ha ő nem lép tovább, nem csináltat eredetvizsgálatot, nem vizsgáztatja le, nem köt biztosítást vagy bármi egyéb.... akkor az az ő sara.


Eladóként -ha minden tiszta- én biztos ehhez tartanám maga.

2019. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem így működik.

Nem mulasztott,hanem nem tudta a nevére venni a járművet,kvázi megrekedt 2 tulaj közt.

Jogi szakértő szerint el lehet ezzel szórakozi egy ideig,bizonygatni az igazamat,de végül neki fognak igazat adni.-sok idő meg zseton után...

Ezzel a rejtett hibából eredő felelőségre vonást is megkockáztatnám magamnak,ami + büntetésekkel jár...

2019. jan. 25. 15:57
 37/39 veterán vas ***** válasza:
Egyre inkább úgy tűnik hogy az eddig figyelmetlennek, és trehánynak beállított vásárlónak adsz igazat, és az ő oldalán kardoskodsz. :(
2019. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne tudná a nevére venni a járművet, csak nem 17e ft-ba fog neki kerülni (sima eredetiségvizsgálat), hanem kicsit többe, mert figyelmetlen volt az adásvételkor.
2019. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Nem az igazság adásról van szó,hanem arról,hogy fejet hajtok a fáma előtt...Ügyvéd szerint nem érdemes bele folyni mert a végeredmény nem belátható.

Tény,hogy nem nézegetem rendszeresen az autóm alváz számát,de a törvény szemében én is felelős lehetek mulasztás végett.Pereskedés és ügyvédi tehetség kérdése lehet a végkimenetel...ennyit nem ér az egész.Vissza vettem,új számot kap az autó,aztán megveszi...Hajlandó a költségek felét álnni...Ezzel most így jártam,de tanultam belőle.

2019. jan. 26. 00:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!