Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó megemelése szervizben?

Autó megemelése szervizben?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem egy autót, és az előző tulaja aki építette adott hozzá egy kis általa nyomtatott könyvecskét amiben le van írva hogy mit változott az eredetihez képest és hogy pontosan milyen szervizelést igényel.

Most már lassan aktuális lesz a fékbetétek cseréje, plusz szeretném átnézni alulról hogy minden rendben van-e vele. Viszont a dokumentációjában ez szerepel: "Az oldalsó emelési pontok eltávolításra kerültek, az autó elöl a bölcső-, valamint hátul a híd közepén emelhető." Tehát a tipikus csápossal semmiféleképpen sem. Mivel nekem a szervizeléséhez nincsenek itthon megfelelő eszközeim így kénytelen leszek elvinni autószerelőhöz. Szerintetek ott a műhelyben meg tudják a két meghatározott ponton emelni az autót hogy alá lehessen nézni? Vagy keressek olyan műhelyt ahol van akna? Illetve a futómű szilentek zsírzását meg tudja csinálni akármelyik autószerelő? Pontosan nem tudom hogy mit és hol kell zsírozni (van egy táblázat hozzá amiből különféle használat mellett ki lehet olvasni hogy milyen gyakran kell ezt megtenni).



2019. febr. 2. 14:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hogy' az istenbe jutott eszedbe megvenni egy ilyen modon atepitett autot, ha nincs hozza se tudasod, se tapasztalatod, se szerszamaid? Egyaltalan muszaki vizsgaja van?
2019. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Van persze. (Bár azt még vásárlás előtt kikötötte hogy ezentúl egy adott helyre kell vinnem vizsgáztatni.) Elméletileg minden szervizelési feladatot el tud végezni egy jó autószerelő (legalábbis ezt mondta az előző tulaj), de ha egy modernebb autót vettem volna azt is ugyanúgy kellene szervizbe hordanom mert ahhoz se lenne semmi szerszámom...
2019. febr. 2. 15:13
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer fog egy mókás rendőr megallítani, aztán a műszaki kicsit macerasabb lesz. Igaz ott is egy adott helyre kell majd menned vele!
2019. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan, csak egy szabvany autot barmelyik szervizbe vihetsz, ehhez meg tuningmuhely kell ahol az egyeni igenyeiddel foglalkoznak, sokszoros aron. Amugy kisse gyanus, hogy muszakiztatni csak egy helyre lehet vinni...


Szerintem teged atvertek, csak meg nem tudsz rola.

2019. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
És mit csinálsz egy szimpla defekt esetén?
2019. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem mondta,hogy azon az 1 adott helyen mennyit kell fizetned,hogy átmenjen a műszakin??? Viszont az,hogy az előzőtulajnak nem okozott gondot a műszaki okosba az nem jelenti azt,hogy neked se fog....
2019. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár az eredeti kérdés még mindig nyitott...


#3: Arra van egy forgatókönyv (ennyit mondott az előző tulaj, és keressem fel ha megtörténne). Amúgy kívülről nem látszik semmi átalakítás, illetve az országban talán egy tucat ilyen autó van, azt se tudja senki hogy kellene gyárilag kinéznie/mozognia az autónak.


#4: Bár átalakított az autó, de nem tartalmaz semmi "egyedi" megoldást, minden részegység megtalálható más utcai autókon is, tehát a karbantartása nem okozhat gondot. Csak ugye mindent megfelelően kell csinálni (ezért is van hozzá a dokumentáció). Nem vertek át, tudtam hogy mit veszek és nem bántam meg, ezen kívül még ilyen jó autóban nem ültem.


#5: Ugyan azt amit a mostani autósok is, van defekt javító szett. (2 új autó van most a családban, egyikhez gyárilag mankókereket adtak de kerékkulcsot már nem - tehát ha nem vesz hozzá a tulaj akkor semmit se tud vele kezdeni, a másikban már mankókerék sincs.)


#6: De mondta, ugyanannyit mint máshol. Az illető bátyja vizsgáztatja ott az autókat.

2019. febr. 2. 15:33
 8/24 anonim ***** válasza:
Milyen autó?
2019. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
1958-as Ford Taunus.
2019. febr. 2. 15:41
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem baj, majd rájössz.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: nyilván, a csápos emelővel nem lehet felemelni. Mindenképp akna kell, de nem valószínű, hogy átlag szerviz elvállalja.


És csak kíváncsiságból:elárulnád milyen típus ez a nagyon ritka ám de nagyon jó autó? És mennyiért jutottál hozzá, hogy ez megérje?


(Amúgy meg ha belegondolsz: egy BMV X5-re ráhekkeled a Maruti fékjeit, az rendben lesz úgy? Bár mindkettő szabvány utcai autó...)

2019. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!