Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 30 évnél idősebb autóknak...

30 évnél idősebb autóknak kötelező a veterán vizsga ahhoz hogy továbbra is forgalomban leheseenek vagy ez opcionális?

Figyelt kérdés
Ha van egy érvényes műszakival rendelkező autóm ami teszem azt éppen betölti a 30-at akkor legközelebbi vizsgáztatásnál csak a veteránvizsga jöhet szóba vagy továbbra is vihetem a rendesre? Nem mintha az utóbbi olcsóbb lenne mert tudom hogy az ot rendszám sok előnnyel jár csak kiváncsiságból kérdezem.

2019. febr. 3. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem kötelező! OT nál eredeti vagy legalább nagyon olyan alkatrėsz kell. Szinte gyári legyen! De ha nem ot vizsgaztatod akkor nem muszály. Feleljen meg a műszaki követelmėnyeknek azt annyi.
2019. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Opcionális.

Az OT vizsga elég szigorú, közel gyári állapotúnak kell lennie az autónak, 0 rozsdával.

Ha megkapja az OT-t, akkor viszont sokkal kedvezőbb lesz a biztosítás, stb.

2019. febr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy kötelező! Honnan vetted ezt?

Ha nem akarod OT-ra vizsgáztatni, akkor nem kell. Nekünk egy 41 éves autónk, van az sincs veteránra vizsgáztatva. A normál kötelező biztosítás rá így is valami 12.000Ft egész évre. Tehát olyan marha sokat nem spórolnánk vele.

2019. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem kötelező, mert az OT rendszám túl szigorú, szerintem túlzásba estek vele, és az is a baj, hogy minimális átalakítást sem enged meg az autón. Ezért nagyon sokan nem is próbálkoznak vele. Az OT rendszám egyetlen célja az elismerés, egy találkozón megjelensz egy OT-s autóval, akkor az garancia arra, hogy az autó 90%-ban teljesen gyári, és jó állapotú.
2019. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. mindenféle cikkeket olvastam a veteránvizsgákról meg annak követelményeiről és a legtöbbjük mintha azt közvetítette volna hogy 30+-os autók csak ot-val lehetnek forgalomba.
2019. febr. 3. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Ha így lenne, ahogy írod, akkor kb. az összes ladán, trabin, kettes golfon, sőt a 200-as ikarus buszokon is OT rendszámnak kéne lennie, de (sajnos) közel sem ez a helyzet.
2019. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!