Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szemétség csinálni egy olyan...

Szemétség csinálni egy olyan elektromos autót, amit csak USB porton keresztül lehet tölteni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 5. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:

"Bele persze, csak akkor az értékbeli különbséget majd neked kell a saját zsebedből kifizetned."

Mégis ki más fizetne, mint a megrendelő?


Egy egy év alatt tölthető autó gyakorlatilag használhatatlan. Nagyon olcsón kéne eladni hogy valaki megvegye.

Százezer forintér valószínű lenne aki megveszi, egymillióért már korántsem annyira valószínű, de nem zárható ki.


Ugyanakkor nagyon úgy tűnik, hogy nem hallottál a piac beárazó képességéről. Azt hogy egy terméket mennyiért lehet eladni nem a gyártó vagy a kereskedő, hanem a vásárló, vagyis a piac dönti el. Az hogy a gyártó vagy kereskedő diktál, csak egy mese. Némi reklámmal, ügyes marketinggel lehet ezen javítani, de a végső döntést maga a piac teszi meg. ha piacképtelen árat találsz ki, akkor akárhogy reklámozod, max. elvétve fogják megvenni.

2019. febr. 5. 16:46
 32/65 anonim ***** válasza:

"Egy egy év alatt tölthető autó gyakorlatilag használhatatlan. Nagyon olcsón kéne eladni hogy valaki megvegye."


Most akkor mi van? Épp te mondtad egész idáig, hogy ilyet szeretnél.



De oké, akkor mond meg azt az árat, amiért szerinted megvennének egy USB porton keresztül tölthető autót.

2019. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:

Piacnak nézel engem? Előbb írtam, hogy a piac tudja nem én.

Nekem csak tippem van, de azt már leírtam. Ismételjem meg?

2019. febr. 5. 16:55
 34/65 A kérdező kommentje:

"Most akkor mi van? Épp te mondtad egész idáig, hogy ilyet szeretnél."


Attól, hogy ilyent szeretnék, még nem lesz gyorsabban tölthető USB-ről.

2019. febr. 5. 16:56
 35/65 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy ilyent szeretnék, még nem lesz gyorsabban tölthető USB-ről."


Ez igaz. Az eredeti kérdésre válaszolva ennyi információval: nem lenne szemétség, ha meg tudnád oldani hogy értelmes idő alatt fel lehessen tölteni USB-n keresztül egy autót. De ez a jelenlegi USB csatlakozókkal kivitelezhetetlen (a #6 hsz-ben kifejtettem miért). Egy jó megoldás lehetne ha szupravezető anyagból készülne a csatlakozó, akkor át lehetne rajta küldeni több kilo-Ampert is, de szobahőmérsékleten szupravezető anyagot még jelenleg nem tudunk gyártani.

2019. febr. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:

Nem elég ha a csatlakozó szupravezető ahhoz olyan USB-s egység is kell amelyik kilowattok leadására képes. Az USB-nek azonban ép a kompatibilitás a lényege.

Annak nem sok értelme van ha a csatlakozó alkalmas de nincs amivel tölteni lehetne.

Így csak csináltál egy lényegében nem szabványos kábelt.

2019. febr. 5. 17:07
 37/65 anonim ***** válasza:
Nyilván a többi részét is át kellene tervezni a rendszernek. Azért hoztam fel a csatlakozó problémáját, mert az biztosan nem oldható meg jelenleg. A válaszom továbbra is ugyan az: nem szemétség, ha megfelelően működne. Akinek nem kellene / nem felelne meg ilyen autó, legfeljebb nem veszi meg. (Most is sokan azért nem vesznek elektromos autót, mert nem tudják sehol sem feltölteni.)
2019. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:
na ezt bárhol fel lehetne tölteni mert usb mindenhol van
2019. febr. 5. 17:31
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
De ilyen retek arrogáns stílusú nyomoronc kérdező szerencsére nem sok van.
2019. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:

"nagyon olcsó lenne így a kispénzűek megvennék, de nagyon sokat szívnának vele."

másik hozzászólásodban: "ki fizetne azért, hogy szívassák? "

Legalább te magad érted, hogy mit kérdezel, vagy mit akarsz?

Azt ugye tudod, hogyha valaki kispénzű, az még nem feltétlenül hülye?

Bár ahogy látom, hülye viszont bárki lehet, ugye kedves kérdező?

2019. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!