Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszóró polírozás után kell...

Fényszóró polírozás után kell lakk vagy nem?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában, egyesek azt mondják, hogy lakk nélkül 2-3 hónap és visszamattul, mások pedig, hogy lakk nélkül is évekig bírja. Akkor most mi az igazság?

2019. febr. 16. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
5-ös Golfon, meg Swift 2005-ös évjáratún políroztam, 3 hónap után lemattult mindkettő.
2019. febr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen készletet is, ebben volt valami paszta, amivel elvileg tartósabb lesz a hatás. Nekem nem jött be, a tél alatt visszamattult valamennyire. Gondolom ha jön a napsütés, majd még jobban meg fog. Ez nem volt más, mint nagyon finom csiszolópapír 2000-4000ig, majd polírpaszta, és a végére ez a tejszerű cucc ami "konzerválja"
2019. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg műanyagfüggő :P


De a lakk a legbiztosabb.

2019. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én júniusban políroztam, és még most se kezdett el nagyon vissza mattulni, viszont tavasz végén azért még egyszer egy 4000-es papírral felcsiszolom, újra polírozom, és kap normális lakkot, csak a biztonság kedvéért. :)
2019. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták nem érdemes lakkozni mert a lakkréteg is hamar betud mattulni és újra kell polírozni, de ahhoz a lakkréteget le kell csiszolni róla, és emiatt lehet az egész búrát újra polírozni pár hónapon belül. Ha nem lakkozzuk le akkor elég 4-5 havonta egyszer átmenni rajta egy 2000 feletti papírral ami lehet 4000 is, és utána pasztával lepolírozni és meg is van olva a dolog.

Nekem egyszer a fóliázást javasolták az valamivel rugalmasabb anyag már ha normálsiat vesz az ember, és első körben ha már kezd mattulni kb fél év alatt akkor a fóliát le kell húzni és újra lehet fóliázni, maga a fényszóró műanyagja sértetlen marad így azt elég lesz egyszer lemosni egy alkoholos szerrel és újra rá a fólia és ennyi a dolog. Persze lehet kapni olyan fényszóró felújítót készletet amibe van egy szer amivel utolsóként át kell törölni a cuccot és az ugye megtartja az UV állóságát. Hogy ez mennyire jó, meg igaz azt mondjuk senkitől nem hallottam, meg nem is olvastam sehol sem erről szóval erre nem tudok választ adni. Személy szerint én fóliáznám fél évente és ennyi.

2019. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!