Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van módja annak, hogy kiszűrje...

Van módja annak, hogy kiszűrjem melyik hidrotőke lehet a hibás?

Figyelt kérdés
Még októberben volt kicserélve mind a 16 hidrotőke, de abból az egyik gyári hibás vagy tömődés miatt tönkre mehetett, így kopog, szerelőktől szerelőkig jártam, mind megerősítette, hogy az csinálja a hangokat, de javítása megint sok lenne. Van módja annak, hogy kiszűrjék melyik lehet a rossz a motorban? Illetve ha egyet cserélnek ki, mindenképpen olyan márkájút kell belerakni, amilyen eddig is volt?

2019. márc. 4. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez is a te kérdésed:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__97..


ez pedig az egyik válaszod:

4. Nem vagyok süket, a fülemmel nincs gond, eddig sikerült leszűkíteni 1 oldalra, így már csak 8 közül 1 szar, ezt sztetoszkóppal sikerült kideríteni. Továbbá annyira csattog, hogy a süket is halja, nem lesz nehéz azonosítani.

Mire számítasz ezek után? Arrogáns választ nem kérek, köszönöm!

2019. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biztos hidrotőke?

Van olyan is, hogy egy dugattyú megkopott, és az billeg a hengerben. Pontosan olyan hangja van annak is.

De lehet törött szelepvezető, vagy kopott szelepszár is, ami megszorult.

2019. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló. Az autót amikor megvettem, nem csattogós hangja volt, hallani lehetett a hidrotőkéket, de nem csattogott, mint most, több szerelő is mondta, hogy 90%-ban a hidrotőke adja a hangot (klímakompresszor is be van állva, így az is ad nem oda illő hangokat. Meg a szíjfeszítő is cserés, nyögteti az ékszíjat). Dugattyú megkopva nincs, és nem csapszeges, eddig ennyi derült ki róla. Volt egy idő, amikor halk volt, szinte alig hallható, olajcsere után megint elkezdte jobban. Csak voltam szerelőknél, egyik azt mondja, ki tudja szűrni, a másik meg azt, hogy nem. Állítólag ha belerakják olajba és megnyomkodják az olajban, kiveszik és amelyiket könnyebb összenyomni, mint a többit, az a rossz, ebből nem tudom mi igaz, mi nem. Én nem kezdek bele javításba, se szerszám, se hozzáértés, ez nem egy olyan alkatrész, amit otthon ki lehet cserélni, egy dolgot elront az ember és volt egy motor. Ezért bízom szerelőre, csak nem tudom, hogy mi igaz és mi nem, javítása meg nem egy olcsó dolog szerintem, főleg, hogy már 2x lenne kicserélve, lassan ott tartok, jobban jártam volna, ha veszek egy másik motort.
2019. márc. 5. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!