Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van itt még olyan ember aki...

Van itt még olyan ember aki vezetett Skoda 120 autót? Szerettétek? Mik voltak az előnyei és a hátrányai a többi akkori autóhoz képest?

Figyelt kérdés
A fiatalabbak (20, 30 évesek) kedvéért leírom, ez egy régi autó, a rendszerváltás előtt gyártották a csehszlovákok és már nagyon kevés van belőlük a magyar utakon. A régi Ladákkal ellentétben a régi Skodáknak Magyarországon nincs nagy rajongótáboruk.
2019. márc. 7. 22:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 82-es évjáratú 120-as Skodám volt. Motorhibásan vettem, az egyik henger nem ment, a kipufogószelep volt beégve, kicseréltem a szelepet, és ha már le volt véve a hengerfej meg is lett gyűrűzve. Nem volt rossz autó, az 1200-es Ladához képest sokkal jobb volt a fogyasztása, persze nem ment annyira. Néha forralgatta a vizet, ezért ki lett véve a termosztát és onnantól kezdve soha többet nem forrt fel. Télen a hóban kifejezetten élvezetes volt vele autózni, nagyon jókat lehetett driftelni vele. Vettem rá kockalámpás hátfalat, mert az sokkal jobban nézett ki mint az állólámpás, meg egy GLS-ből szereztem bele egy fordulatszámmérős műszeregységet. Gondoltam rá, hogy az egész kasznit átalakítom a szélesre, de erre már nem került sor, mert megvettem következő autóm: Golf 1 1,6D
2019. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!