Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy az autómon a...

Lehetséges, hogy az autómon a téli szett rosszul volt felrakva, mi a következménye ha így volt?

Figyelt kérdés
Ma cseréltem kereket, amit tudni kell rólam, elég igényesen szoktam , emelek, takarítok, megírom a kerekeket, le is mosom őket amíg el vannak téve és tartón állnak. Viszont amikor leszedtem a téli garnitúrát, és leraktam őket a földre egy képzeletbeli négyszögbe, amivel tudtam melyik az első kerék és melyik a jobb-bal, arra lettem figyelmes, hogy a forgás irányok amik a gumin vannak, sehogy se jönnek össze és itt elbizonytalanodtam. Vagy rosszul voltak fent a kerekek egész télen, vagy csak félre pakoltam őket. ( rosszul lett volna megírva, vagy csak nem néztem a forgás irányt amikor tavaly felraktam?) Nem emlékszem. Pedig tavaly is biztos megírtam őket.Nem jellemző rám, de az ördög nem alszik, érdekelne, ha egy szezont lefutottam így fordított forgásiránnyal, találok e valami árulkodó jelet a gumikon, illetve lesz e valami következménye, az interneten egyértelmű választ nem találok, a szálszakadás jön elő, de konkrétan ezt a témát sehol nem veszik bele. Nokian téligumi, WR d4 típus, 2 évet használt, ebből egyet biztos jól, mert a gumis rakta fel a kerékreés az autóra amikor megérkeztek. Ne kövezzetek meg köszönöm a válaszokat!

2019. márc. 17. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Na b@ssz, hogy nem vetted észre ha forgásiránnyal ellentétesen volt fent...


sosem nézel rá az autód gumijaira amikor pl. mész oda

Elég feltűnő egy fordított V

2019. márc. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem baja nem lesz. Neked lehetett volna, de mivel nem lett így tegyünk most úgy mintha meg se történt volna, és majd legközelebb jobban megnézed.
2019. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már előkotortam, kettő kèpet, szerintem jól volt fent. Csak nem tudom ide feltölteni.. ( A bal hatso kerekem korul csinaltam több kèpet ès a fordított V alak kijön hátulról nèzve // \\ . Amúgy meg igen előfordul, hogy az ember hibázik, kevès esèlyt láttam rá, hogy elbasztam volna, de inkább feltettem kèrdèsnek..
2019. márc. 17. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké de akarva-akaratlanul is az ember rá-rá néz a gumira hátulról vagy elölről néha és elég feltűnő ha fordítva van fent :)
2019. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nèha elbizonytalanodom magamba. Szerencsère megtaláltam a bal hátsó kerèkről a kèpet oldalról, illetve hátulról is, a minta tökèletesen kiadja ès a Nokian gumikon nagy nyilak is mutatják a forgás irányt a kicsi nyomott rotation felirat mellett.Szóval, ha az jó helyen volt, akkor már nem tudtam elcserèlni a dolgokat. De nem is volt gond a tapadáss szerencsère. Köszönöm a válaszokat, aki pedig ezt olvassa! Legyen rest, ès esetleg nèzzen vissza a telefonjába hátha kèszült egy kèp :)
2019. márc. 17. 22:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ennek kérdésnek sincs semmi értelme.
2019. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Azt állítod magadról, hogy elég igényes vagy, de közben lehet hogy ledaráltál egy szezont, fordított forgásiránnyal?


Kicsit mintha túllihegnéd ezt a történetet. ;)

2019. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!