Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális vezetés tanulás...

Ez normális vezetés tanulás közben?

Figyelt kérdés
4x voltam eddig oktatáson, előtte sosem vezettem autót (nyilván nem lehet, mert ninsc jogsim, de gyakorolni sem gyakoroltam) még mindig egy elhagyatott úton gyakorolunk az oktatóval, mert van mikor lefullasztom az autót, vagy hirtelen megindul. Az oktatóm nagyon kedves, sosem szól hangosan, türelmes, nekem mégis gyomorgörcsöm van mindig vezetés előtt. Ismerősöm csodálkozva kérdezte, hogy ti még 4 alkalom után sem mentek ki a forgalomba?Kellemetlen volt, nem tudtam, hogy az első pár alkalom után már mindenkinek jól megy. Nektek mennyi időbe telt belejönni?

2019. márc. 18. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Piac üres parkolójába kezdtünk (susnyákosba azért vezettem előtte) a második órán (2 óra van egybe tartva) bekanyarodtunk a városba.

Az ég világon semmi gond nincs azzal,hogy még elhagyott részen gyakoroltok,ha nem megy még olyan jól akkor kár vért izzadnod a városba. Amikor majd jobban megy akkor kimentek és neked is könnyebb lesz úgy. A biciklizést sokszor említik...ez is olyan,van akinek kapásból jól meg és van akinek egy kicsit több idő kell. De hidd el,itt nem szabad kapkodni.

2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki izgul a vezetés előtt, aki kicsit is komolyan veszi, ez normális.

Az pedig, hogy nem egyből a nagy forgalomba visz be, az dicsérendő, örülj neki, mert mire odakerülsz, te már fogod tudni nagyjából kezelni az autót, míg akit első órán kivisznek, az csak azt hiszi, hogy tudja kezelni. Az ismerősöd azért csodálkozott, mert az oktatók 90%-a egyből bedob a mélyvízbe.

2019. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Én csak nemsokára kezdem el majd a vezetést, viszont több ismerősöm is, akik már letettek a jogsit, velük úgy volt, hogy az oktató mondta, hogy tanuljon meg vezetni mielőtt elkezdik az órákat... :D Szóval rögtön forgalomban kezdtek kb., mert hát elvárták, hogy gyakorolj otthon, és úgy menj az oktatásra, hogy már tudsz kb. vezetni.


Amúgy szerintem sokan gyakorolnak, és ezért mennek ki olyan hamar a forgalomba.

2019. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben ezért volt a rutinpálya, ahol egy elkerített területen kezdtél el gyakorolni az autóval. És vizsgázni is kellett külön belőle, a forgalomba csak utána engedtek ki. Ma már ez nincs ugye, az oktató elvileg kivihet rögtön a forgalom közepébe is. Persze azért jellemzően valami parkolóban vagy elhagyatott mellékúton kezdesz, és egy normális oktató a fejlődésednek megfelelően enged csak nagyobb forgalomba.
2019. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Ma voltam vezetni, már kint a forgalomban. Jól ment, igaz vannak még gondjaim a kuplungozással, de remélem belejövök. :)


Húgom oktatója annó azt mondta neki, hogy ők nem szeretik, ha valaki már úgy megy oda vezetni, hogy gyakorolt stb. ha esetleg rosszul csinál valamit, akkor az úgy fog berögzülni.

2019. márc. 18. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!