Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában egy V6 vagy V8...

Európában egy V6 vagy V8 motoros autó luxus dolognak számít egy átlagembernek?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 17:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A felszereltsége miatt mondtam, hogy nem volt luxus, amikor már agyonextrázott Omegák meg Vectrá-k furikáztak, ebben meg klima sincs, se légzsák.Aki luxust akart az vett egy Range-et vagy Jeep-et.

Mivel gázra szerelve vettem így nem egy horror tankolni, olyan 20 körül fogyaszt, ami kb 10 liter benzinnek felel meg, annyit egy 1.6 os Vitara is megeszik.

2019. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán maga az autó nagy luxus, főleg keleten.
2019. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Mint azt előttem is írták, nem a motor teszi drágává, hanem hogy általában ezek felső-közép / felső kategóriás autókba kerülnek újonnan. És ezeknek az autóknak magasabb a fentartási költségük nyilván mint a 4 hengeres bármiylen hétköznapi autóké.

Az ilyen autók általában méretben is nagyok, és nehezek. Kell bele a nagyobb motor. 4 hengeressel abszolút nem lesz bennük dinamika (amire pont ki vannak találva). Kiábrándító amikor egy ford fiesta otthagy egy 2.0 tdi A6-ot.


Én a V6-ot már nem mondanám olyan nagy luxusnak. Egész emberien tudnak fogyasztani, ha nem nyomod ki a szemét, és ma már a V8-asok is korszerűek.

Régen azért ez nemegészen volt így. Megnézel egy 2007-es Porsche Cayenne Turbo S-t, azt garantálom hogy városban nem viszed le 25 liter alá a fogyasztását.


Szeretném hangsúlyozni, hogy ezek új autóban minősülnek inkább luxusnak. Léteznek használt v8-es Jeep Grand Cherokee-k, meg Range Roverek 600 ezer forintért. Csak győzd tankolni :)

Benzinen kívül, ez szerintem nem akkora luxus.(Csak ha elromlik :) )


Amerikában meg alap a V6-V8 motor.

Ott van néhány akkora dög autó, amit nem mozgat meg rendesen kisebb motor.


Aki szerint meg teljesen felesleges a V6 és V8, az valószínűleg sosem ült még olyanban :)

Általában az mondja ezt, aki soha nem engedhet meg magának ilyet, úgyhogy inkább megmagyarázza magának, hogy felesleges.

2019. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Volt opel vectra 2.5 V6 motorral ugyanígy ford mondeo 2.5 V6 ezek egyike se luxus autó. Viszont a mai 2.0 vagy kisebb 4 hengeres turbóval 220 lóerő felett drágább ha elromlik mint a régebbi V6-os
2019. ápr. 25. 14:28
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Tévedsz, egy modern 220 lovas turbóbenzines autót könnyebben fenntartasz, mint egy kehes, 2.5-ös régi Opelt. Ezt tapasztalatból mondom.
2019. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Fogyasztásban lehet jobban jössz ki a 4 hengeressel de az se biztos szervizelés szempontból egy szívó motor olcsóbb. Eleve a régi V6-nál nincs turbó nincs kettős tömegű meg a sok túlbonyolított környezeti norma miatt berakott szarság amit ezekbe a modern turbós csodákba belepakolnak.
2019. ápr. 25. 18:17
 17/17 A kérdező kommentje:
Az opelt csak példának hoztam fel de ott van a galant vagy a camry ezeknek jó V6-os motorjai vannak.
2019. ápr. 25. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!