Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ennyire nem fejlődött semmit...

Ennyire nem fejlődött semmit az autók biztonsága?

Figyelt kérdés

Ez is ugyanakkora kamu mint a karosanyag kibocsatas? Full szintetikus tesztekre vannak kihegyezve, par centivel mashogy torve mar semmit nem vedenek. Semmit nem csokken a halalos aldozatok szama, varosban 50es tempo mellett is halnak meg emberek autobalesetben, ez valami dobbenetes szamomra. De ez a mai eset, hogy egy ennyire osszetorott jarmuben is legyen egy halalos aldozat: [link]

Tudom hogy a fizika, de ezen tényleg nem lehetne javítani?



2019. ápr. 24. 21:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Erre azt szoktam mondani hogy nem kell összetörni az autót :)

Viccen kívül, ritka az olyan szituáció, ahol 100%-ban vétlen lenne az egyik balesetet elszenvedő. Általában mind a 2 hibázik. Ki kisebbet, ki angyobbat. Esetleg ha bemész egy kereszteződésbe ha zölded van, valaki meg keresztbe jön 130-cal át a piroson. Na akkor esetleg vétlen vagy, de lássuk be ez viszonylag ritka.

De a balesetek nagy része elkerülhető, enyhíthető lenne, ha mindenki tudna kicsit normálisan vezetni, és megtanulnánk előre látóan gondolkodni.Tök egyszerű példa, amiből a balesetek nagy része van, az előzésből fakadó frontális ütközés.

Ha látom hogy előz szemben egy marha, aki nem tudja befejezni, akkor mondjuk időben ráfékezek hogy beférjen. Nem az utolsó 20 méteren kezdem el leemelni a lábam a gázról. Mennyi ilyen videó van... Látják hogy jönnek szembe, és csak megy, megy, megy, gondolja úgyis befér, aztán meg nem. Vagy fogja azt belerántja a kormányt az árokba...


Egyébként fejlődnek ezek az autók. De ahogy az előttem szóló is írta, 300 ezres, vagy 3 milliós Suzuki Swiftbe ne várjunk csodát, az törni fog. Karambolnál úgy viselkedik mint a tangoharmonika.

Egy G osztályos Merci masszív mint az állat. Cserébe 25 millió az alapára. Abba nem halsz meg 50-nél :)

Alapvetően az autógyártók feltételezik hogy az eladott autók nagyrészét nem törik szarrá. Ár / biztonság arányban ez az eladható. Szerintem ezzel a vásárlóknak is tisztában kéne lenniük.

2019. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%

#11-es, most húsvéti példa: 37-es úton haladtam, Sárospatak irányába erős szembejövő forgalom volt. Hosszú egyenes. Szemből előzte a sort egy autó, majd a második is, harmadik is. Ekkor már a gázról elvettem a lábam. Majd még egy Transit elkezdett előzni. Rávillantottam, mert éreztem, hogy itt már fékeznem is kell, de még ezzel sem lett volna semmi probléma, előfordul az ilyen. A nagy ijedtség akkor jött, amikor a Transit hátszelén egy BMW-s még előzésben volt. Én sem láthattam őt a kisteher miatt, de az biztos, hogy ő is úgy kezdett előzésbe, hogy a Transit mögött csak elindult vakon.

Ekkor már jött a satufék, csikorgó gumik, már néztem a menekülőutat az árok felé, még épp vissza tudta rántani két autó közé a sajátját a a BMW-s. Nem sokon múlt a frontális csattanás.

Szóval, hiába vezettem defenzíven, ha akad egy kamikaze, aki egy rossz döntés miatt majdnem mindkettőnket megfingatott.

2019. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Majd jön a sztenderd választ az elsődleges, másodlagos és harmadlagos ütközéskről és megérted.
2019. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ez autófüggő és balesetfüggő...


Ha nem vagy bekötve elég egy kis koccanás és egy szerencsétlen mozdulat és a nyakad kitörheted és meg is halsz.


De válaszolva a kérdésedre, dehogynem fejlődtek, nagyon is sokat.


De mint mondtam ez autófüggő.

Hiába 30 évvel fiatalabb egy Suzuki swift mint egy 126-os merci, attól még a merci porrá zúzza a suzukit egy karambolnál.

2019. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Újabb döbbenetes példa: [link]

Pihenőhelyen mennyivel mehettek, max kb. 40... Valami itt nagyon el van ...va

2019. ápr. 26. 16:06
 16/25 anonim ***** válasza:
Ha 40-nel mész neki egy álló busznak abba nem halsz bele. Ott nagyon nem 40-nel mentek.
2019. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
Te amúgy magadtól vagy ennyire "döbbenetesen" hülye, vagy segítenek benne?
2019. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Csak mellékesen Google első találat:

https://www.youtube.com/watch?v=uCOUQlsmokI

[link]


Ez sem úgy néz ki, mint ami 40-el ment...

2019. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy egy régi swift sem éppen mai autó...
2019. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Koplárovics Béci ***** válasza:

Egyrészt nem feltétlen 40-nel mentek, másrészt nem feltétlen új autóval voltak, harmadrészt pedig nem tudjuk, hogy például be voltak-e kötve. De negyedrészt talán az sem derül ki, hogy nem két, az úton lévő, pl a buszból pihenni kiszállt ember-e a halott, vagy az autó utasai.

Látom nem sikerült felfogni, hogy egy új autó sem önmagától lesz biztonságosabb, hanem ha használják is azt, ami biztonságot ad. Elsősorban az öv, de ugye biztonsághoz tartozhat pl a menetstabilizátor, a légzsákok, a vezetéstámogató rendszerek. Ha a hülyeség akaraterővel párosul, akkor kisebb az esély a túlélésre.

2019. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!