Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme prémium benzint...

Van értelme prémium benzint (100 vagy 95 plusz) tankolni vadiuj szivo motorba?

Figyelt kérdés

Januarba vettunk egy kia optima szivobenzines autot 2 ezres motorral , es most lenne a 4. teli tankolas. Olvastam olyat hogy minden negyedikre , premium benzin tankolok akkor tisztitja a motort es jot tesz neki. Van ennek ertelme vagy felesleges penzkidobas, esetleg meg karos is lehet?

Eddig 3 telitank volt es sima 95 benzinnel. Vadiuj autorol van szo, rendeltuk. Es hol tankoljak? Sokan omw mondtak mert az meg valamennyire minoseg. Es mi szamit premium uzemanyagnak?



2019. máj. 2. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Semmi értelme
2019. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én csak omv prémiumot tankolok azt szereti (turbós benzines) ,de a 15 éves tökre mind1 előző autómba is ezt tankoltam,100-ast feleslegesnek tartom. A fűnyírónkba is ugyan ezt az üzemanyagot javasolták :D Azt szokták mondani,hogy néha jó prémiumot tankolni.

Viszont a dízelnél hát azt nagyon sokat használjuk hosszú távra meg 80 literes a tankja... az néha prémiumot kap

2019. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Vezetési stílustól jobban függ a kormolódása a motornak mintsem az üzemanyagtól. -> semmi értelme, esetleg 95-ös prémiumot rakhatsz bele ami később fog "megromlani".
2019. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Gyárilag elő írják hogy olyat kell bele tenni???

Azt hogy a kocsmába 5 sör után ki mit mond , nem számít.

Szerintem azok a mérnökök jobban tudják mint egy két nagy okos.

2019. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Csakis prémium olajat, és prémium benyát tegyél a járgányba legalább egy évig.


Ha új a motor, akkor mehet a SAE 0W20, és a shell 100 as nitro. Nem lesz táltos paripa, de a motor örökké fog tartani, és jobban is fogod magad érezni. Ez utóbbi a legfontosabb.

2019. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Heti kérdés, szó szerint minden héten van egy iylen kérdés és pár hívő. Érdekes még a nagyon komoly sportkocsiknál sem írnak elő semmi prémium mega szuper benzint, egyedül az oktánszámot írják elő aztán szevasz. Vagy ott vannak a kamionok, amik pénzt termelnek és százeres futásaik vannak évente, azokba miért nem tankolnak prémium ilyen olyan gázolajat?
2019. máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

Csakis prémium olajat, és prémium benyát tegyél a járgányba legalább egy évig.

Nem lesz táltos paripa, de a motor örökké fog tartani, és jobban is fogod magad érezni.

Aham szóval ha az első évbe megkapja legjobbat mindenből akkor már örök életű lesz a motor és 1 év után mehet bele bármi,hiszen az első évbe csak a legjobbat kapta és az kitart még 20 évig is... hmmm mik vannak

2019. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%
megvette az új autót most meg nem meri használni :'D
2019. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Semmi de semmi értelme nincs a prémium üzemanyagoknak, annak meg pláne nincs, hogy nagyobb oktánszámút tankolsz bele az előírtnál. Erről még kémia órán is tanulhattál anno.


"Ha az előírtnál kisebb oktánszámú benzint használunk, az a motor kopogását (detonációs égésfolyamat kialakulást) idézi elő, - azaz még mielőtt a gyújtógyertya szikrát adna, már a sűrítési ütemben berobban az üzemanyag-levegő keverék. Ez károsíthatja a motor szerkezeti elemeit. A nagyobb oktánszámú üzemanyag a számítógép vezérlés nélküli autóknál kárt nem, de a tökéletlenebb égés miatt teljesítménycsökkenést okoz. Az injektorral szerelt kocsiknál a nagyobb oktánszámú benzin használata minimális teljesítmény növekedéssel járhat."

2019. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4. teli tank január óta?

akkor nem sokat használod

én shell v-powert tankolok a picantoba, érezhetően jobban megy a kicsikocsi vele, de én az előző autóimba is azt használtam, de ilyen motortisztítós izéről még nem hallottam

2019. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!