Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme prémium benzint...

Van értelme prémium benzint (100 vagy 95 plusz) tankolni vadiuj szivo motorba?

Figyelt kérdés

Januarba vettunk egy kia optima szivobenzines autot 2 ezres motorral , es most lenne a 4. teli tankolas. Olvastam olyat hogy minden negyedikre , premium benzin tankolok akkor tisztitja a motort es jot tesz neki. Van ennek ertelme vagy felesleges penzkidobas, esetleg meg karos is lehet?

Eddig 3 telitank volt es sima 95 benzinnel. Vadiuj autorol van szo, rendeltuk. Es hol tankoljak? Sokan omw mondtak mert az meg valamennyire minoseg. Es mi szamit premium uzemanyagnak?



2019. máj. 2. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést kár itt feltenni.
2019. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%
Vagy legalábbis az ezotériába jobban illik néhány válasz. Mert csak röhögni lehet, mikor padon nem tudnak kimérni különbséget, de persze sokan " érzik ", hogy jobban megy. :D
2019. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

" Nem lesz táltos, de a motor örökké fog tartani ".

Ezosztigen !

Az a lényeg hogy hisznek benne, nincs is miről beszélni.

2019. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

[link]


Anno igaz csak félprofi de azért itt is látszanak a vicces eredmények. :D A marketinges válaszlevél meg külön megér egy misét :D

2019. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A motortisztítós rész a GDI motoroknál már tárgytalan.

Ettől függetlenül próbáld ki a prémium benzint. Egyrészt ha ennyire keveset hajtod, az legalább nem romlik olyan hamar, másrészt meg szebben jár tőle a motor, jobb lesz a hangja is (nekem is euro 6 KIA van).

Igazából találtam egy olyan benzinkutat végre, ahol a sima 95-től sem csörög kis fordulaton és nem kellemetlen a hangja a pörgetem, már egy fél éve nem tankoltam prémiumot.

Ezek a motorok különösen érzékenyek az üzemanyag minőségére.

Amúgy meg ha már meleg a motor forgasd bátran, rendszeresen oda kell lépni neki, és akkor kevésbé kokszosodik.

2019. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95-ös prémiummal tankold pl. OMV MaxxMotion 95, 100-as felesleges. Mindig az előírt viszkozitású olajat rakjál bele, abból is minőségi fajtát. Soha ne feledkezz meg a hűtővíz, váltóolaj, fékolaj stb. folyadékok és szűrők cseréjéről. Még ráér, de fontos, hogy megkapja.
2019. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
0%

Én a 15 éves passatomba csak OMV Maxmotiont tankolok amióta (4 éve) megvettem. Hozzátartozik, hogy én anno motorhibásan vettem elég nyomott áron, mert minden betegágy kijött rajta. A szerelő szerint nagyban hozzájárult az, hogy az előző tulajok a LukOil, Auchan és egyéb olcsóbb helyek szar dízeljeit tankoták bele, és ráadásul szinte csak városban használtak egy V6-os autót... Nem szentírás, hogy valamit csak ezzal vagy azzal lehet tankolni, de a dízelek esetében hatványozottan igaz az, hogy az autó meghálálja a jó, illetve premium üzemanyagot.

Kérdező, neked egy koreai szívóbenzines, vadi új autód van, abba kb mindegy, mit tankolsz, pláne, ha alig mész vele. A prémium üzemanyagtól jobban fog menni, de mivel alig használod, neked ez is lényegtelen szerintem.

2019. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!