Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első sportmotor mint kezdő,...

Merton16 kérdése:

Első sportmotor mint kezdő, milyen motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok, és segítséget kérnék azoktól akik már motoroznak és van személyes tapasztalatuk. Egy kezdő motor egy Suzuki GSX R 600-as az sok lenne? Már olvastam olyat, hogy kezdésnek az is jó, ha ésszel bánsz vele, de olyat is halottam hogy, fokozatosan (mármint motor köbcenti értelemben) kell motorokat kipróbálni, viszont akkor hamar hozzászokik az ember és vehet mindig nagyobb motorokat. Szóval Suzuki GSX R 600-as jó ha ésszel kezelem és tudom, hogy erős gép, vagy egy kisebbet vegyek? Például egy Kawasaki Ninja 250 R?

2019. máj. 5. 17:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkitől a segítséget!
2019. máj. 5. 18:43
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a kis Ninját venném. Azzal is megtapasztalod az üléspozíciót, de nagyobb eséllyel éred meg a 24 éves kort (nem ismerlek, csak statisztika).


Illetve az A2-be belefér. 250-es amúgy is egy ideális kezdőmotor. Én 125-ösön kezdtem anno (utána 650 majd 900), de az sok szempontból túl gyenge.

2019. máj. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
Én A2-vel kezdtem, az a 48 lóerő is sok volt az elején. Kell az önuralom oda is ha életben haza akarsz jutni. Most 100 lóerős motorom van, nincs gond az erejével csak ésszel kell használni. Mentem 100 lóerő feletti géppel, na az nekem már túl sok.
2019. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valószinű, hogy a Kawa Ninja 250-es lesz.
2019. máj. 12. 22:12
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó választás :) Jó motorozást, csak óvatosan.
2019. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Brandon41 ***** válasza:
100%
Első motornak semmiképpen nem ajánlanám azt a 600-as GSXR-t, azt a 250-es ninjat már annál inkább. Az "ésszel megyekről" meg annyit hogy, honnan tudod hogy kanyar kimenetelkor mennyire húzhatod a gázt egy 600-as gsxrel? Amíg a 250-essel húzkodhatod a gázt ahogy akarod addig a 600-as GSXRel már nagyon nem, ott már akár az első kerekét is emelheti. Még egy nagyon fontos: Vegyél fel ruhát, minél több motoros felszerelést.
2021. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!