Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti miért buktatok első forgalm...

Ti miért buktatok első forgalmi vizsgán? (ha buktatok)

Figyelt kérdés
Engem gyorshajtás miatt buktatak meg.
2019. máj. 15. 16:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
buktattak*
2019. máj. 15. 16:09
 2/12 anonim ***** válasza:
Én elvileg úgy soroltam be, hogy fékezéskre kényszerítettem a mögöttem jövőt. Az oktatóm szerint nem történt ilyen, illetve miután kiszálltam már a vizsgabiztos se tudta megmondani hogy mi volt vele a baj. Bár a tizedik percben beleszaladtam egy lakott területet táblába 65 km/h-val, azért nem szólt, szóval most nem tudom végül min buktam meg. 🤷🏻‍♀️
2019. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm azért, mert kivágott a körforgalomba egy másik autó ele
2019. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sávváltásnál nem engedtek be a másik sávba, és véget ért az út, rámentem volna a záróvonalra. Hozzáteszem vizsgán jártunk először azon az úton.
2019. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyorshajtas. Harmincas tablanal otvennel mentem.
2019. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem ugyanez...
2019. máj. 15. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A harmincas táblánál ötven azt jelenti, hogy egy elég fontos táblát nem vettél észre.

Teljesen jogos a bukta.


Én azért buktam elsőre, mert az egyirányú utcában szembe(!) jövő IFA (igen, nem ma volt) elől lehúzódtam az út jobb szélére, és a biztos szerint túl közel kerültem a parkoló autókhoz. Mikor utólag megkérdeztem, ugyan definiálja már a "túl közelt", azt mondta, úgy érezte. Nem tartottam magamban, hogy szerintem kit és hogyan kéne éreznie inkább.

2019. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A körforgalomba úgy akartam behajtani hogy nem adtam elsőbbséget annak aki már benne volt. Igaz ez egy félreérthető helyzet volt mert az illető indexeléssel jelezte hogy ki akar menni de ennek ellenére tovább ment, én meg ugye az indexelése miatt egyértelműen meggyőződtem arról hogy ki akar menni, de aztán mégsem ment, de közben indulni akarta, az oktató meg beletaposott a fékbe. A vizsgabiztos is látta a konkrét szituációt és tudta hogy a másik részéről ez szabálytalan volt, én meg jogosan indultam volna, de ő azzal indokolta hogy nekem kellett volna a fékbe taposnom először, és hozzáteszem ez is volt a szándékom csak az oktatóm volt gyorsabb.

Persze amikor ez történt akkor mondta a vizsgabiztos hogy menjek tovább, amikor beértünk a körforgalomba akkor a második kijáratnál ki kellett mennem, mondta hogy álljak félre, és akkor mondta hogy ez a vizsga sikertelen és akkor magyarázta el a dolgokat hogy mi miért történt hogyan stb...

Persze megjegyezte a vb is meg az oktató is hogy igazából nem én csesztem el, csak nekem kellett volna hamarabb a fékre taposnom stb...

Aztán amikor visszaértünk a kiindulási pontra akkor ugye az oktatómmal ezt átbeszéltük stb... aztán az lett a vége hogy újra vizsgáztam ebből tanulva és sikeres lett.

A barátnőm aki velem együtt tanult vezetni csak ő másik oktatóhoz járt ő háromszor bukott meg. Egyszer azért mert szabálytalanul kezdett sávot váltani kapkodott és ez volt a veszte. A második bukása gyorshajtás volt.


A harmadik bukása az nagyon durva volt, akkor majdnem baleset is lett belőle. Igazából ott az volt hogy egy ember hirtelen kiugrott az autó elé hozzáteszem se gyalogátkelőhely, se semmi nem volt a közelben. Az illető amikor kiugrott az oktató taposott a fékbe a barátnő,m meg annyira megijedt ettől elmondása szerint hogy dudálni kezdett rá meg kiordibált neki az ablakon. Igazából itt a magatartása is közrejátszott a bukásra amit mondott is neki az oktató hogy talán megúszhatta volna, de így már nem.

De negyedik alkalommal viszont sikerült neki csont nélkül.

2019. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7-es : egy percig sem mondtam, hogy nem volt jogos. Én csupán arra vagyok kíváncsi ki miért bukott elsőn.
2019. máj. 15. 17:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem engedett besorolni egy szemét teherautós, én meg addig erősködtem hogy bevágtam elé hogy ne térjünk majd el az útvonaltól, mindez szabályos lett volna ha nem záróvonallal védett zebra előtt történik :D
2019. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!