Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mazdának mennyire jók...

A Mazdának mennyire jók vezethetőség terén a Skyacticity szívómotorjai? Olyanok, mint a régebbi szívók vagy nem?

Figyelt kérdés

A Mazdák nekem nagyon tetszenek.

A legutóbbi 6-os sorozattal szermezek.


Viszont engem riaszt a szívóbenzinmotor.


A családban volt 1.6 V Golf, illetve Renault Mégane, szintén 1.6.

Én nem bírtam őket, hiába volt 113 le, nem húzott, nehéz volt velük előzni és mellé még sokat is fogyasztott, (7,5/100 km).

Nagyon hiányzott belőlük a turbó.



Apósnak 1.6 Octaviája va, 1.6 dízel, csupán 105 lóerő, de úgy érezni, mintha több lenne.Sokkal kényelmesebb vezetni, mint a szívóbenzineseket.Rendesen tudja mozgatni azt a nagy bódét, előzni is tud erőlködés meg "üveghang" nélkül.


2019. máj. 31. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Közönséges közvetlen befecskendezéses motor amit a többi gyártó is már évek óta tud, csak a Mazda még inkább kitolta a határait (ha úgy tetszik ők tuninggal oldották meg a turbó hiányát).

Nem ez a nagy dobás műszakilag, hanem amit rá következő generációba akarnak majd gyártani HCCI motor.

2019. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Egy 2.5-es szívó már 1990-ben is teljesen más világ volt, mint egy 105 lovas sima szívó. A 2.5-es Skyactive majd 200 lóerő és csak 100 kilóval nehezebb, mint az Octavia.


Ez a motor majd dupla erős, mint azok amiket felsoroltál :)

2019. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem Mazda3 G120 (2 literes szivó) van a most kifutott generációból, csak ajánlani tudom. Mindenre elég a teljesítménye és nagyon jól fogyaszt (6,2l a vegyes fogyasztásom). Én ilyen kis köbcentis turbót nem vennék soha. Nagyon becsülöm a Mazdát hogy ellen tudott állni ennek a downsizing őrületnek, és nagyobb köbcentis klassszikus szívó motorral is tudja hozni azokat az emissziós előírásokat amik miatt a többi gyártó kényszerből ezeket a kis turbós fűnyírómotorokat kitalálta.

A kérdésből úgy jön le mintha ezeknek a pici turbós motoroknak bármilyen műszaki vagy használati előnye lenne, pedig a downsizing a szigorodó környezetvédelmi normák miatti kényszermegoldás csupán, egy rossz kompromisszum ami az élettartam rovására megy. Nincs párja a Mazda szívó motorjainak.

2019. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

"pedig a downsizing a szigorodó környezetvédelmi normák miatti kényszermegoldás csupán, egy rossz kompromisszum ami az élettartam rovására megy."


A 2.8-as 272 lovas motorom idén 20 éves - gáz, ez van.

Egy 1.4-es 130-140 lovas motor élettartama miért lenne rövidebb? Mi indokolja? Csak érdeklődök! :)

2019. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor ne vegyél szívó benzinest.

Nem mindenkinek tetszik az, hogy uveghangon lehet előzni márpedig egy szívó benzinest el kell forgatni.

2019. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3,


az 1.5-1.6 turbómotoros autók jönnek még szóba.Melyek bizony nem fűnyírómotorok, viszont lóerőben ott vannak, ahol a régi kétliteres autók.

2019. máj. 31. 19:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 2.5-es Skyactive-ot már nem kell elforgatni tiltásig, hogy menjen. Lehet azzal normálisan is előzni :)
2019. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

2,5benzin az már kellemes, de a 200lóval azért nem te leszel a belsősáv királya, egy 20d úgyis le fog lépni.

Van-e olyan jó mint a régi.... Mit nézzünk ellene?


Halkan megsúgom és kicsit furán fog hangozni, de szerintem a 2.0benzin kevés a mazda6-ba amennyiben nem csak városban közlekedsz.

Túl sok nyomatékra ne számíts, tehát nem lesz olyan dinamikus alul mint egy 1.6-os dízel, de fordulaton menni fog.

2019. máj. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mondhatod pont 2.5 skyactivom van. Kell azt forgatni autópályán emelkedőn néha 4esben megy fel.

Mondjuk más kérdés hogy fél évesen külföldön vettem a mazdat és pont egy Octavia 1.6 diesellel mentünk ki érte így pontosan tudom hogy a Mazda többet eszik annál ellenben ha elforgatom mozog is valamelyest ellentétben a 1.6 dizellel.

2019. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Azért a közel 200lovas 2,5 motortól azért elvárja az ember hogy jobban mennyen mint egy 1.6-os 105lovas dízel...
2019. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!