Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert nezik le az emberek a...

Miert nezik le az emberek a dizeles autokat? Tenyleg az elektrofos a jovo? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Rengeteget kozlekedek a s80as volvommal es tobb tarsasagban is megprobaljak minden autos beszelgetesben rossz szinben megjeleniteni az automat es magat a dizeles hajtasu gepkocsikat. Rengeteget utazok vele 4eve megvan es imadom, de ezt nem ertrm miert mondja mindenki...a masik pedig ilyenkor azt is felhozzak h nagyon karos es az elektromos autoke a jovo... Szerintetek?

2019. jún. 3. 13:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

A dízelmotor tök jó dolog, pl. autópályára.

A városban viszont semmi keresnivalója nincs. Büdös, zajos, az emberek orra alá tolja a rákkeltő kormot, ráadásul városi közlekedésben nagyon rossz a hatásfoka az elektromoshoz képest.

2019. jún. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Hát... én bentinmotor és hibrid párti vagyok, de szerintem csak a hype miatt az elektromos autóké a jövő. Pont valamelyik nap olvastam, hogy a németek bebizonyították, hogy az elektromos autók jobban szennyezik a környezetet, mint bármelyik dízel (ha jól emlékszem ez egy olyan 20-30%). Ugyanis menet közben tény, hogy ártalmatlanok, de a hajtáshoz szükséges energia, és ami fontosabb, a lítium ion akkumulátor gyártásakor keletkező szén-dioxid együtt sokkal károsabb a környezetre, mint a dízelek. Ha már itt tartunk, akkor szerintem a hidrogén hajtású autóké a jövő, vagyis annak kéne lennie, mert ugye a motorból távozó hidrogén a kipugót elhagyva az oxigénnel keveredik, és víz jön létre, ez sokkal kevésbé szennyezné a környezetet.
2019. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

És ők mivel járnak, ha ekkora a mellényük? Benzines AUTÓVAL? Bizony az is szennyező és sokkal több van belőle, mint dízelesből.

Miért is nem biciklivel vagy tömegközlekedéssel mennek? Nem nagyon szeretem a bort iszik, vizet prédikál-típust.

2019. jún. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha A benzinest alkohollal, a dizelt novenyi olajjal mukodtetnek es nem 2000 bar-os befecskendezessel nem lenne ennyire szennnyezett a varosi levego. De A kipufogogaz mellett ott a fekbetetpor ami szinten rakkelto veszelyes anyag es ez szinten szetszorodik a varos levegojeben.

Viszont az Elektromos auto a fekporbol kb. 10-edannyit termel.

2019. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!