Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsira érdemes...

Személygépkocsira érdemes külön felnit venni téli és nyári gumira vagy elég egy és azon cserélgetni a gumikat? Mennyire árt ezt a guminak, nem megy tönkre?

Figyelt kérdés
2019. jún. 12. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az előző autómon acėlfelni volt. Cseréltettem a gumikat. Nem volt velük gond.

A jelenlegi autómhoz vettem alufelniket nyárra, télen meg lesz az acėl. Ha van pénzed vegyél alufelnit. Igaz kb csak az autód lesz szebb kinézetű... Max magadnak ki tudod cserélni nem kell gumishoz menni (bár érdemes akkor is cenrírozásra ránézetni)

2019. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, tehát a guminak nem árt a cserélgetés?
2019. jún. 12. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Annyira nem, hogy amiatt baja legyen. Mondjuk én 4 szezononként cseréltem is őket.
2019. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A guminak nem árt a cserélgetés.

Ha viszont van egy szép alufelnid nyárra, annak hosszú távon árthat ha sóban pácolod télen.

Az évi kétszeri szerelés-centrírozás is sok pénz, pár év alatt elköltöd rá egy szett olcsó lemezfelni árát.

Télre elég egy kisebb felni is, ha a nyári mondjuk 18-as, télre elég egy 16-os is, így sokkal olcsóbb a téligumi.

Szóval szerintem minden szempontból jobb külön nyári és külön téli komplett kerék szettet tartani.

2019. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Bár nem ez volt a kérdés, viszont lehet ólcsóbban kijössz hosszútávon, ha van két szett felni és otthon cserélgeted őket, mintha egy lenne és vinnéd évente kétszer áthúzatni.

Ráadásul nem is annyira nagy meló.

2019. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig minden autómon külön felnin volt a téli és a nyári szett. Nem láttam értelmét átgyűrögetni a gumit fél évente, egy percig nem merült fel bennem ez a megoldás.
2019. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!